Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
X-Men Origins: Wolverine | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 01.05.2009
CZ premiéra: 30.04.2009
režie: Gavin Hood
hrají: Hugh Jackman, Liev Schreiber, Danny Huston, Lynn Collins, Dominic Monaghan

X-Men Origins: Wolverine: DVD


ikona
Cival
 

Nejslabší letní blockbuster? Při absenci Narnie tenhle nelichotivý titul vcelku suverénně uzmul x-menovský prequel s Wolverinem. Bijec s adamantiový drápy má spoustu fanoušků a charisma, kterým by mohl své protivníky zabíjet, když by se mu zrovna ztupily drápy. Takhle mizerný vlastní film si proto rozhodně nezasloužil. Můžeme hledat výmluvy a tvářit se, že je fajn dostat za 150 milionů dolarů akční béčko bez jakéhokoliv trvalejšího smyslu. Je to ale jen lhaní do kapsy. Wolvie ani vedle spousty nových mutantů (Blob, Deadpool, Gambit…) neválí natolik, aby film obstál v kontextu původní x-menovské trilogie. Vždyť i Brett Ratner v třetím díle nabídl adrenalinovější akci a promakanější trikové atrakce.

Wolverine má naopak problémy skoro ve všech ohledech. Až se zdá, že pohromadě drží jen silou Jackmanova osobního kouzla. Příběh ve světle prvních X-Menů jen ztěžka dává smysl, operuje s nelogickými odhaleními, se ztrátou paměti a se spoustou zbytečných vedlejších postav, jež filmem jen projdou a hnedka zmizí.

„Ahoj, Wolvie, jak to jde? Aha, dík… dej mi rychle přes držku a já zase půjdu.“

Režisér Gavin Hood se ukázal jako katastrofální volba, protože i dramatické dialogové scény mezi herci, na které by oscarový režisér měl mít patent, udivují svou laciností. Televiznost nezahladí ani průměrné bitky, ani digitální orgie (proč se má sakra finále odehrávat před zeleným pozadím kdesi na komíně?). Ještě že známe filmy jako Elektra nebo Catwoman. Jinak by se Wolvie řadil vůbec k tomu nejhoršímu, co subžánr v posledních letech vypotil. (4/10 bez pardonu)

Na disku na vás čeká devět minut vystřižených scén s volitelným komentářem režiséra Gavina Hooda. Jsou celkem čtyři a na každé z nich Hood nejdřív pozdraví, a pak začne vyprávět, kterého záběru je škoda a proč ve filmu nezůstala třeba malá Storm (prý by nedával smysl ve vztahu k jedničce… jakoby takhle smysl dával?). V bonusové sekci je pak k nahlédnutí už jen otitulkovaný film o filmu, čítající nějakých dvanáct minut povšechných řečí o titulní postavě, o zarputilosti Hugh Jackmana, o kulisách a několika různých verzích drápů nebo o výrobě trikových záběrů. Na tak malý prostor se ale moc zajímavých informací nevejde, takže kvůli bonusům se disk rozhodně kupovat nevyplatí.

Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky
Titulky: české...
K mání od: 12. 10. 2009
Cena: 399,-

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (2)
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace