Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Vzhůru do oblak | Up | 2009
csfd  imdb
US premiéra: 29.05.2009
CZ premiéra: 20.08.2009
režie: Pete Docter, Bob Peterson
hrají: Christopher Plummer, John Ratzenberger, Edward Asner, Paul Eiding, Jordan Nagi

Vzhůru do oblak: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Dobrodružství! Balónky! Dobrodružství! Mluvící pes, který nemluví! Dobrodružství! Balónky. Asi takhle vypadá koncept dalšího pixarovského dobrodružství na ploše plnohodnotného traileru, který více než jemně zavání jistou pouťovou fetiší. A boří mýty o tom, že důchodci jsou mrzutý národ! Ze zapšklého dědečka se klube statný jura schopný si ještě na stará kolena obletět svět a ať už to berete jako poctu nebohému Steveu Fossettovi nebo agitku za aktivnější důchodcovský život, Pixar opět ilustruje, že původních nápadů má v rukou ještě dost a dost. Zatímco ostatní produkční stáje sypou jeden stejný animák za druhým, Pixar dělá úplně to samé, akorát to není tolik vidět – se vznášejícím se domem na stovkách balónků asi ještě nikdo nepřišel, ale kolem a kolem, pod tím vším líbivým je to stejně klasické dobrodružství jako vždycky; se všemi předpokládanými pády i vrcholy a osvědčenou trojicí důchodce-skaut-pes (dobře, ta zase tak osvědčená není :). A zase je to všechno z bizarního verneovského světa, kde mají kreativci plnou možnost se vyřádit – pochopitelně je tu možné úplně všechno. Takže když na scénu vyrazí obrovský barevný pták s malými křídly, je to stejně normální jako šílený profesor v obří lodi vzducholodi, který chce našim hrdinům pořádně zatopit. Právě u jeho vztekání asi přijdete na to, že to ale vážně tak moc to nedýchá a v jádru jsou to jen osvědčené motivy pod hezkým kabátem. Stačí to nebo už jsme zhýčkaní? Zatím řadíme neutrál a počkáme si na další nášup. Teď ještě zbývá dořešit jednu otázku, která sužuje lidstvo odnepaměti: Jak se sakra tolik balónků vešlo do tak malého domu? :)

Vzhůru do oblak: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Pokud jste taky měli slabost pro balónky a na každé pouti zabili půlku času louděním těchhle lítajících gumových fešáků, pak bude novinka od Pixaru pohlazením i pro vás. Balónků je totiž fůra. Září barvami, září dokonale zvládnutou animací, září příslibem dálek, do kterých se díky nim podívá Carl Fredricksen – a pak i jeden nebohý špunt, co zůstal trčet na jeho zápraží. A září samozřejmě i pixarovská cílovka, která ještě nikdy nebyla zklamána a ráda se nechává omotávat kolem dokola jednoduchými emocemi v pečlivě vyprávěných příbězích. Naše minorita, už trochu unavená těmi ťuťuňuňu robůtky a autíčky, sice zpozorní, když dojde na vzletnou hudbu, roztomilouškého staříka a jeho vystrašeného kolegu (zase doják jako kráva?), to ale není nic, co by mohlo na tak malém prostoru vyděsit. Protože do paměti se rvou jiné věci. Nejprve efektní připomínka pixarovských hitů. Pak báječná vizuální stránka a sympatická stylizace, která si bere hodně od Úžasňákových (lidé jako by z nich vypadli), jen přisypává trochu nostalgičnosti. Pixar zkrátka jede podle zaběhnutého mustru. Připomíná se zkušeně udělaným teaserem a nahlas říká, že ti, kdo mají zájem, dostanou zase svůj vrchovatý příděl technické dokonalosti a konejšivého vyprávění.

Vzhůru do oblak: Promo teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jeden Pixar odešel (alespoň v Americe WALL-E dohořívá), takže musí zákonitě přijít druhý. Video z oficiálních stránek se v kinech pravděpodobně záhy objeví v podobě regulérního teaseru, zatím ho ale máme bez loga (pro to si musíte odkliknout právě sem na oficiální stránky) a s lehkou nejistotou, jestli nejde prostě jen o intro k webovkám. Hvězdičky proto berte s rezervou, jen jako orientační doporučení, jestli musíte vidět růžový balónek, žlutý balónek, modrý balónek, a pak spooooustu spoooustu balónků, jeden napnutý komín, korouhvičku, okna bez zateplení a dědulu na terase. A slyšet jen svistot větru vysoko nad zemí, který protne žvatlavé 'Áftrnůn. Rozvíjet další teorie je celkem zbytečné. Kolesa pixarovských animáků se vždy rozjíždějí zvolna, vždy vytvoří i z podivného námětu výnosnou značku a ještě fanoušky tvorby tohoto studia (= 99% rodin s dětmi a 90% všech ostatních, co chodí do kina) tvrdohlavě odmítají zklamat. Šance že by to dopadlo tentokrát jinak je nepatrná... pixarofilové nechť si proto zase začnou užívat. Éra nadvlády tohohle studia pomalu končí. Za pár let, s dvěma a více projekty za rok, s trochu zbytečnými sequely a s ještě nižšími výnosy (WALL-E stál 180 milionů, vyděláno zatím nemá ani 200) tahle úžasňácká doba skončí a vy o ní začnete vyprávět dětem. Dětem, co právě přišly z promítání Aut 3...

Ke stažení flv verze.

© copyright 2000 - 2021.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace