Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Thunder Force | 2021
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 09.04.2021
CZ premiéra: 09.04.2021
režie: Ben Falcone
hrají: Melissa McCarthy, Octavia Spencer, Pom Klementieff, Jason Bateman, Melissa Leo

Thunder Force: Recenze


ikona
Spooner
melissa mccarthyNetflixoctavia spencerthunder force
Melissa McCarthy už zase hází otravné ksichty, křičí a do toho ještě občas padá a zvrací. A to všechno v superhrdinském obleku.  

Melissa McCarthy už je vlastně takovou ženskou verzí Adama Sandlera. Čas od času sice zkusí něco ambicióznějšího, v čem chce ukázat svůj herecký talent, potom ale zase přijde s trapnou buranskou komedií, ve které hraje nesympatické postavy se sklony za všech okolností padat, nesnesitelně řvát a chovat se jak ti největší idioti. Sem tam se sice v tom komediálním hnoji najde menší záblesk naděje ve stylu fajnového Špióna, ve velkém množství případů má však divák dojem, že mu právě někdo udělal velmi precizní lobotomii. No, a nyní tu máme Melissu McCarthy opět v roli prosté buranky, jen se z ní tentokrát omylem stala superhrdinka a má za parťáka držitelku Oscara Octavii Spencer. A je to přesně tak otravné peklo, jak už jste nejspíš vytušili z trailerů.

Řekněme si ovšem nejdřív i něco málo k příběhu. Před desítkami let zasáhl Zemi pulz kosmických paprsků, jenž zapříčinil, že část lidí získala nadpřirozené schopnosti. Jenže z jakéhosi záhadného důvodu tyto paprsky přitahovaly pouze psychopaty, z nichž se stali záporáci zvaní miscreanti a na nějakého superhrdinu mohli lidé zapomenout. A právě to se snažila od dětství změnit nadána Emily, jejíž celoživotním cílem je vytvořit první klaďase se superschopnostmi. A to se jí konečně povedlo. Jenže zrovna v té době dorazí do laboratoře její malinko svérázná kamarádka z dětství Lydia, která si do sebe omylem píchne speciální sérum a nadlidskou silou. Společně s Emily, jež si nechá vpravit do těla schopnosti neviditelnosti, se tak stávají prvním superhrdinským týmem na světě. Pokud ale chtějí nakopat miscreantům zadky, musí se nejdříve naučit táhnout za jeden provaz.

Hned na začátku následujících neveselých slov se pak musíme zmínit o jménu režiséra. Tím je totiž samotný manžel Melissy McCarthy Ben Falcone, což je muž, který bohužel příliš režisérského talentu nepobral. Akorát si to ani po takových zrůdnostech typu komedie Tammy či Šéfka (v překladu nejhorší filmy jeho slavnější manželky) pořád ještě neuvědomil. Což je docela průser, protože v Thunder Force to evidentně došlo i jejich kolegyním Octavii Spencer či Melisse Leo, které se snímkem vyloženě pronudí a v mnoha scénách působí dojmem, že už na place opravdu nechtějí být. A já to po více jak stominutové porci tvůrčí zoufalosti dokážu pochopit.

Příběh superhrdinské novinky pak působí dojmem, jak kdyby ho Falcone napsal během sezení na záchodě a Melissa mu z druhé strany dveří jen hlasitě přikyvovala. Byl totiž evidentně hotov během dvaceti minut a na většině stránek byla jen napsaná věta „tahle scéna bude vtipná, protože moje žena a Octavia Spencer jsou tlusté.“ Ano, tady vážně zapomeňte na nějakou sofistikovanou komiksovou parodii či nápadité hrátky s žánrem ve stylu zmiňovaného Špiona. Zde se na něco podobného z vysoka kašle a místo toho se většina rádoby vtipných situací točí okolo toho, že jsou hlavní hrdinky trochu korpulentní, takže nemohou normálně vystoupit z auta, tlačí je oblek a Melissa McCarthy se do toho opět ksichtí, hlasitě křičí, chová se totální blbka a velmi vzrušeně vzdychá při jezení syrového masa. A její manžel si z nějakého důvodu myslí, že tohle stačí k divácké spokojenosti.

Tady totiž nic jiného než trapné, a v mnoha momentech také odpudivé a znepokojivé, scénky slavné herečky není a režie i scénář absolutně rezignují na to aspoň něco málo zajímavého vymyslet. Vlastně by se dalo říct, že se tu nesnaží vůbec nikdo. Příběh tu prakticky neexistuje, vztah ústřední dvojice se vlastně nijak zásadně nevyvíjí a všechny jejich problémy se vyřeší mávnutím scenáristického proutku. Ústřední herecká dvojice pak jede na neutrál a po komediální stránce si holky zrovna dvakrát nenahrávají. Okolní svět plný nebezpečných miscreantů není vůbec vykreslen, slova jako kvalitní triky či napětí jsou pro Falconeho evidentně sprostým slovem a chování či plány záporáků v čele s Bobbym Cannavalem jsou tak stupidní, že byste o nich neměli ani na vteřinu přemýšlet. To vše je pak zoufale pospojováno nudnou dialogovou vatou, u níž jsem často ani nepochopil, zda má být vůbec v něčem vtipná, a totálně unylou a podprůměrnou režií, pro niž by bylo i slovo rutina obří pochvalou.


Přehrajte si trailer
Celou stopáž jsem si říkal, že nebudu tak zlý a Thunder Force ode mě dostane aspoň za 4. Přeci jen existuje velké množství daleko trapnějších a nechutnějších komedií a Rimsy by jich dal z domácí tvorby dohromady asi celkem dlouhý seznam. Jenže pak přišlo závěrečných pět minut, v nichž se Melissa McCarthy dvakrát poblije a následně jí s Jasonem Batemanem syrové maso ve stylu Lady a Trampa, a mně bylo jasné, že tenhle film si žádný soucit nezaslouží. A to nejen za řadu znepokojivých a uřvaných scén, ale zejména za absolutní tvůrčí lenost a skoro až neochotu ukázat aspoň snahu o nápadité hrátky se žánrem či aspoň vtipnou scénu. Tato autorská impotence je pak ve výsledku ještě více otravná a nesnesitelná než zdejší laciný a tupý humor. A právě za to si film nezaslouží nejen přivřené oči při hodnocení, ale hlavně ani špetku diváckého zájmu.

Verdikt

avatar3/10

Spooner

Lydia se chce usmířit se svou kamarádkou z dětství Emily. Obě se však stanou mocnými superhrdinkami, jež musí zlikvidovat partičku stejně mocných záporáků. Neskutečně otravná, unylá a hlavně absolutně nevtipná komedie bez špetky nápadu, v níž se Octavia Spencer nudí a Melissa McCarthy ukazuje výkladní skříň svého trapnohumoru plnou křiku, pitomých hlášek a syrového masa. A její manžel, režisér Ben Falcone, by už měl dostat doživotní zákaz cokoliv točit.Hodnocení čtenářů

 • avatar3/10

  Toren

 • avatar3/10

  Aima

 • avatar1/10

  Muf

 • avatar3/10

  Nexus6

 • avatar2/10

  pepo

 • avatar2/10

  Palo111

 • avatar5/10

  Spiker

 • avatar3/10

  maddy1111

 • avatar1/10

  Likan7

 • avatar2/10

  Fanous21

 • avatar1/10

  LuFus

 • avatar2/10

  PetrZajic

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace