Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Terminátor 2: Den zúčtování | Terminator 2: Judgment Day | 1991
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 07.09.2017
režie: James Cameron
hrají: Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Edward Furlong

Terminátor 2: Den zúčtování: Blu-ray


ikona
st39.6
 

Je lesklejší, je dražší, je výbušnější. Klasická dvojka. Cameronův Soudný den je ale také geniální a to bez jakékoliv nadsázky - to už se pokračováním často nestává. Terminátor je všechno, co si toho času mohl člověk od blockbusteru přát a nejkrásnější na něm je, že nestárne. Kdybyste na něj šli do kina dneska, možná byste trochu skřípali zubama nad digitálními efekty, to je ale asi tak všechno, co mu člověk může vyčítat. Jenže také triky ILM byly svého času revoluční (v porovnání s některými dnešními úlety jsou navíc stále povedené) a tak nám zbývá skvělý příběh o strojích, které přicestovaly v čase, aby si polámaly endoskeletony, zabalený do adrenalinové podívané.

Nemá smysl opakovat, co bylo opět řečeno v zaslouženém V.I.M., zmíním tedy hlavně to, že právě Den zúčtování je důvod, proč se diváci hrnou na čtvrtého Terminátora do kin (i když ne tak, jak by si Warneři představovali) a hlavně proč se tak těšíme na Avatar. Jakmile totiž James Cameron usedne za kameru, přijde s revolucí, nad kterou nevěřícně kroutí hlavou celý svět. Nevěříte? Podívejte se na Terminátora 2 a zkuste si ho srovnat s jinými filmy své doby. Nebo klidně s těmi dnešními.

Kéž by byl nadčasový také transfer Dne zúčtování. Stejně jako první díl, i ten druhý si prošel zbytečným množstvím všelijakých "finálních", "exkluzivních", "ultimátních" a já nevím jakých re-edic. Aby si ale prošel také pořádným remasteringem, to nehrozí. Recenzujeme sice zastaralou Blu-ray verzi, protože už stačilo vyjít "Skynet" blučko (vidíte?...), ani to nové se ale podle všeho od naší edice po obrazové stránce neliší (můžete čekat akorát drobný rozdíl v ostrosti). Terminátor na tom sice není vyloženě špatně, zub času se na něm ale podepsal horší drobnokresbou, kdy i ve světlých scénách transfer působí jaksi omšele. Nemůžu si pomoct, ale místy jsem zpozorovával i drobné kompresní vady - obojí je bez debat dané mimo jiné tím, že se jedná o starý přepis a že navíc využívá MPEG-2 kompresi. O moc lépe než na DVD film nevypadá (barevné podání má dokonce snad i horší) a upřímně nerozumím nadšeným zahraničním recenzím. Na druhou stranu má úžasný filmový look a i při sledování na plazmě jsem měl pocit, jako by se na mě odráželo světlo z plátna. Snad jen té špíny mohlo na přepisu být méně.

Zvuk je na tom skvěle, ačkoliv na disku není žádná vysokodefiniční stopa - "akorát" 5.1 DD EX nebo DTS Matrix v 5.1. Oba mixy znějí na věk filmu výborně, moc prostorových efektů ale nečekejte - tlačí se hlavně na přední kanály.

Bonusy? Dva audiokomentáře, nic víc! A to se film navíc nachází jen v původním kinosestřihu (možnost zvolit mezi ním a režisérskou verzí máte až na Skynet edici). Drobným zadostiučiněním budiž fakt, že oba komentáře stojí za ten čas. Pravda - poslouchal jsem je před lety na DVD, ale stále patří mezi ty nejlepší, jaké jsem kdy slyšel.

Zvuk: Dolby Digital EX 5.1 - anglicky
Titulky: anglické
K mání od: 27. 6. 2006
Cena: $13.99 (US Amazon)

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace