Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ultraviolet | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.03.2006
CZ premiéra: nestanovena
režie: Kurt Wimmer
hrají: Milla Jovovich, Cameron Bright, William Fichtner, Ryan Martin

Ultraviolet: DVD


ikona
Mr. Hlad
 

Ultraviolet je ten typ filmu, u kterého stačí vidět akcí nebušený a přestylizovaný trailer. Mizerné triky a šílená akce na dvě a půl minuty pobaví, ale v celovečerním podání jde o zkoušku nervů a výdrž žaludku a střev. Nebudu se tu rozepisovat o všech negativech, jako jsou mizerná akce, dementní příběh, trapně rádoby drsná Milla Jovovich a triky patrně pocházející z garáže pákistánského obchodníka s ojetými osly. To už za mě udělal Imf ve svojí recenzi. Já se jen připojím s tím, že Kurt Wimmer, který se po Equilibriu usadil v elitní kategorii „za málo peněz zatraceně hodně muziky, která vám vyrazí mozek z hlavy,“ tentokrát klesl na to pomyslné edwoodovské dno. A že mu zlí a po penězích lačnící producenti bez jeho svolení film přestříhali? Pochybuji, že ve Wimmerově verzi měla Ultraviolet lepší triky a herecké výkony. Jde zkrátka o film, který je špatný. Ne tím způsobem “tak špatný, až je zábavný,“ je prostě jen špatný. Hodně.

Na DVD se Ultraviolet objevuje v neurážející podobě (nemluvím teď o filmu). Obraz i zvuk jsou na slušné úrovni a bonusy tu také nějaké jsou, ale na české titulky u nich zapomeňte. Vynechané scény budou po shlédnutí Ultraviolet něco, co si nebudete chtít pouštět. O nic stejně nepřijdete, nic moc zajímavého se tu neděje. Půlhodinový film o filmu je rozdělen do několika kapitol, které se dají pouštět zvlášť, ale převážně jde o vzájemné plácání se po zádech. Důvod, proč si Ultraviolet možná půjčit, je ale geniální komentář Milly Jovovich. Ta holka byla evidentně něčím nelegálním totálně sjetá. Většinou bude akorát říkat, že je všechno cool, že se bojí jehel, a jak chtěli natočit moderní scifi. Její monolog je navíc proložený hodně šíleným smíchem, který bych čekal možná u bondovského padoucha, ale ne u Milly Jovovich. Angličtináři se zvrhlým smyslem pro humor by se tedy pobavit mohli, ale za ty peníze v půjčovně jim to nejspíš nestojí. O koupi raději ani nemluvím.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, maďarsky, polsky
Titulky: české...
Cena: 399,-
K mání od: 13. 11. 2006

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace