Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Astro Boy | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 23.10.2009
CZ premiéra: 26.11.2009
režie: David Bowers
hrají: Freddie Highmore, Nicolas Cage, Bill Nighy, Kristen Bell

Astro Boy: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Astro Boy vypadá sice pořád vedle filmů od Pixarů nebo od Dreamworks jako velmi podfinancovaný bratříček, ale jedno se musí uznat. Imagi ví, jak i s omezenými prostředky udělat trailer, jenž by člověka mohl dostat do kina. Hlasitá superhrdinská hudba dokáže udělat epickou a působivou scénu i z momentu, ve kterém divně vypadající hlavní hrdina střílí kulometem ze zadku, nebo kde jakýsi robopes řídí létající auto a dělá při tom veselé zvuky. Do toho se tu objeví i pár hodně velikých robotů a s nimi spojené bitky, které nepůsobí vůbec špatně. I když jim k technické dokonalosti chybí hodně a velmi osobitá vizuální stránka rozhodně nestačí na to, aby člověk Astro Boyovi odpustil fakt, že vypadá trošku jako igráček, upoutávka patří k tomu zajímavějšímu, co se v poslední době v animácích děje. V kině se možná budeme nudit a smát se podivné stylizaci, na prostoru dvou minut ale všechno šlape tak, jak má a jako lákadlo na návštěvu kina s mladším sourozencem funguje tahle upoutávka naprosto bezproblémově.

Astro Boy: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Astro-co? Astroboy! Je tu, aby bojoval s bezprávím, sundával vaše domácí mazlíčky ze stromů a převáděl nebohé babičky přes silnici. Má fešnou patku ze sedmdesátek, pěsti tvrdosti ocele a na nohou rakety, které by mu závidělo i výzkumné centrum NASA. A když ho chtěli oživit, do hrudi mu vložili „šém“… Jestli tohle všechno nepřipomíná mladšího bráchu (nebo spíše syna) Tonyho Starka aka Iron Mana, tak sním svou obří sbírku klobouků. Podobnost nijak náhodná se vyjevuje i v rámci traileru, kde se objevují typické ironmanovské trademarky – a je to tak okaté, že to autoři prostě museli udělat schválně :). Otázka dne zní: co nám to všechno ještě může dát? Resp. potřebujeme další animák o klukovi se superschopnostmi? A potřebujeme další low-budgetový animák o klukovi se superschopnostmi? Finální volba je na vás, ale trailer v podstatě nijak neuráží. Normální sestřih normálních hlášek a normálních akčních scén nijak nevybočuje z průměru a nemíří směrem k roztomilé vlezlosti, kterou se prezentuje spousta kolegů od konkurence. Odbyde si to s úctou a zmizí přesně ve chvíli, kdy je ho dost. Stejně mám ale pocit, že z toho vyleze další rodinná záležitost, o které dva týdny po premiéře neuslyšíme ani ň.

Astro Boy: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Astro Boye má na starost Imagi, tedy studio, které přivedlo na svět digitální Želvy ninja. Na základě toho samozřejmě nehodlám soudit celý film, jen se vám snažím připomenout, jak na scénu ve svém prvním teaseru Želváci nastoupili. Byla to pecka. Od Astro Boye nic takového nečekejte, přiletěl totiž s ukázkou, kterou by mohli nějací šikovní chlapci ušmudlat za jeden večer v tatínkově garáži. Moc toho neukáže a když už od titulků uteče k nějakým pohyblivým obrázkům, stejně dvakrát nezasáhne. Astro Boyův průlet (průvrt?) zeminou je těžce stupidní moment a obsadit s ním čtvrtinu ukázky je pomalu sebevražda. Ten jeden prima záběr to pak nezachraňuje, hvězdičkovou spásu má proto na starost až perfektní hudba, která vstříkla robotickému chlapci do obvodů život. Bez ní by jinak šel hodně rychle k zemi. Možná by stačilo stejnou melodii pustit k samotným titulkům, anebo udělat hancockovský průlet nebesy... bylo by to možná lepší než lehce křečovitá snaha naplácat na sebe tři záběry a ukázat alespoň něco z filmu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace