Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
X-Men Origins: Wolverine | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 01.05.2009
CZ premiéra: 30.04.2009
režie: Gavin Hood
hrají: Hugh Jackman, Liev Schreiber, Danny Huston, Lynn Collins, Dominic Monaghan

X-Men Origins: Wolverine: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Pamatujete ještě na původní ukradený trailer z Comic conu, nad kterým jsme asi v půlce listopadu minulého roku slintali jako malí kluci? Pak vězte, že Apple se ho „už“ rozhodl rozeslat po oficiálních internetových kanálech (nebo si aspoň myslíme, že je to on, můžete nás klidně seřezat, jestli tomu tak není). Věru, dal si načas! Nicméně, buďme rádi, že je tu a Wolverinova propagační anabáze se tak může definitivně uzavřít. Asi nemá cenu připomínat, že uvidíte viděné, uslyšíte slyšené, ale všechno opět ve zbrusu novém sestřihu, který tlačí především na Wolverinův „tovární zrod“. Přidejte několik obligátních bitek, efektních předváděček ostatních členů „special teamu“ a nutných konfrontací drápy-lidské tělo a máte tu další trailer, který se s tím nepáře. Pod zajímavým obrazovým materiálem plyne - podle dobrých zvyklostí – i stupňující se chorálový masakr, vrcholící pod dnes už legendární scénou výskoku na vrtulník. Temný stín vržený na Wolvieho ukradením nedodělané kopie se touhle ukázkou nijak nemaže a pořád zůstává otázkou, jak moc tahle aférka výsledný film poškodí. Lze ji (ukázku) brát jako poslední záchranné lano těsně předtím, než se věci v kinech dají do pohybu. Pokud to má být poslední rozloučení, pak je důstojné a celé propagační kampani (i trailerovému řemeslu obecně) rozhodně nedělá ostudu.

X-Men Origins: Wolverine: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Ti z vás, kteří na ukázkách z Wolverina ujíždějí stejně jako já, dneska asi nebudou překvapeni něčím vyloženě novým. Finální trailer totiž staví právě na nich - tu přidá nový záběr z nařachané akce, o jejíž přítomnost se zjevně strachovat nemusíme, tu zas protáhne scénu, kterou už důvěrně známe. Třeba ta "nemocniční", tedy okamžiky předtím, než vědci Loganovy kosti obalí adamantiem, tak stíhá během pár flashbackových okamžiků shrnout celý úvod, který o pár řádků níž stačil zabrat pomalu dva TV spoty. Zbývá tak trochu víc místa pro rozzuřeného Logana a bandu mutantů, z nichž zřejmě stihne většinu solidně seřezat. Asi poprvé si můžeme být stoprocentně jistí, že se Gavin Hood pustí  do epických soubojů, kde naše oblíbené X-Meny pořádně vyšťaví (a že "vrtulníková scéna", se kterou už se chlubí proklatě dlouho, nebude vrcholem filmu). Jen začínám podezřívat Hoodovy scénáristy z toho, že pod trochu jiným názvem přichystali jednoduše čtvrtý díl X-Menů. Na zábavnosti filmu to snad nic nezmění, stejně jako to nic nemění na kulervoucnosti traileru samotného.

X-Men Origins: Wolverine: 3 TV spoty


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Wolverineovy propagační manýry postoupily do fáze trojice TV spotů, které v rámci vysílání stanice Fox po tři dny shrnovaly tři fáze Wolverinova vývoje: zkroušené mládí, ranou dospělost shrnutou do bratrství na život a na smrt a fázi, která comicsové fanoušky zajímá asi nejvíc – fázi zrodu (nejen Wolverina, ale celého týmu) a následné svaté trojice Bum-bum, „Pojď si pro to!“ a „umím jezdit na motorce“. Jelikož jsme na vás chtěli být hodní, plánovali jsme všechny tři spoty spojit do jednoho, ale protože nám kvalita zdrojových videí neumožnila provést celý úkon s totální hodinářskou přesností ve všech ohledech, dopadlo to tak, jak to dopadlo – odkazujeme vás ke konkurenci :-). Je to vážně škoda, protože všechny tři spoty dohromady vypadají opravdu jako trailer, který by se při vyšší kvalitě obrazu i zvuku téměř jistě sápal po nejvyšších stupních hodnocení. I proto jsme vás o tenhle zážitek nechtěli ochudit mimo profil klasického traileru, kam se mnohých z vás jen tak neuberou. Takže, dobrou chuť! Zejména při obligátních výskocích na vrtulník a nových záběrech prezentující schopnosti ostatních členů týmu. Těšíme se jako malí!

P.S. Konečně se zadařilo a v našem přehrávači si můžete vychutnat všechny tři spoty po sobě. Už je to na pět? ;)

X-Men Origins: Wolverine: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Wolvie už si brousí drápy. Dvouhodinová óda na charisma Hugh Jackmana nečekaně zvolila režiséra, jenž má ke klasickému americkému popcornu daleko i po neúspěšném thrilleru Odvlečen. Na traileru to poznáte, protože jeho vizuály si rozhodně nejde splést se slavnějšími hollywoodskými jmény. V Normandii a při flashabacích v lesíku je to jenom dobře, při velké akci na trávě se ale možná bude někdo cukat, protože třaskavé manévry jsou malinko statičtější, než jak tomu bylo u Bryana Singera nebo (proklínaného, leč akci ovládajícího) Bretta Ratnera, a přiznám i lehké rozpaky z jejich trikového podání. Wolvie nemá dar trailerů na filmy J. J. Abramse, neumí jedním dlouhým ladným skluzem srazit do křesla a skrze repráky vám nafackovat tak, že na to půl roku nezapomenete. I tak je v něm hodně líbivého materiálu – naháněčka zakončená skokem na helikoptéru šmakuje náramně a na Jackmanovo hláškování dokáže nalákat i jeden detail na jeho nasupený obličej. Ze všeho nejvíc jsem ale zvědav na Normandii a vůbec všechno vzpomínání, protože právě takové ozvláštnění X-Menovský vesmír po třech dílech ze současnosti potřeboval. Spokojenost s trailerem, podpořená i chytlavým úvodem s hudbou ze Sunshine, je ještě zesílená potenciálně velmi zajímavými záporáky.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace