Fighter in the Wind

Fighter in the Wind

V.I.M.
Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Fighter in the Wind

Fighter in the Wind /2004

Režie: Yang Yun-ho

Hrají: Yang Dong-kun, Aya Hirayama, Masaya Kato, Jung Do-hoong, Jeong Tae-woo

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Fighter in the Wind

Fighter in the Wind, natočený na motivy životních zkušeností Bae-dala Choie, mistra a zakladatele Kyokushinkai karate, jednoho z nejtvrdších stylů karate vůbec, patří k mírně kontroverzním projektům, které sice vždy posbírají tisíce spokojených diváků, ale za hranicemi jejich rodné země je nezná téměř nikdo. Je záhodno dodat, že film se inspiroval především comicsem, vycházejícím z Choiovy biografie, ale to vás v žádném případě nesmí rozhodit, protože jsou "comicsy" a comicsy, tenhle soudě podle výsledného filmu nabízí neuvěřitelné emocionální rozpětí a příběh o mnoha vrstvách. Děj snímku začíná v roce 1939, kdy japonská letadla přelétávají nad korejským územím a shazují náborové letáky, lákající do svých řad nové piloty. Bae-dal neodolá a ilegálně prchne do Japonska, aby se mohl dát do služeb armády. Už po cestě potkává prvního vychcánka a budoucího přítele, který se vydává za japonského detektiva, chytajícího ilegální přistěhovalce. Po krátké (slovní i pěstní) výměně názorů se oba nechají zapsat do školy pro letce. Kdo umí počítat a má po ruce kalendář, ten ví, že v roce 1939 nebyla volba tohoto povolání zrovna šťastná. O pár let později se tak naši hrdinové ocitají u popravčího kůlu za to, že odmítli nasednout do letadla a splnit svou kamikadze povinnost. Tady se také Bae-dal poprvé setkává se svou nemesis, Katem, japonským mistrem v karate, který považuje veškeré Korejce za zbabělce a neváhá to dát Bae-dalovi najevo...

Bae-dal prohraje, jako mnohokrát předtím a ještě mnohokrát potom, ale Kato ho ušetří (čistě proto, že podle jeho měřítek je život bez úcty horší než smrt). Série životních porážek pokračuje při střetu s Yakuzou, která ničí úspěšný pačinko byznys, který rozjíždí Bae-dalův kamarád. Naštěstí se na scéně objevuje Bae-dalův dávný kamarád z Koreje, Chun-bae, mistr bojových umění. Překvapivě nezačne Bae-dala učit, ale věnuje mu knihu, ve které "to všechno je". Duše bojovníka však musí ještě projít nejedním utrpením než bude připravena textu porozumět. Řečeno česky a bez pentliček - Bae-dal si musí ještě párkrát sáhnout na dno a dokonce se zamilovat (což vede k úseku ala Robin Hood, kdy Bae-dal zachraňuje japonské dívky od okupujících amerických vojáků, kterým jde jen o jedno ;), aby po finální kapce odešel do hor a prožil si tu pravé peklo.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Fighter in the Wind

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Fighter in the Wind

Zatím nevyšla recenze filmu.


Trailery a klipy filmu Fighter in the Wind

Zatím nevyšel žádný trailer.

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Fighter in the Wind

Zatím nevyšlo.


Související články

29.7.2016 10:49 Téma: Vzestup, pád a smrt videokazet Rubrika: Novinky Diskuze: 111 příspěvků
24.7.2016 12:35 Víkendový výplach #359 o strojích času a Futuramě Rubrika: Novinky Diskuze: 31 příspěvků
3.4.2016 12:38 Víkendový výplach #343 o Batmanovi a robotech Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
20.1.2016 10:00 Dvojka z Avengers řeší vraždu Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
28.10.2015 18:00 Téma: Bráchové u filmu Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.