Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Tajnosti | 2007
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 17.05.2007
režie: Alice Nellis
hrají: Iva Bittová, Karel Roden, Marta Issová, Miroslav Krobot, Anna Šišková

Tajnosti: DVD


ikona
Cival
 

Jestli můj redakční druh K0C0UR v hodnocení některého z letošních filmů ustřelil, byly to právě Tajnosti (ano, navzdory veškeré kolegialitě a vzájemně nesplaceným dluhům, se mu to odvažuji vmést do tváře :-). Netvrdím, že by Tajnosti nebyly slušné a že dočasně neprosvětlily blátivý český rybník, když ale odhlédnu od „světové“ technické úrovně a výborných herců – s čestnou výjimkou, ehm, Ivy Bittové – pořád se mi v hlavě vybavuje fůra podivných nebo rovnou iritujících momentů. O Alici Nellis se mluví jako o nejlepší české scenáristce, ba možná jako o nejlepším domácím psavci vůbec. To, že veškeré události vtěsnala do jednoho jediného dne chválím jako efektní a účelný způsob ke zpevnění výsledného tvaru. Česká odpověď na seriál 24 hodin by si ale zasloužila rozhodně míň schematismů: Záletný manžel a dlouhonohá sekretářka, popudlivý milenec, který si ve své uražené ješitnosti nejdřív vybije zlobu, a pak dotěrně stáhne ocas, tak prvoplánově symbolické scény, že víc to snad ani nejde (v momentě, kdy Iva Bittová sama sebe vidí jako udýchanou tanečnici mě upřímně bolel), a teatrální slza, na kterou musíme počkat nejen na konec písničky, ale i na konec celého filmu - to všechno jako by vypadlo ze sběrny filmových klišé anebo v lepším případě z notně ohmatané scenáristické příručky. Naštěstí je tu i pár scén nečekaných a živých, jako třeba seance u léčitelky nebo velmi milá pasáž s dcerou, po níž jsem se jen těžko zbavoval dojmu, že Marta Issová zachránila celý film. Určitě by mě víc zajímala její hrdinka než postava Ivy Bittové, která po scéně chodí jak nějaká rozervaná románová hrdinka, co musí dávat v každé vteřině najevo, že je žena: Vnitřně komplikovaná, přemýšlivá, básnivá. Žena, jejíž pohledy jsou na oko hluboké a daleké, vedou přitom ale k docela dost povrchním šablonkám. 6/10

Disk je odfláknutý. Patnáctiminutový film o filmu ničím zásadním nezaujme, pár záběrů ze zkoušek je úplně mimo mísu a jeden videoklip s fotogalerií snad ani nelze v dnešní přetechnologizované době vnímat jako bonus hodný DVDčka.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 -  česky :: Dolby Digital 2.0 - česky
Titulky: anglické...
Cena: 399,-
K mání od: 15. 10. 2007

© copyright 2000 - 2021.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace