Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Bílá smrt | Whiteout | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 11.09.2009
CZ premiéra: nestanovena
režie: Dominic Sena
hrají: Kate Beckinsale, Gabriel Macht, Tom Skerrit, Columbus Short, Alex O´Loughlin

Bílá smrt: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Padající digitální letadla jsou v módě. O tom jsem mluvil už v traileru na životopisnou Amelii. Když mi monitorem protekl první promo trailer na sněhobílou ukázku na Whiteout, rozhodně jsem netušil, že se nějaký mohutný stroj sesune z nebe i v tomhle bijáku. Jenže popcorn si žádá oběti. A tak se musí investovat do nějakých těch opulentních trikových atrakcí, z nichž bez vyzvání prýští adrenalin. Stalo se. Zasněžené dálavy se důkladně přefiltrovaly, nade vším se zatáhla fialovo-šedá deka, prostě se evidentně pustili do práce chlapíci od počítačů… a docela se jim dařilo. Whiteout je najednou výrazně velkolepější antarktickou kriminálkou, mnohem víc z ní čučí její comicsový původ. Všeho se přidává, ovšem při konstantní kvalitě trailerového řemesla. No neberte to. Čtyři hvězdy by padly, i kdyby se Kate nesprchovala, potvůrka jedna.

Pod odkazy LOW, MED, HIGH trailer s českými titulky.

Bílá smrt: Promo trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

První minutu z téhle ukázky vám asi promítnou při nákupu zájezdu na Antarktidu (pokud se tedy něco takového prodává). Jestliže uvidíte i minutu druhou, přepadne vás podezření, že do éteru utekla první ochutnávka ze sequelu upířiny 30 dní dlouhá noc. Zasněžené pláně, bílá skáče v černou, zima, noc, mrtvoly, krev a hezká slečna v kožichu. Plus režisér s iniciály DS. Styčným bodem s řežbou od Davida Sladea je i comicsový původ, Whiteout ho má kupodivu proslulejší, o čemž vás musí přesvědčit i jeden z mezititulků, odkazující na prestižní Eisnerovu cenu – jelikož promo trailer vzešel z letošního ComicConu, nemůže tohle chlubení překvapit. Pro producenty je určitě výhodnější hlásit se k současné vlně comicsáren, než připomínat, že se blíží nový kus z dílny hororových specialistů ze společnosti Dark Castle. Tohle studio ze sebe totiž sype, ehm, samé shity, jejichž vyjmenování je už po pár měsících zatraceně obtížné. Pozitivní je jen to, že úroveň oněch shitů vytrvale stoupá, stejně tak i rozpočty a ambice (k tomu připočtěte i koprodukce RocknRolly, Ninja Assassin nebo Book of Eli). Proto není všechno ztraceno. Do tvůrčí linie nicméně zapadá obsazení sexbomby, tentokrát Kate Beckinsale, která si to s hrůzami vyřídí pokud možno rychlým a efektním způsobem. Bum prásk hek, radujte se teenageři... V traileru se nicméně líčí na zajímavější atmosféru. I když se neodtajní mnoho materiálu, krajina a ledově chladný voice-over zmůžou divy. Vůbec ten nezúčastněně klidný hlas by se mohl počítat mezi nejzajímavější trailerové komentáře celého roku. Hlavně díky němu lezou z proma víc než slibné náznaky. Dřív než vám je smaže jméno režiséra, vzpomeňte si na jeho debut Kalifornie. V Senovi něco je. Teď to jen vykutat. Tři a půl nahoru.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace