Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Terminator Salvation | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.05.2009
CZ premiéra: 04.06.2009
režie: McG
hrají: Christian Bale, Sam Worthington, Anton Yelchin, Moon Bloodgood, Common

Terminator Salvation: Čtyřminutový trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Trailerové kampaně Warnerů jsou prostě parádní. Čtvrtá řadová ukázka, přesto znovu úplně jiná koncepce a znovu nesmírně silný efekt (to slovo si zapamatujte, ještě se k němu vrátíme). Fachmani najatí pro výrobu upoutávek prostě umí ukuchtit taková videa, která vás našponují do pozoru a nepustí. Jenže… statistika mluví tak trochu proti nim. Všichni dobře víme, že léto obvykle čítá tak jednu bombu, dva tři povedené kousky, a pak už jen více či méně nudnou vatu. A my už si letos vybrali nadšené reakce se Star Trekem. Co s tím? Jen držet palce a fandit chlapíkovi schovanému pod šifrou McG, který jestli neuspěl, urve si tváří v tvář nařachaným trailerům pořádnou ostudu. Ve čtyřminutovém mackovi nám ukazuje zase spoustu nových záběrů, tentokrát ale ne na pozadí atmosférických Nine Inch Nails, ale za zvuků úderných fanfár a chorálů. Trailer je umíchán znovu perfektně a myslím, že vaše repráky prověří tak důkladně, jak se to už dlouho žádné ukázce nepodařilo. Téčko zas vypadá jako akční pecka, čím víc se ale odtajňuje, tím víc z něj mizí dřív naznačený „myšlenkový přesah“ a vyrýsovává se jako „normální“ drahá postapokalyptická sci-fi. V níž je leccos nadhozeno (a opuštěno) prostě jen na efekt. A jsme tu. Minulý trailer zahalil T4 do neopakovatelné atmosféry, čtyřminuťák už servíruje spíš další díl ze seriálu o Johnu Connorovi, kde to všechno bouchá a jezdí a kde se mydlí naleštěné skeletony. A něco hlubšího se těží jen z tváří Sama Worthingtona a Christiana Balea. Nicméně můžete namítnout, že v trailerech o nic sofistikovanějšího ani nejde, zaslintat si... a samozřejmě budete mít pravdu. Cílem je jen to zvýšit adrenalin, na chvíli rozpumpovat srdce a donutit odškrtávat dny v kalendáři. A to se tomuhle traileru daří znovu na výbornou, i když možná za příliš vysokou cenu, totiž že nám toho pánové odtajnili příliš. Mám trochu pocit, že teď už ten film znám. I když ho chci pořád vidět na plátně vysokém přes tři patra.

Terminator Salvation: 3 TV spoty


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Jestli mě slyšíte, pak jste z odboje. Připojte se. Společně ty parchanty dostaneme. John Connor v dalším tažení proti hromadě plechu přemlouvá poslední přeživší ke spolupráci stylem, za který by se nemusel stydět ani Will Walace ze Statečného srdce. Charismatický chraplák pasuje na posledního akčního hrdinu světa takřka dokonale a v kontrastu s robotím „parním hučením“ vytváří divácky neskonale přitažlivé bojové podnebí, které signalizuje, že za chvíli se budou dít věci. A že se opravdu dějí! Kdyby se čtvrtý Terminátor odehrával v České republice, v rámci každého ze tří TV spotů by Kovošrot vydělal hotový majlant. Kupa nových záběrů pak signalizuje jediné – střílení do robotů je v pořádku, protože z nich neteče červená a tak jimi nemusíme šetřit, zato lidí se raději dotýkat nebudeme (a tak si ten rating PG-13 opravdu zasloužíme!). Atmosféra je i tak perfektní, velikost strojů omamná a McG poprvé vypadá na to, že dokáže nastrojit i něco vážnějšího než trio poskakujících praštěných holek. Tyhle spoty zkrátka berou dech a tak jsme vám je prostě museli vypíchnout přímo do profilu. Dobrou chuť a nebojte se výkřiků „Já už to chciiiiiii!“. My to chceme taky :).

Terminator Salvation: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

V mých očích nestoudně geniální. Jeden z těch trailerů, které si tak dobře vybraly svoji audiostopu, že vás okamžitě vcucnou, a pak vyplivnou jako domláceného fanboye, který nemůže dospat premiéru. Můžete pitvat lodě jak z Wing Commandera, můžete se pozastavovat nad omezeným počtem rozbořených kulis (ale co čekat na zničené zeměkouli?), ale příslibu nadupané postapokalyptické show přesto neuniknete. Nejkrásnější je skutečnost, že se očekávání zesilují poté, co tvůrci vyzradili nosnou příběhovou linku – skrze postavu Sama Worthingtona můžou zanést do velké akční řežby bezmála filosofická témata, a i kdyby to ne, pak rozhodně jistotu, že bude o co hrát a pro co umírat. Atmosféricky je Terminátor nečekaně hutnou podívanou, v níž se pískové filtry a okázalá špína přesně otiskují do celkového feelingu. Teď ho jen podržet, ať může pošťák pana McG předávat ty omluvné koresponďáky.

Terminator Salvation: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tak jsme na tu pětihvězdičkovku - avizovanou pod pár hodin starou japonskou ukázkou - moc dlouho čekat nemuseli. Přitom se mnoho nezměnilo. Jenže i pár maličkostí dovede zážitek našponovat ještě o řád výš. Tou první je pár vteřin navíc, řečí čísel nějakých deset. Pár záběrů je jinak zastřižených, pár jich přibylo (výbuch, McGho oblíbená motorka), došlo i na zbrusu nový úvod s jedním uvozujícím dialogem, který pomůže s orientací na časové ose. Každá z těch malých změn traileru prospěla, nejvíc pak scuknutí „osobní zpovědi Johna Connora“ na jedno jediné místo. Jeho naštvanost dopřává ukázce konečně ten správný dramatický podtext a koření efektní vojenské hemžení o něco navíc, co by v hlavě mohlo zůstat i pár sekund po posledním výstřelu. Kapitolou pro sebe sama je pak pochopitelně háv High Definition, v němž se každý rotačák víc leskne a kde je i obyčejná kamerová jízda přes poušť vizuální laskominou. Zvláštní, že ještě před Temným rytířem jsem byl vůči Warnerům ostražitý, teď mi i díky ukázkám na Pottera a resuscitovaného Terminátora připadá, že se žádné jiné studio o své nejslavnější značky nestará s takovou pečlivostí.

Terminator Salvation: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

McG od sebe zcela odřízl Jamese Camerona. Jeho Terminátor bude výrazně jiný. Už proto že opustí americké metropole s jedním až dvěma potulujícímí se roboty a vstoupí na válečné pole. Do regulérní bitvy, z níž jsme dřív mohli vidět jen fragmenty. Pod koly sice znovu praskají lebky, prach z nich ale hned usedá na ohozech posledních bojujících človíčků. Skeleton s tváří Arnolda Schwarzeneggera by tu byl jen jako jemné pomrknutí - tohle je film zcela jiných chrakteristik, plný bojových manévrů, přestřelek, výbuchů a osobních soubojů. McG v nich zjevně jede mnohem víc na efekt, Terminátoří vesmír rozšíří ve výrazně velkolepějším duchu, což má zčásti vykoupit alespoň špinavý feeling postapokalyptické budoucnosti. Málokdo mu jeho snahu neschválí... protože už první trailer má grády. Přitom ukazuje víceméně jen známé záběry z teaseru, nedávného featurettu a oficiálních fotek. Terminátora si na nich občas můžete splést s Transformery, Šíleným Maxem nebo Temným rytířem, dřív než ale stihnete cokoliv namítnout, McG vám zasype pusu takovou porcí popcornu, že vám nezbude než mlčet a souhlasně čekat na další ukázku. Něco mi říká, že ta už zaútočí na pětku.

Terminator Salvation: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

He Is Back! Ano, Terminator je zpátky, i když zatím bez, ehm, Terminatora. I tak mám radost. McG si užívá mou důvěru a nezbaví se jí ani po teaseru. Byť průměrném... Z textového popisu vypadala oznamovací ukázka mnohem šmakózněji. Znáte fantazii: Představí si apokalyptické vize, jemný hudební doprovod metamorfující v úderné tutu-du-tudu (a ne jen chrčení metamorfující v úderné tutu-du-tudu), a pak nehorázně cool záběr na Christiana Balea, který v drsňácké póze třímá bouchačku přes půl monitoru, ověšený pásy s náboji, podrážkou leštící nějaký zdrchmaný endoskeleton... a pod ním klečí Bryce Dallas Howard v bikinách. Producenti se ale drží zpátky a Christiana Balea ukážou jen párkrát uprostřed vřavy, která není ani velkolepá, ani skličující, ani originální,.. je vlastně docela obyčejná. Rozbořený bunkr a pár nemilých výjevů (padající stromy? eh?) chtějí prostě jen oznámit, že se něco velkého kutí a že se už pomalu máme štelovat do pozoru. Nic proti.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace