Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zodiac | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 02.03.2007
CZ premiéra: 07.06.2007
režie: David Fincher
hrají: Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Robert Downey Jr., Brian Cox

Zodiac: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Že mě to ještě překvapuje. David Fincher za mořem sbírá samé dobré recenze, na což místní pobočka Warnerů „reaguje“ odsunem premiéry na červenec. Jedinou smysluplnou výmluvou by byl záměr režisérského génia, přijet se v létě nalokat do Karlových Varů nějakého toho termálního pramene. Jinak by měl Zodiac o další zakázky postaráno.:-) Naše čekání naštěstí zklidňují trailery, jejichž vlažnost by se mohla prodávat po litrech jako náplň do chladiče. Tedy, nečekejte žádný průšvih... To jen britský import připomíná, proč si zámořská upoutávka zasloužila od redakce slabší čtyři hvězdice. Záběry stylizované do počítačové hry a netradiční retro song trailer příjemně zatraktivnily, sázka na barevné obrázky by se jistě ujala i tentokrát. Zodiacovi sice neškodí, když se půl minuty tváří jako ultratemná vyvražďovačka, funguje u něj i pozvolné zahušťování vzduchu, do ospalého kytarového závěru ale musí být buď zašifrován vrahounův tajný vzkaz, anebo tu někdo jednoduše uklouzl při výběru. Těšíme se, ale pozitivních zpráv bychom opravdu uvítali víc.

Zodiac: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Dlouhých pět let vyřvávají kalendáře od posledního filmu Davida Finchera. A já bych lhal, kdybych řekl, že je u nás v redakci byť jedna hlava, které z tohoto tajuplného vizionáře není aspoň trochu na větvi. Logicky z toho vyplývá, že Zodiac vyhlížíme s velkým očekáváním; To se nyní odrazilo i v prvním traileru, kterým nás Fincher velmi jemně dráždí. Těžko říci, co jsem vlastně čekal, ale nikdo mi asi nemůže zazlívat, že po Sedmi mi na mysli nevyvstanul zrovna výlet růžovou zahradou. Jenže… přišlo překvapení. Temnou technofobní vizi vystřídala stará škola, vizuální anarchii uhlazený styl plný jemných barevných přechodů. A především – ve filmu Davida Finchera se na okamžik delší než krátký objevilo denní světlo! A postavy jsou - skoro se to až bojím říci – legrační. Tedy, vypadají jako lidé a chovají se jako lidé. Zjevně nejsou schizofrenní a řeší problémy všedních dní. A nevyrábějí mýdlo ;). V omamné náladě zvoleného hudebního doprovodu druhé poloviny, v němž se tato lidská tvář poodhaluje, však přijdou na řadu i precizní výtvory páně vrahovy podle precizní vize páně Finchera. A právě v perspektivě zajímavě nepasující retroskladby vystupují z polostínu průměru, aby vytvořily zvláštní neuchopitelnou náladu, která roste jako zeď před úvahami o Zodiakově prostém žánrovém zařazení. Thriller, komedie, obojí? Útržky lepí trailer do lehce nekompaktního celku po stránce stupňujícího se napětí, ve výsledku je však na hony cítit, jak ambiciózně má látka našlápnuto k zajímavým zítřkům a jak moc je Fincher nad věcí. Proto i když mozek říká za 3*, srdce velí jasně výš.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace