Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zbouchnutá | Knocked Up | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 01.06.2007
CZ premiéra: 04.10.2007
režie: Judd Apatow
hrají: Katherine Heigl, Seth Rogen, Paul Rudd, Tim Bagley, Leslie Mann, Alan Tudyk

Zbouchnutá: DVD


ikona
k0C0UR
 

Judd Apatow je zatraceně v kurzu. Kromě toho, že dokázal z úplně jednoduchého schématu s takřka neznámými herci vykřesat hit roku, potvrdil především, že 40 let panic nebyla jen taková rozmařilá náhoda. Tam, kde Frat Pack v posledních letech trochu zaspal, obsazuje Apatow mezery na trhu a dělá to zatraceně chytrým způsobem – z vážných věcí dělá věcí lehké, řadového losera posílá do náruče plakátové bohyně a především předesílá, že na prahu dospělosti může být i sranda. Ze Setha Rogena je ze dne na den bůh a Kevin Smith má o to větší radost, že ho ulovil pro svůj další film.

Zbouchnutá stojí a padá na tom, jak přesně ilustruje neduhy, zvyky a potřeby dnešní mládeže. Přesně tak dlouho, aby to stále zůstalo vtipné a přitom na tom byl velký kus pravdy. Osobně je mi v tomhle směru bližší druhý kůň z domácí stáje, Superbad, ale i Zbouchnutá přináší do hry plný pytel mouder, které si můžete doma vytesat do kamene, protože budou platit na věky věků. Seth Rogen je pak dokonalým prototypem zevláka na prahu dvacítky, kterému spousta věcí ještě nedochazí, na druhou stranu má jasno, že opravdu akutně potřebuje souložit. Tedy někým, kdo všechna tahle sdělení a ponaučení dokáže vstřebávat s totožnými emocemi, které by ze sebe vymáčkla většina z nás (hovořím-li hlavně k „chlapcům od počítačů“, pak asi úplně všichni ;). Kolotoč událostí, ve kterém posléze hrdina uvízne, je pak ve své podstatě velmi dojemný a romantický, přestože se zaobírá rychlým provizorním řešení lidí, kteří spolu chtěli strávit přesně jen tu jednu noc. Zkrátka a dobře – Zbouchnutá stojí za hřích a pokud jste dosud neměli tu čest, DVD je ideální druhou šancí, kterou tomuhle příběhu můžete dát. (8/10)

Druhým argumentem proč si Zbouchnutou pořídit na DVD by pro vás možná mohly být bonusové materiály, které vás zabaví na dlouho a dlouho. Což je o mnoho více než na co jsme u podobných nezávislých titulů zvyklí. A na co že se vlastně můžete těšit? Přes tucet vystřižených scén a přesně na čtyři prodloužené či alternativní scény včetně komentářové stopy, která vám vysvětlí i potřebná „proč“ a „jak“. Apatow nechává své herce poměrně volně improvizovat, což se v důsledku pozitivně odráží na plynulosti mluvy a minimalizaci zádrhelů, které obvykle způsobují notoricky známé násilně přechytralé dialogy. O dobrém vlivu takového přístupu vás přesvědčí i hláškovací kraťas nazvaný Line-o-rama. Mezi vrcholy bonusové sekce však jednoznačně patří dokument trefně nazvaný Režírování řežiséra, který představuje režiséra Bennetta Millera (ano, to je ten pán, který před třemi roky natočil upištěného Philipa Seymoura Hoffmana a pak ho za to nominovali na Oscara), který prostřednictvím své kamery představuje Juda Apatowa, kterak natáčí Zbouchnutou. Chvílemi vtipné až za hrob a hlavně informačně přínosné daleko za hranici obyčejného televizního filmu o filmu. Ptáte se, co skrývá „Scéna nahoře bez“ s podtitulem „nová odhalení“ a těšíte se na prasečinky? V klidu zařaďte zpátečku – nahoře bez je tu totiž Seth Rogen a není to hezký pohled ;). Uklidnit se můžete u tria komentářů a pár nepovedených záběrů. No neberte to.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, polsky
Titulky: české
Datum vydání: 25. 2. 2008
Cena: 499,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace