Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street | Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.12.2007
CZ premiéra: 07.02.2008
režie: Tim Burton
hrají: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Sasha Baron Cohen

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tim Burton je darebák. Dovolil totiž svůj přerod z jednoho z nejinspirativnějších filmařů v předvídatelného rutinéra, který sází na jistotu a donekonečna variuje (nebo pomalu už vykrádá?) sebe sama. Burton produkuje objektivně dobré filmy, jeho tvorba ale bohužel připomíná pásovou výrobu, v níž najdete ročepýřeného Deppa, pobledlou Burtonovu manželku a specifickou výtvarnou stylizaci, z níž se pořád nevytratila inspirace záhrobím, německým expresionismem a pokroucenými tvary z evropských „gotických“ hororů. Pořád to na první pohled funguje a nedělá mi problém přiznat mezinárodní upoutávce ony nestranné čtyři hvězdy. Stříhána je totiž elegantně, krásně v ní burácí orchestr a Deppovi lítá od břitvy i krev, takže se čím dál tím více přibližujeme Ospalé díře. Samotný film mi však zasmrádá stokrát viděným stereotypem. Nastal čas se proti němu ohradit. Ostatně, kdyby takoví Beatles taky odehrávali pořád dokola jen pár písniček, těžko by se na ně nadšeně vzpomínalo. Trailer doporučuju, ale prostě se bojím, že se na mého oblíbence Burtona bude po letech vzpomínat jen jako na muže jednoho filmu. Jednoho filmu, jenž byl rozředěn do dvou desítek úspěšných titulů. Chce to změnu nebo alespoň inovaci, sakra! Chce to Ripleyho Věřte nevěřte.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

V okamžiku, kdy člověk stráví dva roky pod vlivem reklamní masáže Jerryho Bruckheimera, v jejíchž osidlech se zmítá jako hlavní tahák přehrávání Johnnyho Deppa, už nikdy s druhým jmenovaným není nic jako dřív. Dokazuje to zhruba první třetina následujícího traileru, v níž se Depp ne a ne vymanit ze sevření pirátské mašinérie. Burton mu to ale nijak zásadně neulehčuje a klidně ho posadí na velkou kocábku se slovy „a teď nám Johnny zase něco předveď“. A i v následujících chvílích jde ukázka ve filmových asociacích dál a dál nebo už mi z filmů dočista hrabe. Temné stěny Burtonova světa se spoustou stínů, k tomu Alan Rickman a Helen Bonham Carter. Říkal tu někdo Harry Potter? Naštěstí se lusknutím prstu vše změní v prach a dostavuje se plnokrevná zábava s tím jedním, jediným a nezaměnitelným režijním a hereckým rukopisem. Sweeney Todd jako bizarní prošedivělá postavička připomínající tragický protipól Střihorukého Edwarda ladně máchá svým oblíbeným nástrojem a do toho se zubí jeho nová ošklivá kámoška aneb chtěli bychom Helen zase jednou vidět normálně. Anebo ne. Až příliš to všechno ladí a dává smysl. Depp potřeboval takovou roli, aby se vrátil zpět na zem a kámoš Burton ho ověsil svými působivými vizuály, jakož i obvykle pokřiveným náhledem na svět (v němž si oba notují), který může mít jen někdo, kdo není tak úplně normální. Kontrasty hororového příbytku s barvami přesycené přírody vám ale napoví, že tak zlé to s nimi zase nebude. Jen jsou prot tenhle den opět trochu jiní a jdou mimo hlavní proud, tak jim to klukům přejme. I pro ten Deppův holubí účes a chvíli, kdy zpívá a není to vůbec trapné (ba co ví, skoro tak honosné jako když se naplno rozjede Ewan McGregor). Tam, kde se střetává kýč s géniem, roste další velké dílo, které si zaslouží naše ovace. Pokud se nám do premiéry opravdu stoprocentně podaří zapomenout na Jacka Sparrowa :)

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace