Seriózní muž

A Serious Man

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Seriózní muž

Seriózní muž /2009

Režie: Ethan Coen, Joel Coen

Hrají: Michael Stuhlbarg, Richard Kind, Adam Arkin, George Wyner, Katherine Borowitz

Česká premiéra: 19.8.2010

USA premiéra: 2.10.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Seriózní muž

V kostce: "Larry Gopnik by rád pochopil, proč ho HaShem navštěvuje příkořími. Larry je totiž vědec a odmítá přijmout mystérium, které obklopuje události. Otázky však vedou jen k dalším a dalším katastrofám. Seriózní muž radikálním a vyhraněným pohledem na svět nepochybně přivede jedny k úvahám o naprosté neosobnosti, zatímco druhé zasáhne vůbec nejosobnějšími kalibry z pověstného Coenovic arzenálu. Neumím k tomu říci nic duchaplnějšího než „accept the mystery“. Larry Gopnik je můj hrdina stejně jako kdysi Dude."

Galerie obrázků filmu Seriózní muž


Recenze filmu Seriózní muž

„When the truth is found to be lies and all the joys within you dies… then what?“, táže se v novém filmu bratří Coenů postava, od níž všichni čekají odpověď – nejstarší, nejzkušenější a nejváženější rabín Marshak. Jak se zdá, tak nás i ten nejzasvěcenější ze zasvěcených vybízí k tomu, abychom „akceptovali záhadu“ a přijali život v jeho tajemné složitosti, vždyť nás středověký mudrc Rashi učí: „přijímej s pokorou vše, co se ti přihodí.“ Základním kamenem úrazu Larry Gopnika, židovského profeso...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Seriózní muž


DVD a Blu-ray filmu Seriózní muž

Zatím nevyšlo.


Související články

21.3.2017 13:47 První dojmy: sci-fi Život Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
30.1.2017 08:01 Nejlepší plakáty roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
3.1.2017 13:00 10 nejočekávanějších filmů roku 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
19.12.2016 09:46 Nové Star Wars brutálně rozsekaly Willa Smithe Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
24.8.2016 18:00 100 nejlepších filmů 21. století podle BBC Rubrika: Novinky Diskuze: 82 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Ethan Coen a Joel Coen mají v Hollywoodu pozici, kterou jim nejspíš každý závidí. Oscar za Tahle země není pro starý jim zajistil pozornost i diváků, kteří se jinak jejich lehce divným filmům vyhýbali, přátelství s Bradem Pittem a Georgem Clooneym se jim zase vyplatí v okamžiku, když potřebují do svého filmu obsadit hvězdu a nemají na ni peníze a originalita a odvaha točit jinak je v očích jejich fanoušků povýšila na bohy. Jejich kariéra se zkrátka ubírá více než dobrým směrem a momentálně si užívají pozici, kdy si mohou dělat prakticky cokoliv. A teď chtějí natočit zase malý film. Serious Man je drama za pouhých sedm milionů dolarů a bez hereckých hvězd ale s poměrně zajímavou zápletkou. Děj se odehrává v šedesátých letech a hlavním hrdinou je profesor Larry Gopnik, jenž dostane od své manželky ultimátum – buď já, nebo tvůj bratr. U Larryho totiž už delší dobu žije jeho brácha, který dokonale splňuje definici flákače a neambiciózního zoufalce, jemuž k životu stačí televize a pohodlné křeslo. A protože Larry neodpoví správně, manželka ho opustí. Je to ale jen začátek problémů... Další Big Lebowski z toho sice nekouká, ale Coeni přinejmenším solidní komedii vždycky napsat uměli.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.