Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Až na krev | There Will Be Blood | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 26.12.2007
CZ premiéra: 27.03.2008
režie: Paul Thomas Anderson
hrají: Daniel Day-Lewis, Paul Dano, Kevin J. O´Connor, Ciarán Hinds, Vince Froio

Až na krev: DVD


ikona
k0C0UR
 

Když se minulý rok na place sešel Paul Thomas Anderson a Daniel Day-Lewis, i méně vnímavým divákům muselo být jasné, že oscarové haló bude tentokrát opodstatněné. Day-Lewis ve svých jednapadesáti nemrhá časem ani talentem pro role, které nesahají na akademické výšiny, Andersonovi je to jedno – točí filmy pro sebe a většinou mu to vyjde. Životopisný epos s dokumentaristickou odosobnělostí nabízí spoustu vrcholů a „dramatických scén“, přesto všechno jeho hrdinu nemůžete mít nikdy doopravdy rádi. Snad jen pro to, co dokázal, ale ne pro to, jakým je člověkem. Obsahově úsporné drama kontrastuje s řemeslnou velkolepostí, kde se na té nejvyšší objektivní úrovni mísí všechny prvky fimového média -k dokonalému prožitku chybí právě jen ten element „osobního prožitku“. Zde tkví největší problém (nikoliv slabina) filmu, který se mimo studijní a akademické roviny nikdy nemůže stát skutečně „diváckým filmem“. Pro všechno ostatní ale může (a chce) být obdivován. Herecké výkony i režie jsou v pravém smyslu tam, kam nepatří Chicago a podobné nesmyslné kýče, které však v oscarových kláních dostávají z různých důvodů přednost před skutečnými uměleckými filmy. A tak je jen na nás, zda si tyhle klenoty budeme hýčkat sami pro sebe. I když Daniel Plainview asi nikdy nebude oním hrdinou, kterého si vystavíme do vitríny, strhujících scén je v Až na krev dost a dost na to, aby tenhle dvouapůlhodinový maratón stálo za to běžet opakovaně. (8/10)

Bonusová složka sestává z jedné jediné položky. Je jí, cituji, fascinující sestřih originálních záběrů a fotografií doplněný o příslušné scény z filmu rekapitulující rozmach ropného průmyslu v Americe, který vedl P. T. Andersona ke vzniku tohoto výjimečného snímku :). Má čtvrt hodiny a je přesně tak oficiální, jak na první pohled zní.

Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, maďarsky
Titulky: české...
Datum vydání: 20. 8. 2008
Cena: 499,-

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace