Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Špióni odvedle | Keeping Up with the Joneses | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.10.2016
CZ premiéra: nestanovena
režie: Greg Mottola
hrají: Gal Gadot, Isla Fisher, Jon Hamm, Maribeth Monroe, Zach Galifianakis

Špióni odvedle: Recenze


ikona
Mr. Hlad
gal gadotzach galifianakis
Zach Galifianakis a Isla Fisher zjišťují, že jejich noví sousedi Jon Hamm a Gal Gadot si tykají s Jamesem Bondem. A bude legrace. Nebo by spíš měla být.  

Mám podezření, že v Hollywoodu existuje několik scénářů, která si studia navzájem přeposílají a povinně podle něj musí každý druhý rok vzniknout film. Pár změn je povolených, ale nesmí být moc výrazné. U komedie Špióni od vedle tak nejspíš budete mít pocit, že už jste něco podobného viděli. A ne jednou. 

 

Zach Galifianakis a Isla Fisher tu hrají manželský pár, jemuž to sice klape, ale jsou to trochu ňoumové a malinko se nudí. Když se vedle nich nastěhují mladí manžele Jon Hamm a Gal Gadot, berou to jako šanci najít nové kámoše, rychle však zjistí, že ti dva mají k normální dvojici celkem daleko. No a pak se začne střílet, utíkat před střílením, občas hláškovat a hodně ječet. A vy můžete jen sedět a marně čekat, kdy vás tahle akční komedie něčím překvapí nebo výrazněji pobaví. 

 

Špióni od vedle jsou dokonale nezáživný průměr. Film, jehož tvůrci pravděpodobně dostali instrukce ve stylu „tohle by se mělo líbit, tak jeďte podle mustru“. A tak jedou. Jedni hrdinové jsou mamlasové, druzí jsou cool, střet jejich světů by měl být legrační a pak to celé skončí, aniž by to zanechalo výraznější dojem. Za zapamatování snad stojí jen sexy Gal Gadot, jinak je ovšem celá tahle podívaná průměrná až hanba. Což docela zarazí, protože ji režíruje Greg Mottola který má na kontě Superbad, Paula nebo Zábavný park, tedy celkem chytré a povedené filmy. Scénář mu ale hází klacky pod nohy a něco nečekaného nenabídne ani jednou. 

 

Ono by to však tolik nevadilo, kdyby se před kamerou mohli vyblbnout herci a i když se tady sešlo pár slušných komediantů, jedou přinejlepším na půl plynu. A nebo vyloženě otravují. Především Galifianakis, jenž se nejspíš pokouší dostat ze škatulky natvrdlého idiota, je jako dobrácký kašpar zoufale nijaký. A to se dá vlastně říct úplně o všem. Občas někdo řekne něco veselého, občas někdo udělá něco legračního, občas něco vybouchne, nebo se objeví akční scéna, která by patřila spíš do průměrného seriálu než do velkého filmu. A pak to skončí. A vy sice nebudete mít pocit, že vás hodinu a půl někdo mučil, ale že kdybyste třeba myli koupelnu, asi by vám to dalo víc. 

Verdikt

avatar4/10

Mr. HladHodnocení čtenářů

 • avatar5/10

  Revan

 • avatar5/10

  Snura

 • avatar5/10

  Memphis

 • avatar4/10

  Spiker

 • avatar6/10

  holub109

 • avatar4/10

  slord

 • avatar6/10

  Livia

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace