Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
The Social Network | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 01.10.2010
CZ premiéra: 04.11.2010
režie: David Fincher
hrají: Jesse Eisenberg, Justin Timberlake, Brenda Song, Rashida Jones, Joseph Mazello

The Social Network: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Tohle je pořádný krok zpátky. Ne že by nová fincherovka vypadala hůř než minule. Všechno, co nám z ní tvůrci traileru prezentují, je hutný materiál se spoustou emocionálně intenzivních momentů a vůbec se vším, co potřebuje dobrý příběh. Potud je všechno „v cajku“. Někdo si ale řekl, že namísto (úspěšného) brnkání na city z prvního traileru tentokrát zkusí film představit v trochu „akčnějším“ a víc cool duchu. Zajistit to má hip-hop, dunící elektronika a rebelantské mezititulky o fakování Microsoftu a Harvardu (ano, jedná se o upoutávku určenou pro neamerický trh). Jistá dynamika tam opravdu je, snadno poznáte i jeden gradační přechod, po kterém se dostavuje náznak husí kůže. Drtivá síla předchozího traileru se však nedostaví. Částečně i proto, že byla odstraněna úvodní montáž z facebookových záběru – pokud někdo minule pochyboval o jejím smyslu, teď je jasné, jak byla z hlediska koncepce traileru důležitá. Těšíme se, a moc, ale tenhle sestřih nás z křesla nezvedá.

The Social Network: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Hudba je mocná čarodějka a zvlášť v trailerové říši zmůže leccos. Už když se předělávka hitovky Creep od Radiohead rozezní pod nahodilými výjevy z Facebooku, vystřelí dojmologická ručička strmě vzhůru. Skrývá se za ní pocit, že i tyhle střípky ze sítě, poházené halabala, můžou mít existenciální hloubku komplexní výpovědi o naší době. Pak se odtajní první obrázky, ale pocity zůstanou kupodivu stejné. Nevíme, nakolik si David Fincher hlídá trailerovou prezentaci, ale podobně jako v případě Benjamina Buttona se i tentokrát jeho novinka odhaluje v dokonalém audiovizuálním souzvuku, kterému se finální snímek klidně nemusí vyrovnat (viz právě Button). Jenže tomu se nechce věřit, jelikož Fincher už několikrát prokázal svou komplexnost a od Klubu rváčů a Sedmičky si pamatujeme, že zvládá držet prst na tepu doby tak brilantně jako nikdo jiný. Točit opus o pár studentech (zoškliveného Justina Timberlakea mezi nimi málem nepoznáte), co vydělali miliony, je zatraceně těžká výzva. Tenhle trailer vás ale nabije optimismem, že to půjde, že půjde vlastně všechno, že život je fajn a že filmy jsou na něm málem to nejlepší… Grrr! Tohle všechno zvládne fakt jedna prokletá písnička, pod kterou někdo šikovně nasoukal ty správné obrázky. Tak jaká věda?

Titulky ke stažení ZDE.

The Social Network: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Film o Facebooku musí Facebook využívat. Ale těžko jen jako polostatickou náplň do spotů. Pravda, nálet facebookových statusů dává aspoň trochu větší smysl než předchozí upoutávka, dokonce se sem vejde i náznak dějové dynamiky – jenže furt je to málo na to, aby si The Social Network vymínil víc zájmu. Přitom jde o jeden z nejočekávanějších titulů druhé poloviny roku. Konkurence letos není příliš silná, scénář Aarona Sorkina předchází skvělá pověst a David Fincher i za těch pár brilantních filmů získal status možná nejschopnějšího a nejflexibilnějšího režiséra své generace. A protože k Facebooku jako k top internetovému fenoménu posledních měsíců má každý co říct, je jeho nový projekt horkým oscarovým želízkem. V prvních teaserech se tak ovšem neprezentuje - právě takto by bohužel mohlo vypadat i jakékoliv propagační video Lamebooku.

The Social Network: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Sorkin, Fincher, Facebook... a trailerová kampaň The Social Network se rozjíždí takhle? Hm... méně někdy opravdu není více. Teaser bez jediného záběru z filmu si obvykle dovolí jen největší blockbustery, které nás o pár měsíců později rozmetají opulentními trailery s chorály a vybuchujícími kamiony. Ale aby s ochutnávkou v tomhle stylu přišlo drama o tom, jak se dva geeci soudí o hodně peněz? Trošku nevídaná věc, která by mohla fungovat v případě, že jí kryje záda nějaký hodně zajímavý nápad. Ten dnešní ale kulhá na obě nohy. Kupa nápisů, kupa mluvení a na závěr milý obličejík Jesseho Eisenberga, který bude tentokrát místo likvidování zombie ťukat do klávesnice a shánět kamarády? První propagační minutka nám možná lépe osvětlila, co přesně se bude ve Fincherově novince dít. Ale že bych měl po ní chuť na výsledný produkt, nebo alespoň zatoužil po nějakém delším promu, to se říct nedá. To už víc láká těch pár proteklých informací o Sorkinově scénaři, který je pekelně dlouhý a prý nás bez problému rozesměje i rozbrečí. Minimálně do prvního pořádného traileru si tedy musíme vystačit s tím, a s nadějí, že Fincher pořád ví, jak točit provokativně a úderně. Jen ne další opus buttonovského typu...


Níže odkaz na streamované HD. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace