Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Viník | The Guilty | 2021
csfd  imdb
US premiéra: 24.09.2021
CZ premiéra: 01.10.2021
režie: Antoine Fuqua
hrají: Jake Gyllenhaal, Ethan Hawke, Riley Keough, Peter Sarsgaard, Paul Dano

Viník: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Teaser se Netflixu moc nepovedl a spíš než o filmu se po jeho uvedení mluvilo o tom, jak je dobře, že tenhle formát upoutávek už zmizel. Naštěstí to na druhý pokus funguje o dost lépe. Antoine Fuqua je sice poměrně nevypočitatelný režisér, ale tady se po něm naštěstí nic moc složitého nechce a on to ví. Takže stačilo mrknout párkrát na originál a najít ve studiu pár míst, odkud by se dalo snímat Jakea Gyllenhaala. A on si to bude podle všeho dost užívat. Jeho postupná proměna ze znuděného poldy do naprosto vynervovaného člověka, jenž se pokouší přes telefon zachránit lidský život, působí už v upoutávce hodně intenzivně. Gyllenhaal tyhle role umí a vypadá to, že Viník mu taky sedl. Navíc to, jak se během jediného telefonátu a navíc bez jakéhokoliv obrazu změní atmosféra, naznačuje, že tu existuje přinejmenším materiál, ze kterého by šlo udělat dobrý film. Teď zbývá otázka, jestli Fuqua hodlá jen kopírovat dánský originál, nebo zkusí vymyslet něco jiného. Popravdě asi by mi vyhovovala spíš ta první možnost a dobrý „okoukaný“ thriller než nějaký pokus o experiment.  

Viník: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
TedGeorge

Líných upoutávek bez jediného záběru z filmu jsme už v minulosti pár viděli. Faktem však je, že nicneříkající teasery na Temného rytíře, Terminátora 3 nebo X-Meny 2 spatřily světlo světa dobře rok před premiérou, a byť jsme tenkrát hartusili, tak nejenom pod dojmem tučných trailerových kampaní jsme do kina nakonec rádi šli. Viník je remake čerstvého a výborného Tísňového volání, na Netlixu má premiéru už za měsíc a režíruje ho čím dál nevýraznější Antoine Fuqua. Ksicht Gyllenhaala poskládaný z pár vět znějících v éteru tísňové linky tím pádem nevnímám pouze jako z nouze ctnost vyplývající z nedostatku materiálu, ale spíše jako zdvižený prostředníček Netflixu. Streamovací síť posílá vy víte kam fanoušky originálu, trailerové fachmany plodící cool trailery a všechny diváky toužící po alespoň trochu originálních filmech, nikoliv výplni na první páteční večer v říjnu. Hvězdičku navíc vlastně dávám jenom díky inzerované účasti mých oblíbenců Ethana Hawkea, Petera Sarsgaarda, Billa Burra, Riley Keough a faktu, že jedním ze scenáristů je seriálovým Temným případem odkojený Nic Pizzolatto. Především on mě naplňuje nadějí, že by mohl nakonec vzniknout alespoň mírně nadprůměrný thriller.

 

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace