Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Venkovský učitel | 2008
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 20.03.2008
režie: Bohdan Sláma
hrají: Pavel Liška, Zuzana Bydžovská, Ladislav Šedivý, Marek Daniel, Tereza Voříšková

Venkovský učitel: DVD


ikona
Cival
 

Prorazil s Divokými včelami, pak se tak dlouho trápil s realizací Štěstí, až se protrápil k festivalovým vavřínům a k jednoznačnému triumfu na Českých lvech. Plody jeho úspěchu sklidil Bohdan Sláma u Venkovského učitele, poměrně štědře dotované evropské koprodukce, která jej znovu spojila s Pavlem Liškou.

Ten přichází na vesnici, obtěžkán jakýmsi vnitřním problémem, který je brzy povýšen na hlavní téma celého filmu. Kdo ví, ví, kdo neví, tomu (naivně) nebudu prozrazovat, protože jeho odtajnění patří k vůbec nejpůsobivějším scénám celého filmu. Ano, mluvím o dialogu v kuchyni a na balkóně, kdy se Liškův hrdina vybavuje se svými rodiči. V té scéně se odhaluje vše podstatné z celého filmu. Skvělí herci, do slovíčka vypulírované dialogy a režisér, který dokonale ví, co chce říct, jak přidat té které scéně na intenzitě a jak svůj osobitý tvůrčí rukopis prodávat ve prospěch filmu a ne jako pouhou manýru, u níž žasnou hlavně filmoví fajnšmekři (aneb Diviš Marek by svými kamerovými jízdami neurazil asi ani Briana De Palmu :-).

Sláma předložil silné drama, znovu pečlivě vystavěné tak, aby diváka dlouho napínalo, a pak rozložilo v několika emocionálních vrcholech. Je to vyzrálý a sebejistý kus filmařiny, jemuž schází snad jen řeřavost Slámových předchozích filmů. Osobně jej považuji v rámci domáci produkce za jasnou letošní jedničku, i když mu Karamazovi za pár měsíců většinu Českých lvů pravděpodobně rozkradou. Bude mě to mrzet.

Na solidně vybaveném DVD jinak potkáte film o filmu, několikero vystřižených scén, pár videoukázek plus výplňovou fotogalerii a filmografii.

Zvuk: Dolby Digital 5.1 - česky
Titulky: anglické...
Datum vydání: 22. 9. 2008
Cena: 399,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace