Já, legenda

I Am Legend

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (95)
Plakát k filmu Já, legenda

Já, legenda /2007

Režie: Francis Lawrence

Hrají: Will Smith, Alice Braga, Salli Richardson, Justin Morck, Gabrielle Union

Česká premiéra: 10.1.2008

USA premiéra: 14.12.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Já, legenda

Některé projekty se chystají snad už od dob němého filmu. Druhá adaptace knihy Richarda Mathesona (poprvé na začátku sedmdesátých let s Charltonem Hestonem) za sebou má hodně let příprav. Kdysi se zdálo, že o projekt má velký zájem dvojice Ridley Scott/Arnold Schwarzenegger a chvilku byl do příprav zapojený i Kurt Russell, ale kvůli rozpočtu první klapka padla až teď. Na židli režiséra zasedl Francis Lawrence (Constantine) a před kamerou bude pobíhat Will Smith. A o čem to celé bude? I Am Legend nás vezme do světa, kde smrtelná nákaza způsobila vyhynutí téměř celé lidské rasy a většina těch, co přežili, se proměnila v krvežíznivé mutanty. Ve světě bez lidí, bez civilizace a bez naděje se potuluje jeden z posledních zdravých lidí, muž jménem Neville a snaží se přežít. Jednoho dne ale narazí na další skupinu přeživších a společně se rozhodnou postavit se nepřátelským monstrům. Má ale ještě člověk šanci přežít, když už dávno není vrcholem potravního řetězce? I Am Legend je podle všeho film, který by měl ovládnout poklady kin příští rok. Má k tomu vše, co potřebuje. Režisér si udělal jméno už svým prvním filmem, Will Smith je člověk, který si špatné (a komerčně neúspěšné) filmy nevybírá a předloha je dostatečně cool, aby se fanoušci akce a hororu mohli začít těšit. Zprávy, že krom Smithe je v projektu zapojený i Johnny Depp se bohužel ukázaly jako kachny, ale i tak to vypadá, že se u I Am Legend sešla parta lidí, která do toho umí šlápnout. Snad se na poslední chvíli nezaleknout a partyzánskou válku s mutanty natočí tak, jak chceme. Drsně, depresivně a zábavně.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Já, legenda

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Já, legenda

Když scenárista a producent Akiva Goldsman naposledy spolupracoval s Willem Smithem, psal se rok 2004. Od té doby uteklo hodně vody a oba se ponořili do dalších projektů, nicméně vize akčního Smithe jako vyhlazovače čehokoliv v jakémkoliv prostředí přetrvala. Přijde-li echo, že Francis Lawrence natáčí film, kde Will Smith drží velkou zbraň, prostě to musí být akční velkofilm, no ne? A producentům se to falešné povědomí zjevně líbí, když v trailerech nepodávají žádné argumenty proti.Ve všeobec...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Já, legenda


DVD a Blu-ray filmu Já, legenda

Zatím nevyšlo.


Související články

12.3.2017 11:48 Víkendový výplach #392 o hláškách a Reevesovi Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
9.3.2017 08:00 Nová fotka obsazení Predátora Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků
20.2.2017 22:00 První fotka obsazení nového Predátora Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
16.2.2017 17:00 První dojmy: John Wick 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.