Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Transformers: Pomsta poražených | Transformers: Revenge of the Fallen | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 24.06.2009
CZ premiéra: 25.06.2009
režie: Michael Bay
hrají: Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro

Transformers: Pomsta poražených: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Třetí setkání s jednou a tou samou trailerovou koncepcí. Naštěstí už poslední (co do trailerů úplně finální), protože den dva před premiérou snad nikdo nové upoutávky tasit nebude. Důležitou informací jest to, že v na dlouhou dobu poslední aktualizaci transformeřího profilu nehrozí čeština. Naštěstí. Původní znění je jako hojivý fáč, který by si měl člověk přikládat na uši pokaždé, když mu je odře nadabovaná ukázka před T4, Star Trekem, Wolverinem... prostě všude. Trailer 2 je ukázkovým alternativním sestřihem, který začal v zámořských kinech rotovat zhruba před měsícem a naservíroval odhadem desítku úplně nových scén/záběrů - a zbytek lehce pomíchal. Občas ukázal Megan z jiného úhlu, nechal Bumblebeeho úplně vybrečet anebo dovolil Shiovi zařvat o větu navíc. V pirátské kvalitě to nebylo ono, až teď budou moct nejzavilejší fanboyové řvát blahem, když se kolem nich prořítí kolečkoidní potvůrky, zahláškuje Tyrese Gibson, nebo se začnou štengrovat robotická dvojčata, které zlé jazyky přirovnávají k Jar-Jaru Binksovi (z té představy mi je lehce na blití). Člověk si může donekonečna ujíždět na zesilujících bubíncích a na výborném střihu do rytmu praskajících plechů zhruba v polovině ukázky... ale je pravda, že když tenhle trailer vynecháte, své smysly nijak zásadně neochudíte.

Transformers: Pomsta poražených: 3 TV spoty


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Další porce ze světa plechových pošuků je tu aneb premiéra se blíží mílovými kroky a je to znát. Duo Spielberg-Bay dává na odiv své kovově mrouskající svěřence hned ve trojnásobném tažení, kde se nosí úderný střih a ty nejvíc akční záběry, které se zrovna povalovaly na skladě. Ano, mluvíme o sérii tří TV spotů, které, podobně jako u konkurence z řad Skynetů, vyráží dobýt svět pospolu. I my vám je tedy nabízíme v jednom úhledném digitálním balíčku bez nutnosti překlikávat, přepínat či vykonávat jiné prodlevy nutné pro jejich plné vychutnání. A všechny tři dokazují, že si zaslouží samostatné vyhřáté místo v našem profilu. Kromě starých známých záběrů a více či méně provařených hlášek dojde řada i na momentky zbrusu nové (fáze skládání Devastátora je lahoda) a tak se o propagační materiál mohou s klidem otřít i ti, kteří mají poctivě nakoukány čtyři spoty předcházející (česky dabovaný trailer z výčtu ze slušnosti vynecháváme). Jistě, skoro celou polovinu vyplňují nápisy michaelbay.com a titulkový balast, oznamující kdo, kdy, kde a proč, ale jádro pudla zůstává zcela zřejmé – halda robotů do sebe řeže hlava nehlava, všechno to hezky bouchá a je to zatraceně cool. Ne tak cool, jak jsme si (moc rádi) zvykli (díky rozkouskování chybí táhlejší hudební motiv a byť sebemenší dramatická linka), ale pořád jde o společnost vybranou a oku i uchu lahodící. Takže zatněme svorně pěsti a fanděme, ať se v tomhle předpokládaném hitu léta nezklameme – Bay se Spielbergem zatím drží všechna esa v rukávu s naprostou jistotou.

Transformers: Pomsta poražených: Dabovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

V okamžiku rozhodnutí nám osud málokdy napoví, ale až budete stát před kinem, kde v jednom sále poběží dabingová a v druhém titulkovaná kopie druhých Transformerů, neměli byste příliš fandit tradici české školy Františka Filipovského. Alespoň podle dabované ukázky to totiž vypadá, že byste přišli o uši. Stačí zaslechnout úmorně spisovného Johna Turturra, jehož pichlavé poznámky jsou vyžehleny do projevu tuctového Tondy, a už nemusíte váhat. Dokonce ani ve chvíli, kdy vám prozradíme, že zvěrstva typu Čmelák, Šroubek a Zážehnice se tentokrát konat nebudou. Bontonfilm musel dabing vyrobit na přání Hasbra, hračkářského giganta, jenž Transformery kdysi porodil a letos štědře zafinancoval. Víc dětí v kině = víc prodaných hraček. Jednoduchá rovnice neřeší bolestné ani sbírky na zesnulé ušní boltce, ale... je to legrace. "V polovině vyučování jsem prodělal mentální kolaps"? No já zas v půlce traileru. Když promluví Megatron svým megabarytonem, nemáte šanci mu rozumět ani slovo (podle mě říká "tje sýýýla"). Věřím, že mnozí z nás se na Transformery za každou cenu vydají v titulkované verzi, takže nabízíme trailer alespoň jako mučící nástroj. Když reprobedny nasměrujete na mravence, spolehlivě odlezou k sousedům. Další aplikace jsme netestovali, tak se klidně pochlubte v komentářích.

