Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Astro Boy | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 23.10.2009
CZ premiéra: 26.11.2009
režie: David Bowers
hrají: Freddie Highmore, Nicolas Cage, Bill Nighy, Kristen Bell

Astro Boy: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Jak dopadl animák o robotovi, který má v zadku kulomety? 

Ještě před deseti lety byla situace taková, že každý 3-D animák posadil návštěvníky kin na zadek. Byla to nová technologie, neokoukaná a zajímavá a lidem stačilo, že hrdinové nových animovaných filmů byli plastičtější než Kačer Donald. Doba ale pokročila a dnes je 3-D standardem a pokud chtějí filmaři své dílo prodat divákům, musí se snažit i v ostatních aspektech. Tvůrci Astro Boye se snažili bohužel málo.

Předělávka legendárního japonského seriálu totiž nedopadla tak, jak by si asi fandové animovaných akčních a dobrodružných filmů představovali. Příběh kluka, který se po své smrti stane díky otci – vědci robotem, je totiž dokonalým příkladem scénáristické lenosti a neinvenčnosti. Někdo si tu totiž evidentně myslel, že když se točí animák pro děti, není nutné se příběhem moc zabývat. Bohužel ohraná písnička na téma „dostanu se do problémů, objevím přátele, najdu sám sebe, zachráním město a získám si lásku tatínka“ dnes už nikoho nevzruší. Astro Boy jede naprosto přesně podle šablony, kterou už jsme v kině viděli nejméně stokrát a nemá ani tu nejmenší snahu přijít s něčím novým nebo neokoukaným. Divákům do sedmi let bude možná tahle sbírka klišé stačit, protože ještě nestihli nakoukat dost filmů, ale jejich platící rodiče budou pravděpodobně po pár minutách hledat v sedačce tu správnou polohu, ve které se dá pohodlně usnout a přitom nerušit chrápáním okolí.

Jediné světlejší okamžiky pro starší návštěvníky kina přicházejí ve chvílích, kdy začne nějaká akce. Ta se tvůrcům docela povedla a rozhodně dokáže člověka probrat z polospánku. Bohužel těch rychlých a opravdu zábavných scén není dost na to, aby dokázaly nějak výrazně vylepšit dojem ze zbytku filmu. Po vizuální stránce není Astro Boy také příliš zajímavý a i když je retro stylizace docela fajn, s ničím dalším se animátoři v Imagi nepředvedou.

Astro Boy je jednoduše podívaná jen pro ty nejmladší diváky. Ti budou nejspíš spokojeni, protože dostanou jednoduchou báchorku s veselými i strašidelnými roboty, nějakou tu akci a nic složitého, co by jim udělalo binec v hlavě. Ovšem pro diváky, kteří stále ještě nedostali z hlavy emocionálně narvaný úvod z pixarovky Vzhůru do oblak, je Astro Boy jen ztrátou času a po všech stránkách průměrný nebo spíš podprůměrný animák.

Verdikt

avatar4/10

Mr. HladHodnocení čtenářů

 • avatar5/10

  HALUZNIAK

 • avatar6/10

  Sagittarius

 • avatar6/10

  Snura

 • avatar7/10

  kyller

 • avatar5/10

  radekch

 • avatar6/10

  Milford

 • avatar4/10

  PraSiteL

 • avatar5/10

  Plesky

 • avatar3/10

  Barbosa

 • avatar3/10

  Andreweek

 • avatar5/10

  j.u.b.y

 • avatar7/10

  Kaffee

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace