Svěrací kazajka

The Jacket

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Svěrací kazajka

Svěrací kazajka /2005

Režie: John Maybury

Hrají: Adrien Brody, Keira Knightley, Kris Kristofferson

Česká premiéra: 14.7.2005

USA premiéra: 4.3.2005

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Svěrací kazajka

Píše se rok 1992. Jack Starks, vojenský veterán, propuštěný ze služby kvůli náhlým příznakům amnézie, se vrací domů. Cestou do rodného Vermontu potkává malou holčičku a když s ní příjemně poklábosí a mají se rozloučit, jí se v oku zaleskne psí známka, kterou má Jack kolem krku. Jack je dobrák a udělá gesto, čímž si nevědomky hodně pomůže do budoucna. O pár minut později vezme stopa, řidič ho postřelí a když se Jack probudí, má na sobě nepříjemnou svěrací kazajku a doktoři nad jeho výroky o propuštění jen kroutí hlavou. Co se vlastně stalo a proč je v psychiatrické léčebně? Pokud si říkáte, že hrdinovi pomůže už jen cesta v čase, máte recht! Když Jacka každý večer jakýsi doktor nadroguje a strčí do ocelové schránky, je schopen se pomocí zvláštních vizí přenést zhruba o třináct let dopředu, kde a) potká holčičku, teď už vyspělou slečnu, které kdysi věnoval psí známku b) dozví se, že v roce 1993 zemřel c) doktor, který ho tak vydatně trápí, v tom má pravděpodobně prsty. Na jednoho trochu moc, nemyslíte? Připočtěte k tomu fakt, že nic z toho nemusí být vůbec pravda a Jack je prostě jen další blouznící Napoleon mezi čtyřmi polstrovanými (vlastně kovovými) stěnami. Hlavní role Adrian Brody, sekundují Keira Kneightley a Kris Kristofferson.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Svěrací kazajka

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Svěrací kazajka

Je Adrien Brody magor nebo ne? A dá se něčemu v tomhle filmu opravdu věřit nebo si z vás režisér John Maybury permanentně střílí? Tyhle dvě otázky jsem měl v průběhu filmu na jazyku snad desetkrát a jsem moc rád, že jsem našel jakž takž uspokojivé odpovědi. Nerad bych se pouštěl do úvah, zda Svěrací kazajka jakýmkoliv způsobem stojí na reálné bázi, pouze konstatuji, že film má svou fungující vnitřní (i když neuchopitelnou) logiku a veškeré skutky se snaží být natolik racionální, jak to za dan...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Svěrací kazajka


DVD a Blu-ray filmu Svěrací kazajka

Zatím nevyšlo.


Související články

16.11.2016 13:00 7 filmů režiséra Jana Bártka Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
14.6.2015 20:33 Rekord pro Jurský svět: Je globálně nej filmem historie! Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
23.2.2015 01:36 Oscary ovládl Birdman! Sošky se ale dělily... Rubrika: Novinky Diskuze: 90 příspěvků
14.7.2013 12:30 Víkendový výplach #201 o Rambovi a Fincherovi Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
21.3.2011 20:32 Televizní Tipy 21.3. - 27.3. 2011 Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.