Až na krev

There Will Be Blood

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (20)
Plakát k filmu Až na krev

Až na krev /2007

Režie: Paul Thomas Anderson

Hrají: Daniel Day-Lewis, Paul Dano, Kevin J. O´Connor, Ciarán Hinds, Vince Froio

Česká premiéra: 27.3.2008

USA premiéra: 26.12.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Až na krev

V kostce: "Film o síle posedlosti, který vám jako divákovi rozhodně nic neusnadní. Okázale postrádá výraznější ženský prvek, nekonejší, jen zneklidňuje a nedává naději. Zprávy o výjimečném díle určitě nelžou, stojí ale za to všimnout si, jak jednotlivé prvky zůstávají po celou dlouhou stopáž podřízeny celku. Kamera, hudba i pojetí ústřední postavy jsou samy o sobě velmi specifické, přesto dohromady působí kompaktně a neodvádějí od sebe navzájem pozornost. "

Galerie obrázků filmu Až na krev


Recenze filmu Až na krev

Daniel Plainview (bůhví, jestli je to jeho pravé jméno) nejprve hledal stříbro, jednoho dne ale místo něj našel ropu. Z horlivého zlatokopa se tedy stal ještě horlivějším těžařem – začal svým bodrým hlasem přemlouvat farmáře, skupovat jejich nadějné pozemky a budovat na nich ropné vrty. Za čas se přesunul do Kalifornie, kde se pod pastvinami kolem městečka Little Boston skrývá podle všeho obrovské naleziště. Tamní náboženská komunita a především její mladý fanatický pastor Eli Sunday ovšem př...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Až na krev


DVD a Blu-ray filmu Až na krev

Zatím nevyšlo.


Související články

10.3.2017 17:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Únor 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
28.2.2017 09:17 Co chystá Angelina Jolie? Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
22.2.2017 09:30 Kdo natočí nové X-Meny? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
29.1.2017 18:11 Rozpolcený je hit zimy! Zdrtil Millu i McConaugheyho Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
12.1.2017 12:30 VIDEO: Nové záběry z Transformers: Poslední rytíř Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Paul Thomas Anderson patří ve svých šestatřiceti letech mezi nejrespektovanější režiséry současnosti. V Magnólii dokázal vymáčknout z Toma Cruise herecký výkon, který čekal málokdo, obsadil Adama Sandlera do romantického dramatu Opilí láskou a taky mu to vyšlo, ale posledních pár let se docela fláká. Anderson netočí filmy každý rok, ale právě o to víc je každý jeho nový snímek očekávaný víc než oznámení Stevena Seagala o konci kariéry. Tentokrát nás Anderson nechá nahlédnout do krutého světa obchodníků s ropou na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Příběh o rodinných vztazích, lžích, hrabivosti a vzájemné nenávisti bude vyprávět o vztahu cynického texaského podnikatele a jeho sociálně smýšlejícího syna. V hlavní roli se na plátna vrací Daniel Day-Lewis, pro kterého bude sobecký ropný magnát teprve pátou filmovou rolí za posledních deset let. Anderson většinou tlačí ve svých filmech postavy a jejich vzájemné vztahy až do úplných extrémů a hrdiny nechává sáhnout si až na psychické dno, There Will Be Blood by proto nemělo být variací na seriálový Dallas. V případě tohoto filmu se navíc může Anderson opřít o román držitele Pulitzerovy ceny Uptona Sinclaira. V každém případě spolupráce dvojice Anderson/Day-Lewis slibuje výjimečný filmový zážitek. Nic jiného se v podstatě od režiséra Magnólie ani očekávat nedá.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.