Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Thor | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 06.05.2011
CZ premiéra: 28.04.2011
režie: Kenneth Branagh
hrají: Chris Hemsworth, Anthony Hopkins, Tom Hiddleston, Natalie Portman, Stellan Skarsgard

Thor: Blu-ray trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Thor je prostě boží. A jak je u Marvelu zvykem, bude se chlubit solidně nabitým blůčkem. 80 minut bonusů, první pohled na natáčení Avengers, nový kraťas s agentem Coulsonem, který lépe osvětlí závěr Neuvěřitelného Hulka... Zkrátka krásná výbava, kterou přišel propagovat nový Blu-ray trailer. Nečekejte ale klasickou upoutávku, která vás má přesvědčit o tom, že chcete Thora vidět. Tentokrát se cílí spíš na ty, kteří film viděli, a líbil se jim, a zvažují tudíž jeho nákup na modré placce. Ukecají vás tedy následující dvě a půl minutky k tomu, abyste začali šetřit? Je to dost pravděpodobné, jelikož v nich klasickou trailerovou strukturu nahrazuje výživný pohled na to, jak bůh hromu přišel k životu. Kenneth Branagh se tu trousí slůvka jako cool a awesome. Chris Hemsworth vzpomíná, kolik kladiv při natáčení vlastně vystřídal. A zastaví se i Joss Whedon, aby poznamenal, že Avengers vážně nebudou obyčejná comicsárna. Je to hodně příjemné promo, a kdyby střihač ještě trochu víc přitopil pod kotlem, sáhlo by si na čtvrtou hvězdu. Takhle jsou to tři s tím, že svůj hlavní účel tenhle trailer přeci jen splnil. Kdy už to sakra bude v obchodech?

Thor: Japonský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Berte to jako poslední pokus přesvědčit vás k návštěvě kina. Pokud nezabraly ani vnadivé recenze, vesměs pozitivní divácké ohlasy a nezvládne to ani asijský trailer s zatím nejrozmáchlejší škálou záběrů, pak má u vás Marvel prostě utrum. Víc toho totiž neuvidíte. Trikový rachot mezi Asgardem a Zemí obnažuje naplno svůj potenciál, do toho ale ještě víc pořvává Anthony Hopkins, Chris Hemsworth rázněji máchá svým kladivem a dokonce se dočkáte i toho, že dlouhý pohled z očí do očí mezi Thorem a jeho vyvolenou skončí polibkem (to jste nečekali, že?). Povinnost nasadit do ukázky co nejvíc Asiatů se pozitivně projevuje i v tom, že přichází pár nových záběrů a s nimi i některé slibné střípky z akce, které nudí rozhodně míň než „bitka s Gortem v poušti“. Zkrátka, taková pěkná tečka za tím naším comicsovým případem.

Thor: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ano, moc nových záběrů se nám neurodilo. V současném trailerovém suchu ale není od věci se na nabušeného severského boha mrknout ještě jednou. A ujistit tak čtenářský lid o tom, že opravdu existují dva tábory. Ten jeden vidí v Thorovi papundeklovou ptákovinu, v níž nesympatický obr hází plastovým kladivem. Ten druhý ale bude do prvních žalostných reakcí bojovat za to, že na nás Kenneth Branagh chystá ukrutně cool fantasy nářez, ve kterém se blonďatý bijec srdnatě popere rovnako s naštvanými stvůrami i se svými vnitřními démony. Už to, že je Thor bůh, který se musí naučit pokoře, z něj dělá zajímavou postavu. A když se někdo takový vtěsná do comicsového filmu, u kterého zatím Branagh předvádí nečekanou dynamiku (některé záběry jsou až abramsovské), je jasně zaděláno na neobvyklý zážitek. Co na tom, že se ze soubojů zatím nepředvádí víc než pár eye-candy shotů, v nichž létá (v pohodě uvěřitelné) kladivo tam a zpátky. International trailer Thora (stejně jako americká upoutávka) tyhle shoty podbarvuje dostatečnou zásobou chraplavých hlášek a přidává hudební podkres, který odvážně vystupuje mimo zajetý předpis „chorály nebo rocková vypalovačka“. Což vůbec není marný nápad. Celý film díky rytmické náhradě získává správně úderný feeling, jenž přesně kontrastuje s vydařenými humornými vložkami. Ano, z dvou minut není jasně viditelné, jak budou dva světy Thora existovat bok po boku. V celovečeráku ale může tohle přeskakování v klidu fungovat, čímž tahle marvelovka překlene svoje žánrové souputníky. Ti si většinou musí vybrat, jestli nabídnou hrdinu v jiném světě nebo plně v jeho živlu. V Thorovi bude požehnaně obojího a to by v tom byl čert, aby z toho herectví rozumějící režisér nevyždímal něco víc, než jen tupý letní blockbuster.

Thor: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Vítejte v novém filmu skoro-oscarové Natalie Portman. Marvelům konečně došlo, kdo je tady největší hvězda (kdepak, není to Anthony Hopkins, ten si v této ukázce ani neškrtne) a dobrou polovinu traileru na nový superhrdinský film věnuje... superhrdinově holce. Stále podivně nesympatický Thor zůstává jen v pozadí se potácejícím bezďákem z Horního Asgardova, kde se dopitými poháry tříská o podlahu. Ve druhé polovině geroj převezme otěže a jde se do akce. Ta má solidní rytmus a normálně by vytáhla hodnocení na bezproblémovou čtyřku, avšak problém je v tom, co nám vlastně ukazuje. Sbírka největších lákadel filmu totiž stále vypadá jako přehlídka těžkých failů. Papundeklový Nilfheim (nebo co to je, to modré ledové), počítačové příšery a staré dobré papírové kladivo. Počkejte, pro jistotu se mrknu ještě jednou. Ano, Kenneth Branagh. Hm. Vypadá to jako látka pro Louise Leterriera a převedení to jen potvrzuje. A mimochodem, kde jsou nějací pořádní protivníci? Já tam vidím jen nějakého vyzáblíka v přilbě, která by mu zlomila vaz, a srandovního plechového golema. Oni obstarají akci? Tu jednu bitvu v polystyrénovém ledu a krájení městečka laserem? Hoši, a kdy konečně předvedete něco, co by nás opravdu lákalo do kina?

Titulky ke stažení ZDE.

Thor: SuperBowl TV Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ano, Thor patří k tomu slabšímu zboží, když uvážíme nadílku letošního Super Bowlu. To mu ale nebrání v tom, aby si s kladivem v ruce vymlátil čtyři hvězdy. Problém Boha hromu vlastně spočívá především v tom, že už ho dobře známe. Pětiminutový trailer z Comic-Conu toho ukázal příliš moc příliš brzy, a od té doby už není čím překvapovat. I Super Bowl Spot se tak musí skládat s haldy viděných záběrů, mezi které se procpe jen pár nových, a k čekání na květen vás odešle pokec v autě. Celý sestřih ale pořád funguje skvěle, závěrečná dialogová výměna pobaví a je tu zkrátka tolik epických výjevů, že si není moc na co stěžovat. Tedy samozřejmě jen v případě, že vám Thor sedí už od začátku. Pokud jste už při prvním červencovém hodu kladivem zjistili, že vysoký blonďák s pláštíkem vážně není nic pro vás, nezbývá vám, než se soustředit na zbytek letošní letní nabídky. Ta je k vašemu štěstí sakra bohatá, ačkoliv bez Thora by nebyla patřičně boží. Já rozhodně pořád věřím tomu, že se Branagh vytáhne.

Titulky ke stažení ZDE.

Thor: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Furt to proklaté kladivo! Může vůbec jedna rekvizita přitahovat takovou pozornost? Inu, když je hrdinovou prodlouženou rukou a když má drtit protivníky i celou zeměplochu, pak ano. Právě na něm (a na záběrech z planety Asgard) je stále vidět spousta nástrah adaptace Thora. Kulisy místy zavání laciným papundeklem, zbraně barevným kabaretem. Přitom podobné náčiní měli třeba bijci na schodech v Matrix Reloaded, ale jejich propriety vždycky působily reálněji a…hmotněji (tipuju, že tahle verze kladiva Mjolnir váží sotva třicet deka). Tatáž nejistota proto vytrhává i z druhé trailerové jízdy, jež je přitom - a to zcela podle očekávání - mnohem údernější, trikově sdílnější a celkově působivější. Kytarové nástupy jsou přesné, zdání velkoleposti se daří účelně vštěpovat, a protože strávíme málo času na poušti po boku „Gorta“ z minulého traileru, je to všechno mnohem optimističtější. Branaghův rukopis lze zpozorovat ze zamračených čel hádajících se herců, ten rozběh na velké konverzační drama dokáže oslovit i mezi brněními jak z Narnie na tripu. Trochu paradoxně mi do toho naivně stylizovaného světa příliš nesedí Natalie Portman, jako zcela zaměnitelný milostný zájem hlavního hrdiny, který vytrhne z testosteronové akce i rádoby osudových konverzací, a připomene, že rozdíl mezi všemi těmi Hulky, Iron Many a Green Laterny se už sakra těžko hledá.

Titulky ke stažení ZDE.

Thor: Pětiminutový Comic-Con Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

O Thorovi se pochybuje od prvního okamžiku. Jak chcete na plátno přetisknout blonďatého boha s kouzelným kladivem a zařídit při tom, aby jeho interakce s lidmi okolo Tonyho Starka nepřipomínala mix Batmana a Robina s Temným rytířem? I první fotky vybízely k obavám, pořád jsem si ale byl jistý, že si Marvel svou ambiciózní akvizici pohlídá a vytmaví nám první upoutávkou. Mýlil jsem se. A rozhodně nejen proto, že se na světlo dostává rovnou pětiminutový macek, jenž nemůže celou dobu tlačit na tempo a videoklipově míchat blockbusterovou šlehačku. Prozrazení veškerého děje – a upozornění, že toho zas tak moc ke koukání nejspíš nebude – je jen vedlejším efektem. Mnohem bolestivější je fakt, že plastovost jednotlivých figurek nezmizela. Kladivo Mjolnir vypadá i v pohybu jako kus lehoučkého polystyrenu a jako takové nemá vůbec šanci zjednat respekt pro svého svalovce. Ten se sice objeví v několika rozmáchlých kulisách, díky digitálním kouzlům se proletí napříč galaxií tam a zpátky, ale jeho mise i tak vypadá jako levná druhořadá comicsárna, která může Iron Manovi leda opatrně krýt záda. A ne mu být rovnocenným partnerem. Na stahování kalhot je času dost, Thor je ještě daleko, ale při pohledu na rozjetou maškarádu, které nelze věřit ani to ikonické rvaní kladiva ze skály, se o marvelovské megaplány začínám bát (i padesátková sci-fi Den, kdy se zastavila země působila impozantněji než servírovaný dovětek s „Gortem“). Iron Man zakryl rozpaky nad Hulkem, ale zvlášť při slabší dvojce by nezvládl vyžehlit i Thora, Bacha na to.

MZ SKALPEL THORA

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace