Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zmizelá | Gone Girl | 2014
csfd  imdb
US premiéra: 03.10.2014
CZ premiéra: 02.10.2014
režie: David Fincher
hrají: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris, Kim Dickens, Tyler Perry

Zmizelá: TV trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ano, je to slabý odvar, ale proč si touhle televizní minutkou nového Finchera nepřipomenout? Pořád mám totiž pocit, že prodat Zmizelou nebude tak úplně sranda. Podzimní konkurence sice soustavně vyklízí pozice (Kingsman: Secret Service nebo The Interview uvidíme až příští rok) a tahle detektivka tak má volné pole působnosti. Třeba o "dívce s dračím tetováním" se ale pár týdnů před premiérou vědělo daleko víc a prostě měla tah, který Zmizelé zatím chybí. Affleck nás prý přesvědčí až v kině, adaptace bestselleru už dnes dávno není zárukou hitovosti (tedy pokud nejde o Hunger Games) a ústřední tajemství pořád nemá parametry něčeho, kvůli čemuž bych si skoro běžel koupit knihu. Zkrátka se o tuhle detektivku trochu bojím a nová minutová upoutávka mi obří naděje do žil nevlívá. Snad to Fincher opět uhraje na kvalitu!

Zmizelá: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Teasery bývají u Fincherových filmů vždycky lepší. A platí to i tentokrát. I tentokrát totiž upoutávka kdovíjak negraduje, není tak podmanivá a úderná, jen pomalu utahuje šrouby, a to k nějakému nadšení nestačí. Samozřejmě se tu propaguje poctivý žánrový kousek, a to v leporelu scén, které neprozrazují nic zásadního ze zápletky (resp. z druhé poloviny knížky) - všechny mají atmošku, dobré herce a temný hudební podkres. Ve vyloženě mrazivou trailerovou parádu, která by nadchla, se ale nespojí. 

Zmizelá: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Upřímně... napoprvé to na mě moc nefungovalo. Nový fincherovský teaser je ale s každým zhlédnutím lepší a lepší, protože si pozorněji všímáte brilantního rozložení záběrů, jež řádně zamotává hlavu. Od nevinného Bena Afflecka se tak postupně přesouváte k otázkám jako "Co je to za ženskou?" a "Proč Ben stojí ve tmě před tou garáží?", abyste skončili v řádných pochybách ohledně toho, jaký osud vlastně bývalou bondgirl potkal. Nejvíc v tomhle ohledu funguje hádka u dveří, useknutá přesně v rozhodujícím okamžiku. Což jen potvrzuje, že se tu nehraje na tíživý dramatický efekt, ale na nenápadné přetahování diváka z jedné strany na druhou, aniž by nakonec dostal jedinou zásadní odpověď. Ve finále tedy další Fincherova promyšlená upoutávka, která prozrazuje tak akorát. Díky za to!

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace