Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Austrálie | Australia | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 26.11.2008
CZ premiéra: 25.12.2008
režie: Baz Luhrmann
hrají: Nicole Kidman, Hugh Jackman, David Wenham
 

V KOSTCE

Jmenuje se Sarah Ashley a nechává se oslovovat lady. Přijela do Austrálie zachránit kousek země, po níž pase místní hlavoun, který se se svým pomocníkem neštítí jakýchkoliv nekalých praktik. A aby měla ten boj o trochu jednodušší, je tady i On, honák, který si nechává říkat Honák. A kromě toho, že umí dobře hnát krávy, se ženami na tom není o moc hůř... Love story na pozadí válečného konfliktu je skoro vším, co od takového filmu čekáte. Kromě pár osobitých odboček režiséra Luhrmanna je to však spíše na škodu.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Romantika, akce, dobrodružství. Když něco takového hodlá servírovat Baz Luhrmann, těžko se odmítá. Režisér, jehož jméno vám po Moulin Rouge zákonitě muselo utkvět v paměti, se tentokrát přesune do Austrálie (koho by to podle názvu napadlo, že?), kde bude v období Druhé světové války kout pikle na Nicole Kidman. Ta se sem jakožto bohatá anglická aristokratka právě přistěhovala. Zdědila tady totiž statek o velikosti Marylandu. Jenže některé dobré duše jí tu zem nepřejí a navíc si dělají zálusk na dva tisíce kusů dobytka, co se na její půdě pasou. Než bys řekl švec, Nicole je zase na cestě a snaží se všech osm tisíc kopyt přesunout na druhou stranu Austrálie. Není sama, pomáhá jí v tom statný dobytkář (to by bylo, aby si nesehnala chlapa, co vypadá jako Hugh Jackman ;), jenže ani to jí nemusí stačit. Austrálie dokáže být krutá a nemilosrdná, na několik tisíc kilometrů dlouhé cestě člověka může zaskočit ledacos. A stejně, když dojde na konec strastiplné cesty, čeká jí jen další utrpení. Pearl Harbor totiž nebyl jediný cíl, který Japonci v té době bombardovali ... Námět Austrálie se může zdát trochu nudný, nedávné Proposition nám ale dokázalo, že pokud jste dostatečně hraví (což Luhrman rozhodně je) a máte nadbytek představivosti, můžete z prosluněných exteriérů vyždímat neopakovatelnou atmosféru. Luhrmann má navíc neopakovatelný cit pro dynamické vyprávění, které povznáší i zaprášené látky do nebeských výšin, jak dobře víme z Romea a Julie i zmiňovaného Moulin Rouge. Šanci bychom mu tedy rozhodně měli dát.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (216)
© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se