The Proposition | 2005
csfd  imdb
US premiéra: 05.05.2006
CZ premiéra: 14.09.2006
režie: John Hillcoat
hrají: Guy Pearce, Emily Watson, Ray Winstone, John Hurt, David Wenham
 

O FILMU

Píše se rok 1880 a v australských prériích to zrovna pekelně vře. Trojice bratrů, podlých drsných ošlehaných desperát, je na útěku před spravedlností. Daří se jim po všech stránkách – vraždí si o stošest, kradou ještě o sto víc a užívají si nezřízeně slastí života, co to jen dá. Ale ruka zákona nespí a naši tři výtečníci brzy poznají, že boží mlýny melou sice hodně pomalu, ale melou… Vychytralý kapitán Stanley (Ray Winstone) vymyslí ještě vychytralejší plán a sevře bratry v kleštích pečlivě řízené přestřelky. Z té se podaří utéct jen tomu nejstaršímu, zbylí dva jsou necháni napospas krutému osudu houpající se oprátky... Nebo ne? No vlastně… ne ;). Tedy ne úplně: Kapitán Stanley udělá staršímu Charliemu (Guy Pearce) nabídku: Najde-li a zabije svého uprchlého bratra, ten jeho mladší bude žít… v opačném případě zemřou oba a to hned. Férová situace, co říkáte..?
Proposition se na první pohled tváří jako zcela tuctový western. Podíváte-li se však trochu blíže, nemůžete si nevšimnout prvních detailů, které ho povyšují do vyšší ligy. Nelze přehlédnout především nadprůměrnou hereckou sestavu v čele s Guyem Pearcem, Johnem Hurtem a Emily Watson a další smetánkou, která u téhle události prostě chtěla být. Proč píši události? Protože světe div se, scénář tohohle westernu má na svědomí samotný Nick Cave, kultovní to postavička nemála muzických kuloarů a hrdina na plakátech depresivně oděných teenagerů. Jak se Cave ke scenáristice vlastně dostal, je mi trochu záhadou (mimochodem, je to už jeho druhý film), že se mu nicméně zadařilo, o tom je přesvědčena nejen slušná řádka uživatelů na IMDb, který tenhle film oslavují, kudy chodí (v době psaní toho odstavce se hodnocení ustálilo na 7.9), ale i mocná pera uznávaných kritiků. Těžko říci, jestli se k nám někdy Guy Pearce a jeho parta probojují alespoň na DVD, takže si pěkně zapněte Quicktime a vezměte zavděk alespoň tímto chutným atmosferickým trailerem. Nebudete litovat!

TRAILERY

FOTOGALERIE

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se