Víno roku

Bottle Shock

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Víno roku

Víno roku /2008

Režie: Randall Miller

Hrají: Chris Pine, Alan Rickman, Bill Pullman, Rachael Taylor, Freddy Rodriguez

Česká premiéra: 28.5.2009

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Víno roku

V kostce: "Znalec vín z Velké Británie chce uspořádat ve Francii degustaci světových vín. A nebojí se zapojit do soutěže i vína z daleké Kalifornie, kterým se až doteď všichni vysmívali. Při ochutnávání naslepo je ale možná vezmou odoborníci na milost a prozřou, že lahůdka se může urodit kdekoliv... Další z prosluněných vinařských komedií bohužel nedosahuje úrovně oddychovek typu Dobrý ročník nebo Bokovka, nemá jejich energii, šmrnc, chytrost i humor. A v dramatické rovině ji nezachrání ani slušní herci."

Galerie obrázků filmu Víno roku


Recenze filmu Víno roku

Díky úrodě z posledních let už se nám filmy o víně začínají etablovat jako specifický subžánr. I když si všechny udržely jakous takous úroveň, není zformování téhle škatulky úplně dobrou zprávou. Co působilo v Dobrém ročníku nebo v Bokovce svěže nebo poeticky, se totiž v dalších filmech mění v docela nudné oslavné schéma, vyprazdňující se víc a víc film od filmu.V ódách na zářivý mok už se objevuje příliš mnoho fanfár. Stačí si zajít na Víno roku, nenápadný projekt, který s mnohaměsíčním zpož...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Víno roku

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Víno roku

Zatím nevyšlo.


Související články

22.2.2017 13:00 Téma: Které hollywoodské studio vyhraje rok 2017? (2/2) Rubrika: Novinky Diskuze: 27 příspěvků
21.2.2017 16:50 První reakce: Wonder Woman Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
20.2.2017 11:00 Téma: Které hollywoodské studio vyhraje rok 2017? (1/2) Rubrika: Novinky Diskuze: 80 příspěvků
17.2.2017 17:00 Téma: 11 filmů, které stály daleko méně, než byste čekali Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
17.2.2017 16:00 Záznam MZ Live #93 o Trainspottingu, Johnu Wickovi a Deadpoolovi 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Když se řekne Francie, člověk si představí Paříž, sýr, možná filmový festival v Cannes a kvalitní víno. S tím posledním to ale není tak žhavé v roce 1976 však byla Francie v oblasti vín bezkonkurenčně nejlepší. Tedy alespoň oficiálně. V Kalifornii se totiž rozhodli ukázat světu, že také umí. A lépe než Francouzi. Steven Spurrier měl za úkol do Ameriky doletět, ochutnat jejich víno a všechno v klidu smést ze stolu. Rozhodně to totiž nevypadalo, že by Kalifornie mohla být konkurence schopná. Namísto solidních pánů v obleku tu běhali přiopilí hippíci, historie a tradice tu nikoho nezajímaly a už jen představa, že by tamní víno mohlo být lepší než to francouzské, vyvolávala na tvářích profesionálních degustátorů úsměv. Steven ale brzy zjistil, že i když to na druhém konci světa dělají malinko jinak než ve Francii, svoje kouzlo to nepochybně má. A to jejich víno vlastně nakonec také není špatné. Vše směřuje k velké soutěží, kde se kalifornští vinaři pokusí nakopat arogantní řiť francouzské konkurence. Prý povedenou komedii se zajímavým obsazením režíruje téměř neznámý Randall Miller.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.