Tato stránka používá cookies. Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Temný úsvit | Rescue Dawn | 2006
csfd  imdb
US premiéra: 04.07.2007
CZ premiéra: nestanovena
režie: Wërner Herzog
hrají: Christian Bale, Steve Zahn, Marshall Bell, François Chau, Jeremy Davies
 

V KOSTCE

Dieter Dengler chtěl od dětsví létat. A taky si vůj sen splnil. Jenže při první bojové misi to koupil a zakrátko s sebou jeho stroj plácl do rýžového pole. Ještě nedávno se na letadlové lodi smál instruktážním filmům o přežití ve volné přírodě a teď musí ukázat, jak silný má pud sebezáchovy. Christian Bale posedlý Stanislavského metodou hubne až na kost (v této dekádě už podruhé) a utíká z lágru Vietkongu...

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Christian Bale má napilno. V příštím roce se do distribuce vrhne hned pět jeho filmů, což je číslo stejně tak impozantní, jako divácky slibné. Určitou roli v tom sice sehrává nasazení dvou již dotočených snímků až na letopočet se šestkou na konci (vedle Mallickova Nového světa jde o akční kriminálku Harsch Times), přesto mají příznivci Baleovic propadlých tváří na co šetřit čas i drobáky. Rescue Dawn vyhlíží jako klasické válečné drama z vietnamské deprese, provází jej však extrémně zajímavá geneze. Takřka výhradní dokumentarista Werner Herzog, jenž se svými filmy bez větších obtíží dobývá desítky amerických kin, se rozhodl jedno ze svých témat rozvést až do hraného bijáku. Právě Christian Bale tak vytvoří postavu německého přivandrovalce Dietera Denglera, jenž se v dokumentu Malý Dieter chce létat Herzogovi vyzpovídal z celoživotní lásky k vojenským „vznášedlům“. Tu se mu také podařilo důkladně realizovat v jihovýchodní Asii, ovšem s malinkým „ale“. Jeho helikoptéru totiž sestřelili rákosníci a on se stal lovnou zvěří i ideálním hřištěm pro torturu provozovanou hrdými Vietnamci. Historie vzniku zní bezesporu poutavě, ale Rescue Dawn samotný bude jen těžko vystupovat ze stínu všemožných Apokalyps, Čet, Lovců jelenů i Bat 21. Teaser napoví víc.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se