Transformers: Pomsta poražených: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Loni se čekalo na Indyho, letos se nejnetrpělivěji vyhlíží trailery na Transformery. A soudě z jejich ukázek by se velké naděje mohly v kině přelít v trochu výraznější výsledek, než jaký nám pan Spielberg nabídl při comebacku slavného archeologa. Jím produkovaní roboti si totiž chtějí uzmout celé léto pro sebe. Nejhlasitěji vrní a nejhřmotněji ohýbají svoje končetiny. Michael Bay v nich asi nebude pokoušet nic nového, proč by taky měl – z traileru na nás pomrkává další rozverné dobrodružství, opepřené vydatně všemi ingrediencemi, které udělaly z jedničky právě ten veleúspěšný návrat klasicky oddychového letního blockbusteru. Pomalu se tedy vyrýsovává nosný příběh, na něj se navěšují gagy s rodiči, hlášky Johna Turturra, Shiovy monology a s novým masturbačním materiálem pro světovou omladinu přišla i Megan Fox (její entrée na motorce… fíha). Do toho narolují roboti. Je jich všude plno a můžete si s nimi zahrát malou poznávačku. Ve vzduchu, na písku i ve vodě (kdopak se nám to noří z hlubin, co?). Jejich defilé provází parádní remix ústředního hudebního motivu z jedničky, rytmizovaný výbuchy, údery a železitými nárazy, který pak ústí v klasickou rychlopalnou přehlídku nej atrakcí, s jednou názornou předváděčkou nového vysavače na písek od Rowenty. A ano, v HD rve bulvy víc než by to bylo člověku příjemné.

Transformers: Pomsta poražených: Promo


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Michael Bay si hraje s fanoušky. A ti na adresu jeho exkluzivní ochutnávky říkají většinou jen WTF. Tedy do chvíle, než se doberou druhé poloviny tohohle zvláštního proma (ta už je přesně taková, jaká měla být). Ale předvoj? Jen a jen bizarní. Kamarádské plky Shii LaBeoufa s Bumblebeem nejsou korunovány nějakou uchopitelnou dialogovou pointou, takže vám ke štěstí bude muset stačit, že se Megan Fox stihne doslova mezi řečí převlíct ze sexy černého oblečku do sexy bílého oblečku. A nakonec se usměje. Smrdí to reklamou na květinářství nebo libovolný second-hand, ale… ale řeště to, když pak přiskotačí taková hromada plechu, že na vyšší smysl scének s lidmi brzy zapomenete. V ILM a přidružených trikových dílnách se zase jednou vyřádili. Každý robůtek se náramně leskne, plechy vypadají parádně na poušti, v lese i velkoměstské zástavbě. Jestli tady chce někdo prskat na textury, tak už mu není pomoci. Bay jinak ukazuje nesouvisející fragmenty, které nám postupně odhalí slušnou řádku kovových hrdinů – pro děti tu máme šéfa s hůlkou, pro konzervativce snažícího se Optima a mezi nimi proskočí tá-ko-vá-hle spousta dalších Transformerů, různých velikostí, povah, úmyslů a míry sofistikovanosti. Trailer bude asi nehorázný nářez. Už aby tu byl.

Transformers: Pomsta poražených: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

A jsou tady. V celé své kráse. V HD vypadají Bayovy mašiny tak krásně, že by jim člověk hned chtěl věnovat celý jeden ročník Miss World. Do karlovarského grandhotelu Pupp by se ale nevešel, protože s trumfy typu Devastator nebo Fallen si může Bay podmanit celý Egypt, a ne nějaké městečko v České republice. V teaseru se znovu dráždí skrze velikost. Pozvolna se odtajňují trumfy, ukazují se fragmenty, které mají být samy o sobě tak ohromné, že prostě, ehm, prostě ohromí. Šetří se materiálem, Bay a jeho marketingoví experti nejsou sdílní co se týče konkrétních příběhových linek a dějových zákrut. Ne že by na tom záleželo - dá se tušit, že sympatičtí malí roboti budou dávat přes držku protivným, ale sakra sakra velkým zlým robotům. A mezitím bude pobíhat Megan Fox ve vražedně upnutých oblečcích a zamilovaný Shia. A pak bum, plesk, prásk, kov letí, plechy se zpřehýbají a repráky v kině zase potřebují opravit. O tom ale až v regulérním traileru. Teď se jen odvážně lechtá po zádech pomocí velkolepých momentek, které dávkuje (málem až zatajuje) svérázný střih. Můžete namítat, že tomu chybí ta klasická hollywoodská dravost. Ale ne vždycky je to jen o ní. Někdy je lepší navnadit, povodit, a pak - v létě - zaříznout.

Transformers: Pomsta poražených: SuperBowl TV Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Woohoo. Studia se dušují, že na televizní spoty v rámci SuperBowlu nejsou peníze a člověk v tu chvíli nemíní plýtvat na ty krátké vábničky ani jednu novinku. A nakonec aby sypal do profilů jednu ukázku za druhou. Michael Bay nehodlal čekat až na release teaseru (jenž má být uveden před remakem Pátku třináctého) a vypustil nuzných třicet... pardon, obrovitánských třicet sekund! Pokud byli diváci natěšení před dvěma lety, letos budou vykupovat lístky už o Velikonocích a na záhrádkách stavět z grilů podobizny Megatrona. Skromný TV Spot je totiž dokonalou ukázkou Bayova megalomanství, v němž se efektně tříští tuny šrotu, všechno lítá, bouchá a rotuje, přesně v rytmu nejodvážnějších chlapeckých fantazií. Transky budou dražší a proto i výrazně větší a rozložitější, o čemž vás přesvědčí už těch pár trikových výstřiků - letadlová loď, nástřel pro monstrózního Devastatora nebo robotí krysoprasomyš. :-) Spot rozhodně není sestříhán kdovíjak geniálně. Ale na příštích pár dnů se o něm bude mluvit víc než o čemkoliv jiném, proto ty hvězdičky zaokrouhlené nahoru. Tohle je totiž událost, která si popcorn z MTV Awards za Nejlepší neviděný blockbuster léta může rezervovat už teď.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace