Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Vesmírní opičáci | Space Chimps | 2008
imdb
US premiéra: 18.07.2008
CZ premiéra: 28.08.2008
režie: Kirk de Micco
hrají: Cheryl Hines, Stanley Tucci, Patrick Warburton, Jeff Daniels
 

V KOSTCE

Tři opice letí do vesmíru s jednoduchým poslaním: zachránit průzkumný modul, který prostřednictvím anomálie spadl do jiné dimenze. Jiná dimenze pak představuje barevný fantaskní svět plný zelenomodrých obyvatel, jejichž hlavoun se aktuálně rozhodl, že demokracie je pro slabochy... Vesmírní opičáci tvoří jako film zvláštní kategorii - bazírují pouze na tom, jak se někdo vrtí či poskakuje a příběhu nepříkládají přílišnou váhu. Jeví se tedy spíše jako groteska - jenže ta by měla být v první řadě vtipná. A už vůbec by neměla být vyloženě otravná.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Co nezvládne člověk, tam nastupuje opice. Opičí výlety do vesmíru nebyly v začátcích kosmonautiky nic neobvyklého (náš hlavní hrdina je Sam III, potomek prvního opičího astronauta!),protože když vopičáka naučíte co a jak, zvládnou to mnohdy lépe než člověk. To víte, je nestresuje něco jako únik tlaku v hydraulice kávovaru. Buďto splní to, za co jim páníček slíbil tu hromadu jablek, nebo bude po legraci. Naši hrdinové ale nejsou obyčejní šimpanzi. Jejich neobvykle výkonná šedá kůra mozková je vede napříč vesmírem až do galaxie "far far away". Tam objeví obyvatelnou planetu, zamilují si jí a rozhodnou se na jejím povrchu zůstat. Aby si pobyt zasloužili a zpestřili, musí však nejdříve vyhnat zlého vládce, který planetu a její jinak mírumilovné a přívětivé obyvatele tyranizuje. V hrané verzi by něco takového samozřejmě vypadalo dost zvrhle, takže se nelekejte (Joe v Hotelu se neopakuje), celý příběh vznikne animovanou metodou. Debutující režisér (který mimochodem napsal Racing Stripes) zvolil způsob animace dost zvláštní (viz obrázek, nebo plakát), jež působí lehce... amatérsky a lacině. Jestli navíc příběh bude tak ubohý jako v případě Rychlého Stripese, rozhodně se nemáme na co těšit. Ostatně, kdo by se dneska bavil při sledování šimpanzů?!

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se