Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ztracené město Z | The Lost City of Z | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.04.2017
CZ premiéra: 20.04.2017
režie: James Gray
hrají: Charlie Hunnam, Tom Holland, Robert Pattinson, Sienna Miller, Angus Macfadyen

Ztracené město Z: Recenze


ikona
Rimsy
charlie hunnamjames grayrobert pattinsonztracene mesto z
James Gray se znovu vrací do minulosti, tentokrát kvůli výletu do džungle... 

Na papíře to vypadá dobře. Mix napínavého dobrodružství s životopisem jednoho významného, i když trochu pozapomenutého objevitele. K tomu šikovný tým tvůrců a nenápadná pecka by měla být na světě, že? Inu, měla. A když píšu, že měla, tak to znamená, že není. James Gray, který má za sebou romantické Milence či thriller Noc patří nám, si napsal a zrežíroval biografii cestovatele Percyho Fawcetta, ale za cestu do kina to bohužel nestojí.

Příběh se lineárně drží biografické linie a ukazuje mladého Fawcetta, věrně sloužícího v armádě, kterak se snaží získat nějaký ten metál. Naskytne se mu příležitost jet se skupinou kartografů do Peru, přestože má doma těhotnou ženu a vyhlídky na návrat za několik let. A tak prostě jede. Vrátí se pln odhodlání najít v amazonských pralesích ztracené město, které pojmenuje jednoduše Z. Většina filmu pak sleduje jeho snahy o nalezení bájné civilizace, během kterých se musí vypořádat s nehostinnými podmínkami, občas idiotskými spolucestovateli a samozřejmě kanibalskými domorodci. Rodinná linka je dlouho upozaděna, což je trochu škoda. Jinak se ale vše ubírá tak nepřekvapivě jistými cestičkami, až budete napjatě očekávat jakoukoli odchylku, již se však bohužel nedočkáte.

 

Zarostlý Robert Pattinson a mladičký Tom Holland v úlohách Percyho sidekicka a syna odvádějí dobrou práci, na rozdíl od Sienny Miller, která nevelkého prostoru nedokázala využít k vytvoření zapamatování hodného výkonu. Jenže problém je hlavně v samotném Percym, jelikož Charlie Hunnam podle mě prostě nemá charisma na to, aby utáhl celý film. A to přestože má knír, čímž automaticky získává macho body. Jenže když na půdě britské kartografické společnosti přednáší plamenné projevy, působí to spíš směšně než skutečně motivačně a výsledný dojem jde rázem dolů.

Pokud vás děsí i pohled na stopáž, je to zcela na místě. Nafouknutí na 141 minut je vzhledem k mixu žánrů pochopitelné, ovšem určitě ne zábavné. Zajímavé okamžiky jsou vidět už v trailerech a celovečerní realita je podstatně více ubíjející, plná zdlouhavého pochodu džunglí s minimem akce a maximem nezáživných dialogů. Kdyby se jedna z výprav úplně vystřihla a výsledek byl třeba o hodinu kratší, ničemu by to neškodilo, a to je hodně špatně.

Výprava je bezpochyby zvládnutá a atmosféra džungle dokáže vtáhnout, ovšem neatraktivita hlavního hrdiny a zcela rutinní scenáristický výkon pohřbívají ambice téhle dobrodružné jednohubky na novodobou klasiku.

Verdikt

avatar5/10

Rimsy

Nezábavný dobrodružný film? Ano, jde to. Slavný cestovatel Percy Fawcett v podání necharismatického Charlieho Hunnama opakovaně hledá ztracené město a divák se v nudě ztrácí také. Tohle ocení snad jen netrpěliví čekatelé na nového Indyho.Hodnocení redakce

 • avatar8/10

  KarelR


Hodnocení čtenářů

 • avatar8/10

  yeniczek

 • avatar5/10

  Revan

 • avatar7/10

  b1aster

 • avatar7/10

  Slide

 • avatar8/10

  Cross

 • avatar7/10

  Rokle

 • avatar6/10

  Ragnarok

 • avatar8/10

  Tomino

 • avatar9/10

  Phil cze

 • avatar9/10

  Memphis

 • avatar9/10

  Muf

 • avatar7/10

  Herkulesss

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace