Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Až na krev | There Will Be Blood | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 26.12.2007
CZ premiéra: 27.03.2008
režie: Paul Thomas Anderson
hrají: Daniel Day-Lewis, Paul Dano, Kevin J. O´Connor, Ciarán Hinds, Vince Froio

Až na krev: US Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

No… ale jo. Je jasné, že ukázky na dramata, která stojí a padají na jednom herci, se nedělají moc dobře. Paul Thomas Anderson nikdy nedával do svých filmů scény, které by mohly působit jako adrenalinová pecka a ani nesázel na laciné emocionální vydírání. Na rozdíl od prvního traileru tentokrát nečekejte ani nadupaný závěr. Až na krev bude evidentně pomalé (a pro někoho nejspíš i nudné) drama a přesně taková je i ukázka. Anderson by však mohl být trošku vstřícnější i ke svátečním filmovým divákům. Například by si propříště měl vybrat trochu normálnější hudební doprovod, protože to skřípání houslí ke konci je docela otravné. Z Daniela Day-Lewise sice člověku naskakuje husí kůže už teď, pokud ale nechce Anderson v kinech sbírat jen zbytky, měl by vypustit do světa i něco, co by alespoň trochu připomínalo normální ukázku. Tohle spíš vypadá jen jako hrubý sestřih několika záběrů. Je z nich vidět, že film bude asi zajímavý, ale pokud tvůrci Až na krev nezmění přistup k propagaci, nejspíš do kina vyrazí jen Andersonovi fanoušci. Člověk, který o filmu nic neví, si bude nejspíš při tomhle traileru klepat na hlavu a do kina asi dobrovolně nevyrazí.

Až na krev: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Dočkáme se závisti. Dočkáme se pomsty. Dočkáme se krve. Vrací se totiž dva titáni, usedají na jižanské hrozny hněvu a vymačkávají z nich veškerou šťávu. Paul Thomas Anderson zdá se dezertoval z útvaru pro nalézání nových filmových tvarů a pustil se do starosvětské adaptace literární klasiky: V tradičních kulisách, s potem na čele a zdá se že i s důrazem na vyhrocení obligátních konfliktů. Atmosféra There Will Be Blood se naštěstí jeví jako víc než hutná, a to i z malého potemnělého trailerového okna. Šlape se na doraz. Máloco budí respekt tolik jako kníratá silueta Daniela Day-Lewise. U máločeho mrazí tolik jako u nesmlouvavých proslovů vedených v hrubém dialektu. Tohle bude one-man show a neředěné drama k tomu. Drama zabořené hluboko do půdy, o níž se bojuje. Drama, jehož herci se topí v ropě, která může stejně tak nadít kapsy jako přinést prokletí. V době sterilních komedií, vychtěných nezávisláren a instantních akčňáků musíme plesat nad každou látkou, jež zjevně zapustila kořeny hluboko dolů a nespokojí se proto s povrchností. Andersonovo jižanské kutání ropy se bude kvůli tomu myslím vyvažovat zlatem. Hromy blesky na mě jestli se pletu.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace