Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Stážista | The Intern | 2015
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.09.2015
CZ premiéra: 22.10.2015
režie: Nancy Meyers
hrají: Anne Hathaway, Robert De Niro, Nat Wolff, Rene Russo, Anders Holm

Stážista: Recenze


ikona
KarelR
Robert De Niro a Anne Hathaway v nové komedii od režisérky Prázdnin. 

Je tak trochu šok vidět De Nira v traileru sprosťácké komedie Dirty Grandpa. Ve Stážistovi si totiž dává malý comeback jako ultimátní dobrák a stoprocentní džentlmen, jehož by potřeboval každý moderní open space. Příběh sedmdesátiletého vdovce, který se snaží najít nový smysl života, a tak začne dělat stážistu v e-shopu s oblečením, mi kdysi zněl jako neskonalá hloupost. Takže musím Nancy Meyers vyseknout malou poklonu, jelikož se jím vrací k tomu nejlepšímu ze svojí tvorby.

Tak tak, časy Po čem ženy touží a Prázdnin jsou ve Stážistovi zpět v plné síle. De Niro vás tu chytne za srdce do pěti minut a to samé se záhy podaří Anne Hathaway, jejíž progresivní workoholička je důležitou styčnou plochou s realitou. Na jedné straně tak koukáte na zábavnou a nevtíravě dojemnou oddechovku, která se zuby nehty drží žánrových kolejí. Na druhé se tu ale řeší velmi aktuální témata a dojde i na pár rozhodnutí, se kterými kdekdo nebude souhlasit.

 

Osobně mám za to, že se Nancy Meyers přehmátla u jedné vedlejší role a pár věcí tudíž nefunguje tak dobře, jak asi doufala. Skřípající momenty ale souvisejí spíš se scénářem, který se nebojí nepopulárních rozhodnutí a je na něm očividné, že už má scenáristka a režisérka něco odžito. Ne, specifikovat se mi to nechce, abych nezabíhal do spoilerového teritoria. Stážista mi ale stále vrtá hlavou a začínám mít pocit, že to byl docela odvážný záměr.

Jeho hlavní kvality nicméně leží jinde. Asi nejviditelněji vás tu okouzlí nefalšovaná newyorská atmosféra, která je podobně vtahují jako u Lásky přes internet nebo Když Harry potkal Sally. Nancy Meyers jako by skládala poctu zesnulé Noře Ephron a rozhodla se natočit devadesátkový feel-good biják, který se obejde bez centrální romantické zápletky. A zařizuje to tím, že prostě nasadí poctivě budovaný mentorský vztah a řeší problémy, kterým se jiné filmy obloukem vyhýbají.

 

To všechno samozřejmě v hřejivém, bezpečně nekonfrontačním duchu. Stážista ale svoji poddajnost umí prodat a zarytě se soustředí hlavně na osvědčené gagy v krapet modernizovaném balení. Většinou je to hodně fajn (De Niro učí instagramovou generaci komunikovat se ženami), sem tam si postesknete nad tím, že Nancy Meyers ještě nevyhodila z repertoáru sexuální humory (De Niro má po pracovní masáži erekci). Ve výsledku se ale jedná o dobře vybalancovanou podívanou, jíž se dá vytknout jen hrstka věcí.

Především zamrzí to, že se k silné ústřední dvojce nepřidalo lepší obsazení vedlejších postav. A pak to, že s nimi Nancy Meyers neprovádí něco víc, než že naznačí jejich problémy, jen aby je ve finále totálně ignorovala. Zkrátka to chtělo víc castingové a pisatelské snahy pro týmovou hru. Takhle totiž nejde zahnat pocit, že je scénář krapet děravý, nebo že se ve střižně musely provádět psí kusy.

 

I navzdory téhle slabině (a výše zmíněnému spoilerovému dilematu) je ale výsledek rozhodně povedený. Stážista se pohybuje někde na úrovni Hezkého vstávání (tomu se přeci jen povedl lepší finiš) a může se těšit na slibnou televizní kariéru. Možná, že vyvolá pár domácích debat o tom, jak je náročné zkombinovat výchovu dětí, manželství a snovou práci. Především ale přijde, pobaví, a po pár De Nirových moudrech zase zmizí, což pro oddechovou komedii vůbec není špatná vizitka.

Verdikt

avatar7/10

KarelR

Džentlemanský De Niro, roztomilá Anne Hathaway a pohodová sonda do náročného života moderní ženy. Stážista chce hlavně dvě hodiny bavit a možná naťuknout pár zajímavých témat, což se mu daří i přes to, že sklouzává k ohraným fórům a zbytečně upozaďuje podpůrný ansámbl. Nancy Meyers mohla svoji novinku poladit ještě o něco víc. I takhle ale přichází s žánrovou jistotou, kterou z fleku doporučíte mámě, ségře i babičce. O kolika nových filmech se to dá říct?Hodnocení čtenářů

 • avatar7/10

  acheron

 • avatar7/10

  Silence

 • avatar6/10

  yeniczek

 • avatar6/10

  Revan

 • avatar6/10

  Snura

 • avatar7/10

  b1aster

 • avatar8/10

  Rokle

 • avatar6/10

  The Joker

 • avatar8/10

  Tomino

 • avatar7/10

  Leonidas I.

 • avatar6/10

  lekr

 • avatar7/10

  Nexus6

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace