Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Babylon A. D. | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 29.08.2008
CZ premiéra: 25.03.2010
režie: Mathieu Kassovitz
hrají: Vin Diesel, Michelle Yeoh, Gérard Depardieu, Mélanie Thierry, Lambert Wilson

Babylon A. D.: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Dvě věže, Sunshine, Rekviem za sen a teď už i Babylon A.D. Co že to mají společného? Jedno velké hudební téma, které z obyčejných trailerů dělá trailery neobyčejné. A my si vždycky stěžujeme, jak je to laciné, ale stejně tomu nakonec podlehneme. Tentokráte to však byl zatraceně chytrý tah, který v mnoha momentech odvádí do jedné důležité skutečnosti – Babylon A.D. nevypadá zdaleka tak cool, jak jsme doufali a jak by asi vypadat měl, aby vzbudil potřebný zájem kinofilů. Triková základna utrpěla bombardování spořivým rozpočtem a Diesel je pořád takový… bezkontaktní (a co teprve Michelle Yeoh). Dobře nasvícené pózy a stíny, to je věc, která často vynikne na plakátu, ale rozhýbat ji následně do koukatelné podoby, to je potíž. Babylon v mnohém připomíná Cohenovu ódu na podobně divné triky (a ještě divnější evropský dialekt), xXx, jen tu Diesel místo na snowboardu jezdí na sněžném skútru nebo létá v autě zakotveném za vrtulník. Smíšené pocity však přetrvávají – je to celé takové jen jako by „na půl huby“. Papírově drsné, ve skutečnosti střídavě přepálené a nedotažené. Ale možná je to jenom domněnka, za kterou se (rád!) omluvím. Zatím nesuďme dne před večerem – trailer má beztak co nabídnout a „koule“ si doma rozhodně nenechal. Působivé nájezdy ze začátku a ke konci obepínají sérii dynamických scén, které ve svém dravém sestřihu padnou do hudebního podkresu jako ulité. A rozhodně to není nuda. Ani napodruhé, ani napotřetí.

(Přesto se neubráním opravdu silnému pocitu, že to Clint Mansell za Diesela dneska oddřel určitě aspoň z celé jedné poloviny.)

P.S. Depardieu vyhlíží bizarně.
P.P.S. Třetí obrázek (a ta scéna obecně) je Sunshine hadr.

Babylon A. D.: Francouzský teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jasně, Vin Diesel bude vždycky cool. Ve žluté, se slunečními brýlemi, i s bradou púřimáčknutou ke klíční kosti a s pohledem typu „je mi to u zadku“. Podobně jsme obeznámeni i s kreativními vlastnostmi Mathieua Kassovitze. Tenhle chlapík umí zařídit, aby každý jeho film vypadal dvakrát dražší, aby se v něm kamera zbavovala zemské tíže a plula volně prostorem – a bohužel čím dál tím častěji utápí své snímky v jedničkách a nulách. Čerstvé projevy digitálního exhibicionismu by se klidně mohly přestěhovat do libovolného počinu Timura Bekmambetova. Rakety prolétávají v totálním slow-motion, střely se efektně tříští o kapoty aut a trikové pozlátko se často dotýká přímo Vina Diesela. Zalévá jej oheň, kolem poletují soudky s pivem (Svijany?), počítače jej vsazují do apokalyptických výjevů. Připadá mi to trochu škoda, protože Babylon A. D. tím trochu devalvuje na úroveň libovolné jiné efektní blbůstky, která nepřežije víc jak jednu sezónu. Už abychom dostali něco jiného než další blikající půlminutku... ať můžou jít všechny pochybnosti do háje.

Babylon A. D.: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Rodilý Pařížan Matthieu Kassovitz je sympaťák. To už nějaký ten pátek vědí i v Hollywoodu, kde mu šoupají pod ruce herce, o kterých se může zdál i leckterému rodilému Američanovi. Už je to pět let, co si Kassovitz zařádil s Halle Berry v řemeslně slušné (ale stupidní) Gotice, dneska vedle sebe staví – a to se podržte - Vina Diesela, Gérarda Depardieu a Michelle Yeoh. Wow. Obsazení napříč kulturami přes celou zeměkouli je pak zakotveno ve sci-fi, kde bude Vin Disel zase jednou „badass“. Nemluvíme do větru, máme to podložené! První teaser sice připomíná epileptikovu noční můru, jednotlivé fragmenty v bleskurychlém sestřihu však působí patřičně úderně a dávají tušit, že Kassovitz si pojede své tradiční vizuály a ze svalnatého (a Vyvoleného!) „Vindízela“ (ta výslovnost je k sežrání) se pokusí vymáčknout maximum. Po kratičkém úvodu, který můžete s klidným svědomím přeskočit, se rozjíždí originální střihová sekvence, která pumpuje adrenalin do žil s pekelnou razancí (a nenechá vás nadechnout). Příjemné na tom je, že když skončí, rozjede se úplně nová a ještě drtivější. Ano, stále je vidět, že těch parádních záběrů není tolik, aby s nimi tvůrci mohli ledabyle plýtvat už v první ukázce, celková stylizace je však maximálně přitažlivá, motivy působivé, barvy depresivní a podhledy včetně všech výbuchů patřičně cool. A i kdyby z toho vypadl podobný guláš jako Soudný den, pořád budeme maximálně spokojeni. Jeď, Vine, jeď!

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace