Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (11)
Plakát k filmu Bílá smrt

Bílá smrt /2008

Režie: Dominic Sena

Hrají: Kate Beckinsale, Gabriel Macht, Tom Skerrit, Columbus Short, Alex O´Loughlin

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 11.9.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Bílá smrt

I když comicsové adaptace momentálně vládnou pokladnám kin, pořád ještě spousta lidí nepřistoupila na fakt, že nejde o zábavu pro děti a idioty. Když neznalý člověk vidí Spider-Mana, tak se mu dost těžko vysvětlují kvality filmů podle comicsových předloh (a je mu jedno, že do téhle kategorie spadá i Road to Perdition nebo Přízračný svět). Ale právě Whiteout by s tím mohlo něco udělat. I když totiž půjde o filmovou adaptaci comicsu, nebudou zde žádní okostýmovaní hrdinové s divnými jmény. Whiteout totiž bude drsná detektivka. Hlavní hrdinka Carrie Stetko je superdrsná zástupkyně zákona, kterou jen tak nějaká vražda nerozhodí. Teď ale narazila na svůj dosud nejtěžší případ. Kdesi v Antarktidě totiž řádí vrah a je na Carrie, aby ho dopadla. Zima, podivní lidé a všudypřítomný sníh je ale ten nejmenší problém. Na nejsevernějším kontinentu se totiž smráká. A noc na Antarktidě trvá půl roku. Hon na vraha v neobvyklých podmínkách bylo vždycky dost atraktivní téma a temné prostředí vylidněného kontinentu má docela potenciál. Je však otázka, jak si s tím poradí režisér Dominic Sena, který zatím natočil jen lehce nadprůměrné filmy (Operace: Hacker, 60 sekund). Společnost Dark Castle nikdy neměla příliš velké ambice, ale Whiteout má rozhodně větší potenciál než Loď duchů nebo Gothika. Uvidíme, jak se s tím tvůrci poperou. Snad z toho nebude jen další nemastná a neslaná rádobyhororová podívaná.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Bílá smrt


Recenze filmu Bílá smrt

John Carpenter nám před lety ukázal, že málokteré prostředí je pro napínavý příběh tak vhodné jako zasněžená liduprázdná krajina. Jeho Věc je film, u něhož člověka mrazí, a i při sledování v dobře vytopeném pokoji se u diváka může objevit husí kůže. Prostředí Antarktidy a vůbec zasněžených ledových krajin je ve filmu trestuhodně málo využívané, a tak si Dominic Sena nejspíš řekl, že když to šlo před čtvrt stoletím, neměl by být problém natočit napínavý „ledový“ film i teď. Bohužel mu to ale m...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Bílá smrt


DVD a Blu-ray filmu Bílá smrt

Zatím nevyšlo.


Související články

28.2.2017 09:17 Co chystá Angelina Jolie? Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
26.2.2017 17:00 Zemřel Bill Paxton z Vetřelců a Titanicu Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků
18.2.2017 00:15 Matt Reeves Batmana nenatočí Rubrika: Novinky Diskuze: 58 příspěvků
9.2.2017 18:30 Nejlepší DVD a Blu-ray: Leden 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
7.2.2017 14:36 První reakce: John Wick 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.