Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Beckett | 2021
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.08.2021
CZ premiéra: 13.08.2021
režie: Ferdinando Cito Filomarino
hrají: Alicia Vikander, John David Washington, Boyd Holbrook, Vicky Krieps, Daphne Alexander

Beckett: Recenze


ikona
do_Od
Alicia VikanderBeckettJohn David Washingtonkonspirační thrillerNetflixrecenzeŘeckoUprchlík
John David Washington utíká před řeckou policií v konspiračním thrilleru od Netflixu. 

Trailery slibovaly něco jako artového Uprchlíka říznutého Třemi dny Kondora. Výsledek ovšem nepotěšil mě, a nepotěší ani další případné diváky tohohle netflixovského thrilleru s hlavní hvězdou Tenetu. Režisér Ferdinando Cito Filomarino totiž možná oplývá nějakými artovějšími ambicemi, Beckett je ale smutnou ukázkou toho, jak se veškerá tato snaha může snadno rozpadnout pod tíhou špatného řemesla, mizerného scénáře a kupodivu i nepřesvědčivých hereckých výkonů.

Beckett vypráví o mladém americkém páru na dovolené v Řecku. Hlavní hrdina Beckett (Washington) a jeho přítelkyně (brutálně nevyužitá Alicia Vikander) odjeli na pár dní z Athén předtím, než tam mají propuknout obří politické demonstrace. Ocitají se tak na malebném severu, kde si užívají jak krás země, tak i absence jakékoli chemie mezi sebou. Záhy poté hlavní hrdina udělá něco, kvůli čemu jej nebudete mít příliš v oblibě, čímž se zápletka konečně rozjede. Od té chvíle začne film připomínat konspirační thrillery s dávkou krimi jako výše zmíněná dvojice snímků, zároveň jim ale nikdy nezačne ani čuchat k patám.

Potíž je v tom, že jen co se hlavní hrdina ocitne na útěku před místní policií, aniž by přitom tušil, proč po něm jdou, natož střílí, začne dělat jedno naivní rozhodnutí za druhým. Navíc zapomeňte na charisma nebo inteligenci Fordovy postavy, o Beckettovi zaprvé nic nevíte, protože vám film nic neřekne, zadruhé se v roli Washington vůbec nesnaží, až to místy vypadá, že se snad nudí. To vede k tomu, že ho následně z průšvihů musí tahat holá štěstěna, což by mohlo fungovat jednou, dvakrát, rozhodně ne ale konstantně napříč celým filmem.

Jak se navíc začne celá konspirace rozmotávat, uvědomujete si, že je celý scénář jen výplodem neskutečně lenivé mysli, která vzala ty nejnudnější, nejméně akční a nejméně napínavé zápletky, které se v rámci žánru za posledních čtyřicet let urodily, a sestrojila z nich prázdný a umělý konstrukt pro rádoby chytrý thriller zasazený rozumně do Evropy, kde by to mohlo díky netradičnímu prostředí, na papíře kvalitním hercům a umělečtěji laděnému režisérovi projít. Inu, pokus dobrý, ale ne.


Přehrajte si trailer
V tomhle filmu bohužel nefunguje vůbec nic, snad až na tu kameru. Ta jediná dává na odiv alespoň nějakou úroveň stylu, což ale není zase takové překvapení, protože Sayombhu Mukdeeprom už v minulosti točil třeba Dej mi své jméno nebo novou Suspirii, a k Beckettovi jej tak jistě donutil produkující Luca Guadagnino. Možná škoda, že se nakonec nechopil i samotné režie, protože v tom případě by třeba zjistil, že scénáři chybí lepší gradace, zajímavější vedlejší postavy, aspoň nástřel toho, kým je vlastně hlavní postava, možná rozvedení romantické linky s Alicií, i třeba jen pomocí flashbacků, prostě cokoliv, co by tenhle film nějak rozvedlo, učinilo jej chytlavým, trochu ten úprk skrz Řecko vyšperkovalo, aby to ve finále nebyla taková směšná a rutinní nuda bez náboje. K dobru mu budiž snad jen to, že tak nějak rychle uteče, a pak jej ihned vypustíte z hlavy. Jestli se to tedy dá považovat za kompliment.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (11)

Verdikt

avatar4/10

do_Od

Dovolená v Řecku Johna David Washingtona se rychle promění v peklo poté, co se zaplete do prapodivné politické konspirace. Beckett by chtěl být artovějším Uprchlíkem říznutým hrstkou dalších krimi thrillerů ze staré školy, ve výsledku je ale jenom línou kopírkou lepších titulů, bez zajímavých postav, chytrého scénáře, i kvalitní režie, která by jinak leccos zachránila.Hodnocení redakce

 • avatar4/10

  TedGeorge


Hodnocení čtenářů

 • avatar5/10

  acheron

 • avatar6/10

  speedy.mail

 • avatar7/10

  Ragnarok

 • avatar6/10

  the dark knight

 • avatar7/10

  Herkulesss

 • avatar6/10

  Nexus6

 • avatar4/10

  DredPitt

 • avatar7/10

  Spiker

 • avatar4/10

  malylada

 • avatar5/10

  maddy1111

 • avatar3/10

  Marty7CZ

 • avatar7/10

  Fr3d_K

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace