Občan pes

Citizen Dog

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Občan pes

Občan pes /2004

Režie: Wisit Sasanatieng

Hrají: Mahasamut Boonyaruk, Saengthong Gate-Uthong, Chuck Stephens

Česká premiéra: 1.3.2007

USA premiéra: 15.10.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Občan pes

Předloni nás na festivalu v Karlových Varech překvapili vynikající dánští Bratři, vloni to byla thajská komedie s neskutečně divným názvem Občan pes (většina lidí na ten film vyrazila právě kvůli názvu). A teď, víc než půl roku po festivalu, se stal malý zázrak. Občan pes se dostane i do regulérní distribuce. A pokud si myslíte, že tenhle žánr vám už nemá co nabídnout a ani milostný příběh dvou mužných kovbojů vás nijak zvlášť nedojme, dostanete brzy šanci zjistit, že v Thajsku to celé vidí trošku jinak. Trošku bizarněji. Mladý sympaťák Pod, který strávil celý život na vesnici a nezná nic, než dřinu na malé rodinné farmě, se rozhodl vyrazit do velkého města na zkušenou. Skončí ve fabrice na výrobu sardinek a nešťastnou náhodou si při práci usekne prst, který skončí v jedné z plechovek. Pod je ale pevně rozhodnutý, že svůj prst najde, ať to stojí, co to stojí. Možná, že ale najde něco mnohem důležitějšího. My Sassy Girl ukázalo, že v Asii se romantické komedie dělají trošku jinak, než jak je známe z Evropy či Ameriky. Jednoduchý příběh je vždy tlačen do naprosté absurdity, ale paradoxně tenhle přístup na většinu diváků funguje dokonale. V Karlových Varech jste si toto pravidlo mohli ověřit. Pokud jste to nestihli, brzy dostanete druhou šanci.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Občan pes

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Občan pes

Thajské filmy se do naší distribuce moc často nedostávají. Pokud se nepletu, naposledy jsme mohli vidět Tonyho Jaa, kterak v neskutečně hloupém příběhu láme lidem kosti, rozráží jim lebky, přebíhá jim po hlavách a rve se s protivníkem, který má v ruce pilu. A tehdy jsme byli všichni nadšení. V Thajsku ale umějí dělat i jiné věci, než ubližovat lidem. Například tam točí parádní romantické komedie s divnými názvy. A jsme z nich nadšeni úplně stejně jako z Ong-baku. Divácký hit loňského festiv...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Občan pes

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Občan pes

Zatím nevyšlo.


Související články

31.3.2017 20:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
22.3.2017 18:00 TOP 11: Hollywoodské propadáky, které nás mrzí Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
3.2.2017 17:00 Liam Neeson se mstí Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
16.11.2016 13:00 7 filmů režiséra Jana Bártka Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
17.8.2015 00:06 Hip hop rulez! Rapperský manifest rozmetal Ritchieho Rubrika: Novinky Diskuze: 26 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.