Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zloba - Královna černé magie | Maleficent | 2014
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 30.05.2014
CZ premiéra: 29.05.2014
režie: Robert Stromberg
hrají: Angelina Jolie, Juno Temple, Elle Fanning, Brenton Thwaites, Sharlto Copley

Zloba - Královna černé magie: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Jak se povedl film o zlé královně z Šípkové Růženky s Angelinou Jolie v hlavní roli?  

Dovolím si hádat, že fantasy pohádka Zloba – Královna černé magie nebyla v žebříčcích nejočekávanějších filmů letošního roku pro čtenáře MovieZone na prvním místě. Trailery měla jakž takž průměrné a za kameru se posadil zkušený trikař, ale debutující režisér, takže natěšenost nijak extra nestoupala. Tenhle film mohl zkrátka jen příjemně překvapit. Nestalo se tak.

Začněme klady. Robert Stromberg má doma Oscara za triky k Avatarovi a Alence v Říši divů a pracoval třeba i na Faunově labyrintu. A na Zlobě to je od prvního momentu vidět. Pokud lze něco bez větších výhrad pochválit, tak trikovou stránku věci. Prvních pár minut strávených v kouzelných Blatech je pořád na co koukat. Hromada skřítků, létajících potvůrek a různých jiných lesních mrch vyskakuje na plátno každou chvilku a mezi tím prolétává hlavní hrdinka mezi skalami a vodopády. Skutečně to připomíná Cameronovu Pandoru z Avatara a když se objeví na scéně lesní strážci, tak v nich toho del Torova Fauna taky uvidíte, aniž byste se moc snažili. Stromberg možná vykrádá sám sebe, ale v tomhle směru to dělá velice dobře.

Vše ostatní se mu však více či méně drolí pod rukama. Postavy jsou ve Zlobě jednoduše divné a přiznám se, že jsem více než hodinu přemýšlel, kdo je ve filmu vlastně klaďák a kdo záporák a proč se Zloba a král Stefan chovají, jak se chovají. Tedy jako idioti. Oba se ve filmu dříve nebo později zachovají jako prvotřídní bezpáteřní svině, takže snaha polidštit zlou vílu a udělat z ní hodnou postavu vychází absolutně vniveč. Navíc, když se o to polidšťování stará permanentně usměvavá Elle Fanning. Ta už mnohokrát prokázala, že má talent a je jako herečka zajímavější než sestra Dakota, ovšem tady většinu času běhá po lese a směje se. Všemu, pořád a tak upřímně, až jsem občas pochyboval o jejím duševním zdraví. S roztomilostí se to nemá přehánět, tady se to ale přehnalo hodně a nejspíš po pár minutách ve společnosti tohohle život milujícího stvoření budete toužit po tom, aby spadlo ze skály a rozsekalo se na hadry.


Přehrajte si trailer
Co na tom, že Angelina Jolie je pro roli temně se tvářící čarodějnice prakticky dokonalá a že si postavu užívá, umí být děsivá i zvládá i dojímat. Tady nemá s kým hrát a i když se tvůrci tváří, že jde o sakra zajímavý charakter, faktem je, že i když se Jolie snaží, samotná Zloba celkem nudí a vlastně doteď nevím, jestli mi byla nebo nebyla sympatická, respektive jestli mi sympatická vůbec být měla. A nejspíš to neví ani sami tvůrci.

Jako dospělý divák jsem se nudil. Je tu sice pár odkazů na starou Šípkovou Růženku, efektní začátek i docela vydařená bitva na závěr, ale to film nad průměr nevytáhne. Zvlášť, když mu nohy podráží ne zrovna povedený dabing. Co na Zlobu budou říkat děti, fakt netuším, ovšem klasickou pohádku, v níž je jasně definované dobro, zlo a drak nebo jiná potvora, které musí princ ufiknout kebuli, tu nenajdete. Zloba jde trošku jinou cestou. Obávám se však, že moc zajímavá nebude ani pro ty děti.

Verdikt

avatar4/10

Mr. HladHodnocení redakce

 • avatar5/10

  Spooner


Hodnocení čtenářů

 • avatar8/10

  Jeržik

 • avatar5/10

  yeniczek

 • avatar6/10

  Revan

 • avatar6/10

  PharaoX

 • avatar7/10

  Snura

 • avatar5/10

  speedy.mail

 • avatar5/10

  cabal

 • avatar6/10

  Rokle

 • avatar4/10

  PraSiteL

 • avatar7/10

  Tomino

 • avatar5/10

  WeRoslava

 • avatar5/10

  jarmil

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace