Světla páteční noci

Friday Night Lights

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Světla páteční noci

Světla páteční noci /2004

Režie: Peter Berg

Hrají: Billy Bob Thornton, Lucas Black, Derek Luke

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 8.10.2004

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Světla páteční noci

Píše se rok 1988 a v zapadlém městečku Odessa v rohu západního Texasu (zase) chcípnul pes. Jediným vzrušením jsou jen páteční fotbalové zápasy a místní obyvatelé na ně nedají dopustit. Gary Gaines (Thornton) mnohdy ani neví, proč vůbec vzal práci trenéra, protože je mu na každém kroku připomínáno, že jestli se letos tým nedostane do souboje o pohár, najde kliku namazanou pastou, auto zmalované šrámy a možná i přidušeného psa. Znáte to, na vesnici jsou k sobě lidé vždy milí a otevření. Po vyřazení jednoho z nejnadějnějších hráčů to vypadá, že se pes může jít rovnou sám zahrabat (dobře, konec vtipů o mrtvých psech), ale Gaines dokáže pozvednout ducha týmu a dotáhne Pantery do play-off. Městečko je u vytržení a tlak na hráče ze strany rodičů a kamarádů vzrůstá, stejně tak jim nedává spát rostoucí šance na únik z tohohle Zapadákova. Co by jen dali za sportovní stipendium... Nový film Petera Berga (Vítejte v džungli) je adaptací bestselleru Buzze Bissingera, který se může pyšnit nálepkou "sepsáno podle skutečné události". I proto je film nejen o fotbalu, ale především o lidech, kteří ho hrají, platí a živí potleskem z tribun. V Americe zaznamenal solidní kritický ohlas a Billy Bob Thornton byl (zas jednou) vynášen div ne do nebes. U nás zatím ani vidu, ani slechu, takže si zatím užijte melancholický trailer. Určitě přiláká vaší pozornost, ostatně o tom, že Berg krom jiného dokonale ovládá vizuální perličky všech kategorií, už jsme se přesvědčili loni.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Světla páteční noci

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Světla páteční noci

Petera Berga mám od dob Vítejte v džungli zafixovaného jako režiséra s videoklipovou náturou, který i z rozbředlého scénáře dokáže vykouzlit překvapivě svižnou hitovku. Berg má cit pro dokonalou syntézu obrazu a zvukové složky a přesně ví, co divák chce a jak to má rád. Toto platí i pro jeho nejnovější film a přestože jde „jen“ o sportovní drama, svůj um zde úročí snad ještě víc než kdy jindy. Friday Night Lights nejsou přehnaně ambiciózním filmem. Už základní premisu byste našli u spousty ji...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Světla páteční noci

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Světla páteční noci

Zatím nevyšlo.


Související články

5.3.2017 22:00 Logan má parádní otvírák, sejmul i Padesát odstínů šedi Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků
7.2.2017 09:53 Pitt ani hororová legenda nedorazí Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
31.1.2017 03:45 OFICIÁLNĚ: Affleck Batmana nenatočí Rubrika: Novinky Diskuze: 52 příspěvků
29.1.2017 12:39 Víkendový výplach #386 o robotech a dinosaurech Rubrika: Novinky Diskuze: 20 příspěvků
24.1.2017 17:16 Záznam MZ Live #91 o xXx 3, Elle a Rozpolceném Rubrika: Novinky Diskuze: 29 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.