Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Tři dny ke svobodě | The Next Three Days | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 19.11.2010
CZ premiéra: 20.01.2011
režie: Paul Haggis
hrají: Russell Crowe, Liam Neeson, Elizabeth Banks, Olivia Wilde, Jonathan Tucker

Tři dny ke svobodě: DVD


ikona
KarelR
Russell Crowe vs. americký vězeňský systém. 

Russell Crowe se za poslední dekádu stihl stát prototypem zarputilého drsoně. Když potřebujete hrdinu do historického velkofilmu, volejte Russella. Když je třeba obsadit agenta CIA nebo policajta, volejte Russella. Když máte ve scénáři nezastavitelného novináře nebo protřelého burzovního makléře… volejte Russella! Jakýkoliv neodbytný suverén je zkrátka pro novozélandskou hvězdu hračka, a dobře to ví i Paul Haggis. Když totiž obsazoval svůj nový film o profesorovi, který se snaží vytáhnout svoji ženu z vězení, hádejte, komu zavolal?

Film si celou dobu drží fazónu chytré a neotřelé podívané.Správně, sehnal si hereckou jistotu s třídenním strništěm, která se bleskurychle proměnila ve starostlivého otce rodiny. Žena a syn Johna Brennana se sice neskácí k zemi po pěti minutách filmu. Stačí ale jedno obvinění z vraždy a kdo ví, jestli se ještě někdy uvidí mimo ostře hlídanou místnost pro návštěvy. Johnovi se něco takového samozřejmě nelíbí, a tak se soudu rozhodne dokázat, že jeho manželka nikoho neumlátila k smrti v temné uličce. Plán B? Jestliže jeho důkazy a argumenty neuspějí, je odhodlán zahodit svůj život a vytáhnout ženu z basy poněkud netradičnějším způsobem.

Filmů o útěku z vězení už jsme tu měli hodně. Některé byly zábavnější, některé akčnější, a některé sázely spíš na psychologii postav a řádně napínavé provedení. Tři dny ke svobodě se už po chvíli zařadí do kategorie číslo 3. Čiší z nich totiž snaha o co nejrealističtější biják, u kterého nebudete tušit, kam se příběh stočí za pět minut. Jeho režisér a scenárista Paul Haggis je proslulý tím, že jsou jeho postavy propracovanější, než je u amerického mainstreamu zvykem. Tady se svého trademarku víceméně drží, a proto je hlavní hrdina filmu vrstevnatou a zajímavou osobností, která nic nedostane zadarmo. Častokrát se budete až divit, jak hluboko jej Haggis stahuje.


Přehrajte si trailer
V herecké podáni Russella Crowea je to ale „radost“ sledovat (i ostatní jsou slušní – jen ta Elizabeth Banks se místy trochu ztrácí), a stejně potěší i řada vydařených scenáristických kliček, které filmu dodávají napětí. Objeví se pochopitelně i pár slabších zvratů. Haggis ale hned na to přihodí několik řádně vypečených, abyste nepřestali řešit, co asi bude dál. Nemusíte se tedy bát, že by film postupně klesal do béčkových vod. Naopak si celou dobu drží fazónu chytré a neotřelé podívané (ehm... na remake), a ve finále se nejvíc se budete divit zbytečně doslovnému závěru a rolím Olivie Wilde a Liama Neesona. Zatímco totiž oblíbená sexybomba působí jak z jiného filmu, zkušený matador vládne každé vteřině, kterou mu Haggis přihraje. Není malých rolí! (7/10)

Na DVDčku sice chybí rozšířené a vynechané scény, bohatě to ale vynahrazuje zbytek výbavy. Hlavně dvacetiminutovka o natáčení, v níž se probírají změny oproti francouzskému originálu. Nechybí tu ale ani osmiminutový profil tří herců (Crowe, Neeson, Dennehy) a stejně dlouhý minidokument o pravých útěcích z vězení, které zapříčinila láska jako trám. Solidní film, solidní bonusy, solidní cena. Jestli jste propásli kino, tahle koupě určitě stojí za zvážení.

Zvuk: Dolby Digital 5.1 – anglicky, česky
Titulky: české...
Datum vydání: 15.6.2011
Cena: 299,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace