Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Sweet Girl | 2021
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 20.08.2021
CZ premiéra: 20.08.2021
režie: Brian Andrew Mendoza
hrají: Jason Momoa, Adria Arjona, Isabela Merced, Manuel Garcia-Rulfo, Justin Bartha

Sweet Girl: Recenze


ikona
do_Od
Isabela MercedJason Momoakonspirační thrillerNetflixrecenzeSweet Girlzvrat
Akční thriller s Jasonem Momou a Isabelou Merced, kteří se zapletou do obří farmaceutické konspirace. 

Výhodou finančního zázemí Netflixu je, že může každý týden na své streamovací službě uvádět nový film. Nevýhodou je, že většina těch filmů vzniká příliš rychle, nemá potřebný dohled, a nejspíš ani žádný realizační filtr, skrz který by prostě určité nápady neprošly. A věřte mi, to, s čím přišli scenáristé nového akčního thrilleru Sweet Girl s Jasonem Momou a Isabelou Merced, vážně po nějakém takovém filtru volalo.

Snímek vypráví o šťastné rodince, kterou zasáhne těžká životní situace. Když manželka Raye Coopera (Momoa) vážně onemocní, vynaloží rodina veškeré možné prostředky na její léčbu. Peníze ale časem dojdou a jedinou možností záchrany se stane genericky vyráběný lék, jenž je podobně účinný, jako drahý originál. Jenže farmaceutická společnost stojící právě za oním originálem se rozhodne, že prodejce generického léku raději uplatí a jeho produkt z trhu stáhne, aby lidé museli zase pořizovat drahý originál. Rayova manželka tak tragicky umírá a on v živém vysílání CNN skrze telefon vyhrožuje šéfovi oné společnosti, že ho zavraždí. A je to právě někdy kolem té desáté, možná patnácté minuty, kdy se film poprvé odlepí od země, a vydá se do naprosto zbytečných vod konspiračního thrilleru plného bizarních dějových zákrut, ne moc dobré akce, a především šílených zvratů.

Abyste chápali, americké zdravotnictví je jeden velký bordel, ovládají ho právě ony farmaceutické společnosti, které tahají nitkami ve Washingtonu, a zatímco si vesele plní kapsy, obyčejní lidé se zadlužují a umírají. Sweet Girl tohle v úvodu moc hezky naťukává, a odehrávat se to celé jenom okolo rodiny Cooperových a jejich předem marného boje s americkým zdravotnickým systémem, nejspíš bych teď psal úplně jinou recenzi. I přes svoji masivní prezenci totiž Momoa kupodivu zvládá obyčejné chlápky, má charisma, a rodinné drama tohohle rázu by tak nejspíš uhrál líp, než si většina lidí myslí. Ostatně dokazují to i jeho interakce s dcerou Rachel (Merced) po čas takřka dvouhodinové stopáže, které alespoň trochu drží onen příběh na emočních kolejích.

Jenže tvůrci Sweet Girl tohle buď neviděli, nebo vidět nechtěli, a tak zkrátka Momou ve zbytku času degradovali na těžkopádného drsňáka, který se propašuje, probije nebo prostřílí kamkoli to zrovna děj žádá, aby mohl vykonat svoji pomstu. To vše, zatímco je na útěku se svojí dcerou před nájemným vrahem, policií i FBI.

Řemeslně se Sweet Girl nijak nevymyká, a pokud někdo doufal, že třeba dostaneme podobně vynalézavý film, jako bylo Vyproštění s Hemsworthem, tak ani náhodou. Všechno tu jede tak na půl plynu, pomalu to odsýpá, občas se Momoa s někým popere, někoho zabije, pak zase chvíli jede autem, baví se s dcerou, do toho se tam skoro bych řekl až samovolně rozplétá ona konspirace okolo výše zmíněné farmaceutické společnosti, a pak dojde k tomu bizáru, o kterém už jste nejspíš četli v diskuzích, nebo slyšeli od vašich přátel. Ano, ve filmu je jistý zvrat. Pokud se o něj nechcete připravit, tak sjeďte dolů na hodnocení, znovu si dobře rozmyslete, jestli vám to za ten čas stojí, a pak si to klidně běžte pustit. Následují totiž spoilery.

Na začátku filmu dojde k bitce, která končí tím, že je Momova postava zraněná a krvácí. Následně film skočí v čase a my vidíme, že je Ray opět živ a zdráv. Jenže ke konci filmu dochází k odhalení, že to vlastně vůbec nepřežil, a celý čas se tak ve filmu probíjela nepřáteli, vraždila, utíkala před FBI a kecala s nájemným vrahem jeho dcera Rachel. Bum. Místo explodované hlavy nebo silných emocí ale divák jen znuděně kroutí hlavou, protože to film absolutně ničím neobohatilo, nikam ho to neposunulo, nic mu to nedalo, a ten zvrat tam tak zkrátka je jen proto, aby byl. A úplně nejhorší na tom je, že pozorný divák může celý zvrat prokouknout už na začátku filmu, když se Momoa převlékne za číšníka v hotelu u stojánku s nápisem „dámské oblečení“.


Přehrajte si trailer
Jinými slovy je to strašně hloupé a zároveň je to taky trochu legrační. Bohužel však nezáměrně. Nijak to samozřejmě nesráží fakt, že Momoa je ve filmu prostě dobrý a často je to on, díky komu to aspoň trochu šlape. Ani on ale nakonec nezachrání skutečnost, že Sweet Girl je scenáristické peklo, v němž nefunguje prakticky nic, počínaje postavami a konče gradací. Navíc je to utopené ve snaze posunout béčkový konspirační thriller někam ke Klubu rváčů, na což teda tvůrci ani omylem nemají. Neříkám, že ten film budete nesnášet, nebo že vás bude otravovat se na něj dívat, zároveň je to ale film, který nic neříká, a vlastně ani nic moc nedělá, a jakmile skončí, ihned jej vypustíte z hlavy. Což vzhledem k tomu, jakým způsobem začíná, prostě není v pořádku.

Verdikt

avatar4/10

do_Od

Jason Momoa a Isabela Merced se snaží v na první pohled lákavém thrilleru z prostředí velkých farmaceutických firem, jenž vypráví o dopadech jejich chování na obyčejné americké rodiny. Následně se ale film začne topit v bizarních zvratech a nejistě pojaté akční stránce, kvůli kterým na to zkrátka nemá smysl koukat. Přitom to šlo daleko jednodušeji, a ten dobrý film by z toho Netflix ještě vytáhl.Hodnocení čtenářů

 • avatar5/10

  the dark knight

 • avatar5/10

  krumlajs

 • avatar3/10

  DredPitt

 • avatar6/10

  Spiker

 • avatar3/10

  malylada

 • avatar5/10

  DarkSith

 • avatar3/10

  WinterSoldier

 • avatar3/10

  Likan7

 • avatar4/10

  Blondsky

 • avatar3/10

  PetrZajic

 • avatar4/10

  slord

 • avatar3/10

  Sos0

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace