Let Fénixe

Flight of the Phoenix

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Let Fénixe

Let Fénixe /2004

Režie: John Moore

Hrají: Dennis Quaid, Tyrese, Hugh Laurie, Tony Curran, Sticky Fingaz

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 24.11.2004

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Let Fénixe

Filmy o skupince beznadějně odříznuté od civilizace vždycky dobře táhly, ale zatímco v počátcích byla studnice nápadů okolo tohoto tématu zdánlivě nevyčerpatelná, dneska už se inspirace loví hůře. A tak není divu, že se občas hollywodská produkce pokusí oprášit něco staršího, obsadit tam známé tváře, obléknout do pěkného kabátku a tradá s tím mezi diváky. Flight of the Phoenix je samozřejmě zástupcem výše zmiňované škatulky a jeho starší bratr pochází dokonce z roku (držte si klobouky) 1965. Podobně jako v dnes už kultovním snímku Přežít, i zde potká partu hrdinů letecká katastrofa. Jen hory vystřídala poušť a do civilizace je to tentokrát trochu dál – řekněme, že 2000 mil už je slušná míra i na středně dlouhou dovolenou. Po neúspěšných pokusech tuto vzdálenost přece jen překonat po svých, napadne jednoho doktora ze skupiny přeživších spásná myšlenka – z trosek havarovaného letadla by šlo při troše snahy spíchnout nové. A jelikož jiná cesta než vzduchem z téhle patálie nevede, trosečníkům nezbývá nic jiného, než se pustit do práce. Plány jsou načrtnuty, svářečka zažehnuta – držme jim palce. Režíruje John Moore, autor velice svižné a nadupané vojenské agitky Za nepřátelskou linií.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Let Fénixe

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Let Fénixe

Některé lidi při divoké cestě předběhne vlastní kolo, Franka Townse při písečné bouři předbíhá vrtule, rozseká mu půlku kabiny a při polořízeném pádu to odnese i zadek letadla a jediný doktor na palubě. To je hezký začátek pobytu na Gobi - největší pláži v okolí (jen to moře chybí). Jsou bez rádia, s omezenými zásobami. A pak podivínský Elliott jen tak prohlásí, že navrhuje letadla a z toho vraku by dokázal udělat nový letoun. Zápletka zní sice neuvěřitelně, ale kdo dělá poctivě domácí úkoly...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Let Fénixe


DVD a Blu-ray filmu Let Fénixe

Zatím nevyšlo.


Související články

22.2.2017 09:30 Kdo natočí nové X-Meny? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
18.8.2016 19:00 TOP 5: Nejlepší filmy Roberta Redforda, které jste neviděli Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
2.12.2015 09:00 Oscary se blíží: Nejlepším filmům vládne Šílený Max Rubrika: Novinky Diskuze: 30 příspěvků
18.11.2015 14:00 Téma: Jak Hollywood utrácí za reklamu Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
2.10.2015 15:32 7 filmů režiséra Jana Těšitele Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.