Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Venkovský učitel | 2008
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 20.03.2008
režie: Bohdan Sláma
hrají: Pavel Liška, Zuzana Bydžovská, Ladislav Šedivý, Marek Daniel, Tereza Voříšková

Venkovský učitel: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Trailerová kampaň na Venkovského učitele je na domácí poměry určitě důstojná. Pravda, výhodu měla už v tom, že čerpá z kvalitní látky, v níž se nedohledáte fórů třetí cenové skupiny, ani šílených grimas z repertoáru Evy Holubové. Jenže ani tak nečelí malým úskalím - schválně si zkuste vystihnout táhlé a pečlivě gradované drama na prostoru, který je kratší než většina záběrů z filmu samotného. Těžko tu prodáte kameramanské prostocviky Diviše Marka, z Pavla Lišky nebo Zuzany Bydžovské sejmete pouze obličej a náctiletou výplň využijete leda jako kulisu. Trailer se téhle problematické situaci snaží poměrně chytře vzdorovat opakovaným vstupováním do jedné scény, navíc docela výstižné a svým způsobem moudré - jenže nedělá to dvakrát šťastně. Podle vnějších souvislostí se za sebe hrnou tu čtyři štěky z učitelova milostného života, jinde pár záběrů, v nichž se řve, a nakonec půltucet melancholicky ubíhajících obrazů. Při trochu sofistikovanějším výběru scén to mohla být pocitová bomba, vždyť hudební podkres se do uší vtírá víc než tři dny nepohlazená kočka. Takhle se ale dílo zastavilo někde v půli cesty.

Venkovský učitel: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ohlédnete-li se zpětně v rámci režijního portfolia Bohdana Slámy, najdete tam jen příběhy prostých lidí – když ne v bídě, tak alespoň nudě všedních dní a únavě z prostředí, které jim nemá co dát. Venkovské přízvisko ke svému novému filmu si Sláma chytře vybral sám a vykládá tak karty na stůl rovnou; a je to další film, ve kterém dává pod Slámovým vedením na odiv své divně herecky-neherecké schopnosti Pavel Liška. Právě on je hlavním a jediným hrdinou prvního teaseru, ze kterého je složité típat celé tři rozmanité obrázky. Scénář je jednoduchý, hodnota čistě oznamovací – Liška si udělá kolečko kolem řady prostředních lavic, prohodí několik neutrálních mouder a celé to zaštítí nápis až příliš podobný tomu z předchozího Slámova filmu Štěstí. Mohlo by se to zdát málo, ale je mi to mnohem příjemnější než Halina Pawlovská se zvětšujícími se ňadry (teaser k filmu O život). A přestože se v poslední době v českém rybníčku topíme v kolotoči trapných dialogů a replik, které trhají uši, tahle jedna historka o šnecích a vtip na pana ředitele působí vlastně docela fajn. Tím, jak se odvíjí a jde na vás přes pečlivě odkoukanou situaci (tohle bych si v rámci stěn školní budovy vážně dokázal představit). Zatím tedy fajn, zda se oblíbené kombo Liška-Sláma vyplatilo do konečných důsledků, to se dozvíme až někdy příště.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace