Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
The Red Sea Diving Resort | 2019
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Gideon Raff
hrají: Chris Evans, Haley Bennett, Michiel Huisman, Ben Kingsley, Michael Kenneth Williams

The Red Sea Diving Resort: Recenze


ikona
Mr. Hlad
ben kingsleychris evansgideon raffnetflixred sea diving resort
Jak se povedlo ambiciózní drama, ve kterém Captain America zachraňuje etiopské uprchlíky?  

Možná si vzpomínáte, že pár let nazpátek uvažoval Chris Evans o konci herecké kariéry. Chtěl si dojet smlouvy u Marvelu a pak pověsit řemeslo na hřebík a věnovat se režii. Dokonce natočil malou, ale solidní romantickou komedii Noc v New Yorku. Letos s postavou Captaina Americy skončil a pravděpodobně nadobro, ale vypadá to, že s tím koncem kariéry si to rozmyslel, protože pár věcí rozpracovaných má. A na Netflixu se teď objevila jeho novinka The Red Sea Diving Resort. Má cenu se na ni dívat? 

The Red Sea Diving Resort vychází ze skutečné události, k níž došlo na konci sedmdesátých let. V Etiopii nebyla zrovna klidná politická situace a tamní židovská komunita zjistila, že jí jde o krk. Utéct ze země ovšem není vůbec snadné a i když se izraelská tajná služba pokoušela zachránit co nejvíc lidí, uprchlíků bylo zkrátka moc. Stejně tak rizik. Ari Levinson, jehož předcházela pověst odhodlaného, ale mnohdy zbytečně riskujícího agenta, však vymyslel šílený plán. Zjistil, že v Súdánu, kousek od hranic s Etiopií, je rozestavěný a opuštěný hotel a spolu s několika kolegy se tam vydal s tím, že ho zkusí jako že rekonstruovat. Přitom měl ale fungovat jako přestupní stanice pro etiopské uprchlíky, kteří mohli přejít hranici a odtud se pak dostat na nafukovacích člunech do izraelských lodí na moři. Šlo o riskantní plán a překvapivě vyšel. Jenže všichni tušili, že je jen otázka času, než se něco pokazí. 

The Red Sea Diving Resort je bohužel přesně ten typ filmu, který si člověk obvykle představí pod pojmem "netflixovský." Má dobré obsazení, atraktivní zápletku, ale něco mu chybí k tomu, aby byl skutečně dobrý a zajímavý. Režisér a scenárista Gideon Raff, jenž stojí i za seriálem Ve jménu vlasti, nedělá nic vyloženě špatně, na druhou stranu se ovšem během dvouhodinové stopáže nepředvede s něčím vyloženě výjimečným. Navíc pořád a bohužel ne úplně zručně zkouší balancovat na hranici mezi realisticky pojatým dramatem a napínavým thrillerem. Na to, aby jeho film fungoval jako realistické drama, však spěchá až příliš dopředu a jeho hrdinové nejsou zdaleka tak vrstevnatí a atraktivní, jak by bylo třeba. A pokusy o thriller zase naráží na to, že té akce je tu dost málo a jedno projetí vojenských zátarasů a přiškrcení anonymního vojáka nejspíš nikomu tep nezvednou. 


Přehrajte si trailer
Celé to slušně vypadá, Evans i jeho parťáci si role odehráli naprosto se ctí a především Michael Kenneth Williams tu stoprocentně využívá šance, že hraje trošku jiný typ role, než v jakých ho obvykle vídáme. Ale celkově se v The Red Sea Diving Resort jen těžko hledá něco, co bychom v podobných filmech nikdy před tím neviděli. Je otázka, jestli vám to jako divákům bude stačit. Tenhle skutečný příběh výjimečného hrdinství by si zasloužil výjimečnější film. 

Verdikt

avatar5/10

Mr. Hlad

Izraelský agent Chris Evans a jeho tým jsou odhodlaní zachránit etiopské uprchlíky. Jak? Pořídí si v Súdánu hotel, přes den se starají o turisty a v noci pomáhají s evakuací stovek lidí. A vědí, že je jen otázka času, než se to celé nějak podělá. Red Sea Diving Resort slušně vypadá, má dobré herce i vcelku zajímavou zápletku, ale je v něm málo napětí, emocí nebo čehokoliv, co by ho povyšovalo nad průměr. V tomhle žánru vzniklo dost lepších filmů. Ale i horších.Hodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  Cross

 • avatar7/10

  Spiker

 • avatar6/10

  Atchyroz

 • avatar7/10

  newborec

 • avatar6/10

  Lady_K

 • avatar5/10

  Ravenous

 • avatar7/10

  KarelKroupa

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace