Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
X-Men: První třída | X-Men: First Class | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.06.2011
CZ premiéra: 02.06.2011
režie: Matthew Vaughn
hrají: James McAvoy, Michael Fassbender, Kevin Bacon, January Jones, Rose Byrne

X-Men: První třída: Blu-ray promo


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Noví X-Meni u nás sice zmodrají až 5. října, americký trh je ale přivítá již zítra. A proto není od věci si je letmo připomenout. Čím? Samozřejmě blu-ray trailerem, který ale bohužel není příliš sdílný, co se týče bonusový výbavy. Foxové jasně sázejí na to, že si většina lidí půjde pro kvalitní film, a proto je nejvýživnější novou upoutávkou třicetivteřinový spot. Je to dost k slušné propagaci? Kupodivu ano, protože stačí vytáhnout pár záběrů s Magnetem a explozivní finále, a každý se hned rozpomene na to, jak moc byla Vaughnova výprava do šedesátek fajn. Opakovaná zhlédnutí jí potom vůbec neubírají, což je jen další důvod k tomu, stavět letošní X-Meny na piedestal hned vedle Zrození planety opic. Který ze dvou nejlépe hodnocených blockbusterů léta preferujete? A najdete si v letošní nabité sezóně finance na zakoupení svého favorita?

X-Men: První třída: Sneak Peek


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Tak fajn, hoši z Fox marketingu, už si opravdu můžete dát pohov. Po všech těch teaserech, trailerech, TV spotech, character spotech, klipech a tomto novém sneak peeku, který má strukturu normálního traileru, už jsme to opravdu pochopili. Je nám jasné, že noví X-Meni budou největší pecka tohoto léta. A kdyby i náhodou nebyli, vy už jste nás o tom intenzivní masáží (ten fór s jakože ošklivými plakáty necháme stranou, protože jsme se ještě nerozhodli, jestli to fór opravdu je) dostatečně přesvědčili. Je nám jasné, že Vaughn nabídne dobrý příběh s živoucími postavami a hladce jej skloubí s trikovým akčním náhulem, který budí dojem dvojnásobného rozpočtu, než jaký film doopravdy měl. Taktéž nám docvaklo, že režisér vymáčkl z herců, kteří mají své vzlety i pády, to nejlepší, čeho jsou schopni. Ale hlavně, a to je na celé této precizně vedené kampani to nejlepší, už jsme díky neustále přidávaným novým (čím dál atraktivnějším) záběrům uvěřili, že v kině nás přesto všechno čeká ještě pár eye-candy překvapení. Takže oukej, dobrá práce, přátelé, velké díky, a teď už nás nechte, ať se před tou blížící se premiérou stihneme i trochu nadechnout.

NEZAPOMEŇTE: MOVIEZONE POŘÁDÁ PŘEDPREMIÉRU!

X-Men: První třída: 4 Character spoty


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Hmm, tohle je Matthew Vaughn, kterého máme rádi. Zatímco předešlé ukázky spíše nesměle zvaly na "podivný retro-skoro-blockbuster" a recyklovaly hrstku záběrů, tady se měsíc před startem servíruje hutný vývar. Jako by se Foxové na poslední chvíli chopili vesla - jak ostatně mají často ve zvyku. A s výjimkou Mystique představují hlavně mutanty, se kterými jsme doposud neměli zas tak moc čest. Huňatého Beasta zamlada nepamatujeme, protože Hank McCoy ve třetích X-Menech nakráčel na scénu se samozřejmostí štamgasta, Banshee a Havok jsou pro změnu úplnými nováčky (Banshee se v jednom ze starších X-Men filmů jen doslova mihnul). Ukázky naznačují, že slabší triky budou bohatě kompenzovány nahlédnutím do zákulisí zrodu celé mytologie. Akademie pro nadané, Bratrstvo zlých mutantů a spousta teen trablů s dospíváním, mutováním a... mutováním. Nepříliš hvězdná, ale pečlivě poskládaná herecká skvadra do sebe konečně začíná s hlasitým cvaknutím zapadat a film oslňuje spíš situacemi a hláškami, než studiovými moneyshoty. Zlé jazyky asi znovu mlasknou, ale blížící se comicsová pecka konečně získala duši a nezaměnitelný feeling - začíná to být film o zajímavých postavách, nikoliv mladších verzích známých Singerových borců, co se pohybují v podivně zastaralých kulisách. Pořád to může být jen částečně materializované tušení, nebo dokonce zbožné přání, ale navzdory krajně podezřelému marketingu mám pocit, že to má Vaughn pevně v rukou. K čertu se skřípajícími triky... historii píšou úplně jiné ingredience. A tohle kvarteto spotů je rozdává plnými hrstmi.

Pod tlačítkem Přehrát je spot s Mystique, pod linkem LOW odkaz na stream spotu s Beastem, pod MED je Banshee a pod HIGH se krčí stream Havoka.

X-Men: První třída: International trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Začneme velkým „Zíííííííííííííííív!“. Pro mně osobně jsou X-Men zdaleka nejočekávanější letošní komiksovka (vlastně jediná opravdu očekávaná komiksovka), ale utahanější trailerovou kampaň na velký letní blockbuster nepamatuju. Snad půl tuctu upoutávek v řadě (už to ani nepočítám), a všechny postavené na stejném principu, s tou samou hudbou, víceméně totožnými záběry a slogany, které už jsem stihl znenávidět (jak vidím „Before he was...“, mám chuť to okamžitě vypnout). Ani tentokrát se zdánlivě nic nezměnilo... ale opravdu jen na první pohled. Konečně se představuje plejáda vedlejších postav (a hele, Michael Ironside!) a hlavně přibylo několik záběrů, které dávají naději, že hra na lodičky nebude jediná velkolepá triková scéna filmu. Je to perfektní trailerové řemeslo a kdybychom sem přeskočili rovnou od teaseru, možná bych sáhl po absolutoriu. Výše zmíněné důvody ale mají za následek, že už mě ani takhle pěkně komponovaný a efektní trailer nedokáže probrat z apatie. Kvantita utloukla kvalitu, stejně jako zbytečné řeči rozmělňují celkový rytmus sestřihu. Nicméně níž než na 4 prostě jít nemůžu.

MZ SKALPEL X-MENŮ ZDE!

X-Men: První třída: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Kolikrát lze vytěžit jeden a ten samý trailerový koncept? Zjevně klidně desetkrát. Vaughnovi mutanti si užili už několik různých mutací – samozřejmě jazykových. Do toho nám vstupují různé americké upoutávky, takže tu vzniká lehce paradoxní situace, kdy je mezi verzemi ukázek decentní chaos, a přitom vlastně pořád frčíme na jednom a tom samém traileru. Foxové jsou na tohle zahlcování a troušení nových záběrů po troškách specialisté (vzpomeňte na kampaň k Austrálii), takže ještě můžeme být rádi, že dostáváme tentokrát i HD… a že nechybí celkově dost zajímavý materiál, jehož stylizace a uchopení je stále inspirativní. Tenhle comics si zahrává, protože kasovně může na retro kabátek těžce dojet, ale je fajn vidět malinko jiný přístup. Protentokrát sice jeho podání nemá takovou atmosféru – ovšem když se ty superhrdinské manévry seřadí do plynulého pohybu, Vaughn a jeho trailer-makeři vás zase zvládnou navnadit.

Titulky ke stažení ZDE.

X-Men: První třída: International trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Nelekejte se, X-Meni tu nejsou s novou nářezovou upoutávkou. To se jen potřetí variuje ta důvěrně známá s další dávkou záběrů značky "o 100% epičtější než minule". A ačkoliv by začátek, konec i většina ostatního materiálu už zasloužily obměnu, pořád to (i díky kratší stopáži) funguje skvěle. Hlavně proto, že v druhé půli opět dostáváme větší ochutnávku létajícího Bansheeho, naštvaného Azazela a mezinárodního záběru celého filmu. Americké krizové centrum i ruské stíhačky nad Moskvou X-Meny pomalu ale jistě nafukují do co nejrealističtějších podmínek. A i když samozřejmě nechybí levitující ponorka nebo mutující studentíci, celkový feeling je pořád o dost jiný než u zbytku letošních comicsáren. První třída má nefalšovaný nádech toho, že půjde o osud hmatatelného světa a stejně reálných hrdinů, kteří tu stále stojí v popředí. Vaughnova vize filmu o rozpadu jednoho přátelství na pozadí zásadního konfliktu je tak snadno uchopitelná, a táhne X-Meny nahoru i přes to, že jejich propagační kampaň zatím příliš neodpovídá velikosti projektu. Měsíc a půl před premiérou se ještě pořád recykluje první teaser (tentokrát má dokonce úvod posunutý zvuk!) a internet zaplavuje jeden příšerný plakát za druhým? Foxové se budou muset sakra snažit, aby film v nabité konkurenci protlačili dopředu.

X-Men: První třída: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Minimálně filmoví X-Meni byli vždycky o souboji Profesora X a Magneta, kteří tahali za nitky v podobě "svých" mutantů. Zdá se, že Matthew Vaughn tohle pravidlo pochopil a v První třídě nám sice naservíruje počátky většiny známých hrdinů, prim ale opět hrají Charles Xavier a Erik Lehnsherr. A zdá se, že nás díky tomu čeká doslova herecký koncert. Mezi touhle dvojkou to jiskří naprosto neuvěřitelně už v trailerech a stále víc to vypadá, že se bude film motat především kolem jejich vysedávání nad šachovou partií a kolem diskuzí o interpretaci dobra a zla. Těžko se kvůli tomu na Vaughna zlobit, protože jak McAvoy tak Fassbender svoje úlohy zvládají naprosto famózně. Jeden hraje zamyšleného a vždy rozvážného profesora, druhý rozzuřeného mutanta, který má charisma na rozdávání. Jestli jste si mysleli, že skvělého Iana McKellena nikdo nemůže "dát" ani v mladší verzi, Fassbender vás velice rychle vyvede z omylu. Navíc to udělá v úplně novém traileru, který servíruje kvanta nových záběrů, parádní hudbu (téhle ukázce obzvlášť sluší volume vytočené doprava) a neakční prezentaci, díky níž noví X-Men pusobí překvapivě "neblockbusterově". Inu, nejde to Vaughnovi nežrat. X-Men vypadají parádně!

MZ SKALPEL X-MENŮ ZDE!

YouTube stream včetně HD pod odkazem na 1080p...

X-Men: První třída: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Hodně vydařený start. Když jsme Vaughnovy X-Meny poprvé viděli ve žlutých kombinézách, mnoho lidí kroutilo hlavou, že tenhle film prostě nikdy nemůže vypadat cool. Zaprášená šedesátá léta? Kubánská raketová krize? Magneto s nesedící helmou? Ugh, kde jsou časy moderního Singera! Teď ale přichází první teaser a veškeré úšklebky se rázem mění v uznalé pokyvování, ne-li padání čelistí. "První třída" (u nás nakonec Elita) udeřila hned ve dvouminutovém sestřihu, který kulervoucí záběry hravě snoubí s těmi atmosférickými. A ještě u toho stíhá prodat proslov prezidenta Kennedyho a rozpadající se přátelství dvou mutantích leaderů. Ti se nejdřív oslovovali Charlesi a Eriku, postupem času ale zjistili, že jsou až příliš jiní. Natolik, aby to mezi nimi způsobilo zásadní rozkol, který je dovedl nejen k novým jménům, ale také na opačné strany barikády. Člověku se u toho hned derou na mysl polokamarádské debaty, jež pravidelně vedli Patrick Stewart a Ian McKellen, a podle prvních pár záběrů to vypadá, že jim James McAvoy a Michael Fassbender nezůstanou nic dlužni. Především druhý jmenovaný si s přehledem krade celý teaser pro sebe, protože mu stačí jen pár vteřin k tomu, aby se z charismatického intelektuála změnil v totálního badasse. Zběžně se ale stíhají představit i všichni ostatní mutanti, kteří se ve filmu objeví. A nebýt pár trikových nedokonalostí (Mystique na posteli), byla by to takřka dokonalá podívaná, v níž dráždí jak základní instinkt Emmy Frost, tak nečekaná motýlková trojka. I přes tyhle vychytávky se ale první ochutnávka retro X-Menů přeci jen drží zbytečně při zemi. Je sice chvályhodné, že místo závalu rychle nastříhané akce sází na pomalou představovačku. Takhle vás ale "pouze" spolehlivě zatáhne do nitra dění, tep vám nikdy nezrychlí. A proto zůstávám na silných čtyřech hvězdách - na materiálu je totiž vidět, že z něj půjdou vykouzlit mnohem údernější trailerové smršti. I takhle ale veliká spokojenost, která se kvůli časovému presu snad nakonec nepromění v první Vaughnovo zklamání.

P.S. Taky jste měli pocit, že za Fassbendera při scéně s ponorkou zaskočil Ewan McGregor?

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace