Babylon A. D.

Babylon A. D.

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (57)
Plakát k filmu Babylon A. D.

Babylon A. D. /2008

Režie: Mathieu Kassovitz

Hrají: Vin Diesel, Michelle Yeoh, Gérard Depardieu, Mélanie Thierry, Lambert Wilson

Česká premiéra: 25.3.2010

USA premiéra: 29.8.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Babylon A. D.

V kostce: "Vin Diesel jako postapokalyptický kurýr převáží nebezpečný "balíček" z Ruska do Ameriky. Tajná spiknutí se kupí stejně jako mrtvoly, ale film ne a ne chytit tu správnou slinu. Veškerou snahu definitivně pohřbí radikální přestříhání proti vůli tvůrce, levné (české) kulisy a zmatek šířící se geometrickou řadou. Na začátku byla naděje, uprostřed zbožné přání, na konci jen velká zrada žánru i kinematografie jako takové. "

Galerie obrázků filmu Babylon A. D.


Recenze filmu Babylon A. D.

Zdá se, že Foxové jsou letos dvorními otloukánky. Někdo jim nadává, že se vrtají do hotových Watchmenů, jiní jim vyčítají katastrofální marketing a o jejich potížích s režiséry by se dala napsat rovnou celá kniha. Nejdřív osekaná Smrtonosná past 4.0, pak rozbředlý Hitman a teď nejnovější flák Vina Diesela, který se natáčel v okolí Ostravy, a provázely ho útrapy od samotného začátku natáčení? Z filmu, který chtěl být dalšími Potomky lidí se stal levný klon Potomků lidí a následně patvar proti ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Babylon A. D.


DVD a Blu-ray filmu Babylon A. D.

Zatím nevyšlo.


Související články

11.8.2014 14:13 Po Star Treku Babylon 5? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
8.6.2014 12:30 Víkendový výplach #248 o akci a Star Wars Rubrika: Novinky Diskuze: 40 příspěvků
29.7.2013 12:50 Diesel vyráží na lov Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
7.9.2012 09:43 Vin Diesel: Lovec čarodějnic Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
11.7.2010 10:30 Ceny z Varů jsou rozdány Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Máme rádi Vina Diesela. Je veliký, plešatý, má hluboký hlas a s brokovnicí je to absolutní frajer. Proto nás trošku mrzí, že jeho akční filmy nejsou po komerční stránce žádné bomby a on se občas musí uchýlit ke zrůdnostem typu Ochránce. Na jaře 2008 bychom mu ale mohli film, ve kterém místo střílení teroristů hlídal rozmazlené fracky, odpustit. Ve Francii se celkem často někdo pokusí naznačit, že nejen v Hollywoodu může vzniknout dobrý akční film. Občas to dopadne dobře, občas směšně, ale za každého Kurýra nebo Utrženého ze řetězu jsme rádi. Babylon A. D. by se rád do téhle společnosti zařadil. V blízké budoucnosti, která pro lidstvo rozhodně není nejpříjemnější, má zkušený žoldák Thoorop za úkol dostat mladou dívku z Ruska do Kanady. Brzy však zjišťuje, že se zapletl do zatraceně nebezpečné hry. Mladá dívka je totiž nakažena geneticky vytvořeným virem, který by mohl vyhubit celou lidskou rasu. A navíc po nich jde podivná a smrtelně nebezpečná sekta. Režisér Matthieu Kassovitz už několikrát dokázal, že za kamerou mu to jde docela dobře, ale zatím měl vždy smůlu na hloupé scénáře. Tentokrát se mu však do ruky dostala kniha kultovního spisovatele Maurice Danteca, tak nás snad další Gothika nečeká. Mezinárodní obsazení je hodně silné a Diesel tyhle drsňáky hrát umí. Pokud tedy opět nebude scénář jen snůškou hloupých klišé, mohl by být Babylon A. D. konečně pořádnou temnou a drsnou akční scifi. Snad nám brzy nějaký trailer ukáže, na co se můžeme těšit.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.