Grandhotel

Grandhotel

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (5)
Plakát k filmu Grandhotel

Grandhotel /2006

Režie: David Ondříček

Hrají: Marek Taclík, Klára Issová, Ladislav Mrkvička, Jaromír Dulava

Česká premiéra: 12.10.2006

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Grandhotel

Režiséra Davida Ondříčka jistě není třeba zevrubně představovat. Stačí říci magické zaříkávadlo Šeptej-Samotáři-Jedna ruka netleská a od Prahy až po Varšavu je o zábavu postaráno. Spisovatel a scenárista Jaroslav Rudiš je kromě románu Nebe pod Berlínem známý jako sběratel jízdních řádů a libretista příběhů jesenického železničáře Aloise Nebela, který se objevil ve třech svazcích komiksu Bílý potok - Hlavní nádraží - Zlaté hory a již nějaký čtvrtek jsou jeho černobílé úvahy (z v tuši namáčeného pera Jaromíra 99) nedílnou součástí kulturní přílohy časopisu Reflex. Film Grandhotel je tvůrci vzletně označen za "komedii o lásce, mracích, samotě a touze splnit si své sny" a je zasazen do slavného ještědského hotelu tyčícího se nad Libercem. Jeho hrdinou je třicetiletý hotelový portýr, který zatím neměl holku, stále se drží na Liberecku a ze všeho nejlépe rozumí počasí, mrakům a větru. Údržbář a amatérský meteorolog Flesichman, který chtěl mít k nebi tak blízko, jak mu to jen život dovolí. Jeho největším snem je stát se ptákem a podle všeho už mu zbývá jen jediný rok, aby toho dosáhl. A aby těch "divných lidí" nebylo málo, je tu také tichá pokojská Ilja, která by ráda odletěla s Fleischmanem, a arogantní číšník Patka, jenž všem zavdává dost důvodů, proč mít bláznivé nápady. "Doufám, že Grandhotel bude těžko zařaditelný, zábavný a inteligentní film s neopakovatelnou atmosférou a silným magnetismem," uvádí Ondříček. My doufáme taky a prozatím si pouštíme filmy Arizona Dream a Napoleon Dynamite.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Grandhotel

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Grandhotel

O tom, že výrostci na MovieZone nemají rádi český film se otevřeně mluví i v akademických kruzích. Proto to už nebudeme zapírat. Jenže stále jsme kluci mladí, plní ideálů, takže když si David Ondříček vytáhne pro svůj nový film látku Jaroslava Rudiše, někde uvnitř věříme v obrazově vyvoněnou látku, která má víc než jednu nasládlou vrstvu, a dokonce i lásku pro místo, na němž se odehrává. Pak už jen stačí, aby si kolega Shushika zašel do kina, zapěl ódy na znovuoživený český film a my pozvedli...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Grandhotel

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Grandhotel

Zatím nevyšlo.


Související články

24.8.2016 18:00 100 nejlepších filmů 21. století podle BBC Rubrika: Novinky Diskuze: 82 příspěvků
21.8.2016 12:30 Víkendový výplach #363 o Obi-Wanovi a násilí Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
28.10.2015 09:56 7 filmů režiséra a producenta Davida Ondříčka Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
13.3.2015 19:50 NEJ roku 2014: Výsledky hlasování čtenářů Rubrika: Novinky Diskuze: 61 příspěvků
23.2.2015 01:36 Oscary ovládl Birdman! Sošky se ale dělily... Rubrika: Novinky Diskuze: 90 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.