Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Úsvit planety opic | Dawn of the Planet of the Apes | 2014
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 18.07.2014
CZ premiéra: 17.07.2014
režie: Matt Reeves
hrají: Andy Serkis, Jason Clarke, Gary Oldman, Keri Russell, Judy Greer

Úsvit planety opic: Finální trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Opičí kampaň vbíhá do mocného finále. Sice se do ní připletla padající anténa z Amazing Spider-Mana, ani ta ale nestíhá pokazit výživné dojmy, které se hrnou z každého políčka. Foxové prý původně chtěli pokračování o tom, jak plně vyvinuté opice víceméně žijí po boku lidí. Matt Reeves je ale donutil zařadit zpátečku k další fázi jejich vývoje, a zatím to vypadá jako nanejvýš šťastné rozhodnutí. Dramatická stránka stírá tu akční, triky neselhávají byť na vteřinku a všechno to má patřičně osudový nádech. Tady bude případné zklamání hodně bolet, první ohlasy ale naštěstí mluví o parádní sequelové nadstavbě. Už aby tu byla!

Úsvit planety opic: Překlenovací trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Filmový čas tentokrát utíká výrazně rychleji, než jak běží ten reálný. Poznáte to nejpozději z vnadícího traileru, který chvatně "shrnuje", co že se to přihodilo mezi koncem Zrození planety opic a začátkem Úsvitu. Ne, ve filmu neuběhly jen ty třo roky, ale stalo se toho mnohem víc. Pamatujete si na chlapíka na letišti? Šíření epidemie pokračovalo přesně ve směru šipek, které lemovaly závěrečné titulky opičího blockbusteru, pak přišla anarchie, chaos, marná snaha zvrátit epidemii a kolaps civilizace. Můžou za to opičáci? Nejspíš ano. A proto se jim to mrzké zbytky lidstva pokusí vytmavit v nadcházejícím bijáku. Tsss, naivkové...

Úsvit planety opic: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tohle bude velkej hit. Tvůrci se s tím totiž nepatlají a mají odvahu upgradeovat o level výš - což se prostě musí cenit. Rozvrácené San Francisco zarůstá trávou a keřem, zatímco opičí pospolitost vzkvétá. Samozřejmě se přitom vkrádá otázka, jak to že nikdo z Rady bezpečnosti nedal povel k tomu srovnat ten lesík se zemí, za použití stíhaček a nejsilnějších pum, ale přistupme na autorskou licenci... a kochejme se. Půdorys budoucího dramatu je náramně vyhrocený, takže teď nezbývá než doufat, že trailer neshrnuje devět desetin filmu, ale že si tvůrci schovali spoustu materiálu i exkluzivně do kina... a že po dlouhé licitaci v lesích nepřijde jen krátký marš po ulicích San Francisca.

 

 

Úsvit planety opic: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Jeden Avatar Foxům nestačí! Docela mě zajímá, jestli tenhle trailer pustili Cameronovi a čekali, kdy vykřikne: "Hej, tohle už jsem někde viděl!" Úsvit planety opic se totiž vehementně pokouší stylizovat do jeho dvouapůlmiliardového megafláku, který taktéž nabídl nedůvěřivé lidstvo, které se snaží vyhladit mo-capem oživeného domorodého nepřítele. Dokonce tu je i hlavní hrdina, který jde proti vlastnímu druhu, takže hlad po dalším technologicky vypiplaném hitu přímo bije do očí. To jsou to trochu mrzutější zprávy. Na druhé straně tu ale pořád máme výborně vypadající blockbuster, ze kterého tečou emoce už na ploše 150 vteřin. Foxové po X-Menech brilantně stupňují i kampaň svého opičího sequelu, jemuž sice zatím chybí nápaditější dějová výstavba. Bohatě jej ale nahrazuje plnokrevný konflikt a skvělé technické provedení, díky nimž budete u traileru spolehlivě plesat radostí. Zkrátka zatraceně silný materiál, který ve finále může dokázat velké věci.

Úsvit planety opic: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Pecička. Jeden z nejméně očekávaných restartů, který vyrostl v letní lahůdku jménem Zrození Planety opic, bude následovat jeden z naopak nejočekávanějších sequelů roku. A jeho první trailerová prezentace je velmi přesvědčivá. Přestože skoro nic neukazuje a zmůže se sotva na pár záběrů, z nichž nic nevykoukáte, druhá půlka teaseru je natolik působivá a s tak mocným nádechem osudovosti, že prostě nelze pochybovat. Ne snad o filmu, ale o tom, že naše natěšení bude těsně před letní premiérou prostě maximální...

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace